Automatyczna skrzynia biegów – opinie

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez jasiek22 » 11 lip 2014, 22:37

Witam

Mam pytanie co wy jako użytkownicy CX7-ki możecie powiedzieć na temat automatycznej skrzyni biegów , którą się w nich montuje? Jest ona awaryjna czy wręcz przeciwnie ,a jeżeli jest to co najczęściej się w niej psuje i po jakim przebieg. Wiem ze ta sama skrzynia montowana w Volvo XC90 i tam boryka się z pewnymi problemami aczkolwiek o CX7 nic nie było napisane dlatego też pisze ten wątek .
Ostatnio edytowano 11 lip 2014, 23:23 przez Josh, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Zmiana tytułu i przeniesienie
Początkujący
 
Od: 17 mar 2013, 20:48
Posty: 19
Auto: Mazda CX7 2.3 Turbo

Postprzez rafgraf » 19 cze 2017, 20:25

Cx7 to moja 4. Mazda w automacie. O ile poprzednie (626 i 2x 3) byly "cywilne" o tyle cx7 jest twardsza przy zmianach dajac wrazenie sportowej. Przejechala 110 tys km i nie widze zadnych zlych symptomow. Ladnie reaguje na dodanie gazu jak i odjecie ze zrzutem na wyzszy bieg. Trzeba sie przyzwyczaic do "amerykanskiego" systemu pracy skrzyni czyli zrzucania natychmiast na jak najwyzszy bieg np czwarty przy 40 km/h ;–) Zestrojenie jest ofensywne bo wystarczy male wzniesienie a skrzynia zrzuca na nizszy bieg aby utrzymac sportowa dynamike jazdy np. Z 6 na 5 przy 120. Da sie to ominac jadac na manualu bo moment ogromny.
Podsumowujac – skrzynie dobre ale nalezy poprawnie uzytkowac (moge dac kilka praktycznych wskazowek) oraz wymieniec olej raz na 20-30 tys
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 5 maja 2013, 18:44
Posty: 20
Auto: Mazda CX-7 2.3 DiSi AT USA

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9