Opony zimowe – rozmiar / marka

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Sevyoruum » 10 gru 2009, 15:55

Jak tak czytam to sie zastanawiam czy ja mam takie [tiiit] Nokiany czy tez przeplacilem, bo bym nie powiedzial, ze moja cena byla atrakcyjna.
Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2009, 13:00
Posty: 89

Postprzez danfilm » 10 gru 2009, 22:57

Lucass napisał(a):... bo moim zdaniem na oponach się nie oszczędza gdyż dobra opona = bezpieczeństwo.

Święta prawda – co jest najbardziej odczuwalne w ekstremalnych (czyt. krytycznych) sytuacjach. I dobrze jeśli ma się tego świadomość. A znam kilka osób, które niestety jednak wybierają opony słabsze (czyli tańsze) choć stać je na lepsze (czyli droższe), bo przecież to opona i to opona.

Lucass napisał(a):W najnowszym TOP GEAR chłopaki testujący Mazdę 3 MPS też się nacieli na wadliwe GOOD YEAR(brak lamelek=wibracje) i musieli wymienić.

Widać więc, że "tym lepszym" też zdarzają się wpadki.

Lucass napisał(a):Jak zresztą wiesz , TTPOGO kupił w sklepie internetowym i reklamacja może być naprawdę upierdliwa (wysyłka opon , analiza i ....wielka niewiadoma) a zima tuż tuż.

Zdaję sobie sprawę, że w tym przypadku reklamacja jest mocno upierdliwa. Jednak ja bym mimo to reklamował. W końcu tańsze opony są tańsze z powodu użycia w nich mniej zaawansowanej technologii (materiały, rzeźba bieżnika itp. – co przekłada się zwykle na słabsze właściwości trakcyjne) a nie dlatego, że są "kwadratowe".
Ale oczywiście TTPOGO zrobi jak zechce.

Lucass napisał(a):Wychodzi na to że jednak najlepiej jest kupować u wulkanizatora ponieważ jak coś nie halo to wracasz i robisz raban i o wymianę dużo łatwiej.

Cóż, internet ma również wady i kupując w ten sposób trzeba brać to pod uwagę.

Lucass napisał(a):Myślę że nie są one wadliwe tylko biorąc pod uwagę atrakcyjne ceny Nokian-ów niemają one wyśrubowanych norm jakości jak te z górnej półki.

Może i tak, lecz nie zawsze musi to być wina producenta a np. niewłaściwych warunków przechowywania opon przed sprzedażą.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 18 cze 2008, 22:58
Posty: 26
Auto: Mazda CX-30 Skyactiv-G 150 KM 6MT Hikari 2020
było: Mazda3 1,6 HB Active 2008

Postprzez jancio68 » 11 gru 2009, 01:01

Popieram w pełnej rozciągłości powyższą wypowiedź.
Zakup przez internet nie jest obciążony gorszymi warunkami zakupu. Wręcz przeciwnie.
Jeżeli reklamujesz towar to wysyłasz na koszt sprzedawcy lub żądasz zwrot kosztów wysyłki w przypadku zasadności reklamacji. Pozostałe warunki reguluje k.c. więc reklamacja powinna być rozpatrzona w terminie zdaje się 14 dni max 30 dni. Masz samochód za ponad 100tyś zł. i chcesz przejeździć na wadliwych oponach parę sezonów w imię czego? <glupek2> – zapłaciłeś za nie po 20,-zł od sztuki?
Niestety jest wielu naciągaczy, którzy sprzedają odpady produkcyjne, ale to nie znaczy, że są bezkarni a my mamy się dać wydymać. A czy to Nokiany czy Micheliny to przecież telepać nie powinny żadne.
Cx-7, 2.3 MZR Disi Turbo – 260KM Zoom-Zoom
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 2 cze 2008, 17:34
Posty: 264
Skąd: Warszawa
Auto: CX-7 Expression

Postprzez TTPOGO » 11 gru 2009, 12:19

Cóż, wczoraj udałem się do warsztatu samochodowego, który jest głównym odbiorcą na naszym terenie opon firmy Nokian i wszystko się wyjaśniło. Po pierwsze, dlaczego zapłaciłem za oponę 600 zł a nie jak była w ofercie przed promocją 1000 zł. Otóż, te za 600 zł są produkowane w Rosji a co za tym idzie – tak jak określił w wypowiedzi danfilm: " W końcu tańsze opony są tańsze z powodu użycia w nich mniej zaawansowanej technologii (materiały, rzeźba bieżnika itp. – co przekłada się zwykle na słabsze właściwości trakcyjne) a nie dlatego, że są "kwadratowe" :( Opony są w porządku – tzn. opory toczenia i z wywarzeniem teża nie było większych problemów. Zawsze twierdziłem i myślałem, że opony NOKIAN produkowane są wyłącznie w Finlandii. Myliłem się. Po ponownym wyważeniu – jeździ się deczko lepiej ale na pewno nie jest to jazda na oponach Nokian – z którymi zawsze miałem styczność wcześniej, ale produkowanymi w Finlandii :( . No cóż. Dzięki wielkie za wszystkie sugestie ale niestety..... I teraz mam cholerny dylemat co zakupić na lato ?? Bo zanim się obejrzemy Panowie – a nadejdzie wiosna :)
TTPOGO
Forumowicz
 
Od: 17 lip 2009, 10:02
Posty: 29
Skąd: Sanok
Auto: CX-7 2.3 Turbo

Postprzez Lucass » 11 gru 2009, 12:25

TTPOGO napisał(a): I teraz mam cholerny dylemat co zakupić na lato ?? Bo zanim się obejrzemy Panowie – a nadejdzie wiosna :)


Bierz Bridgestone lub Michelin – moim zdaniem deklasują konkurencję.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 20 kwi 2007, 10:43
Posty: 213
Skąd: Lodz
Auto: Była RX-8 , CX-7 2.3 jest
Cx-5 2.0 sky passion MY12
Subaru Outback H6 MY11

Postprzez domin1979 » 12 gru 2009, 01:06

Cóż, wczoraj udałem się do warsztatu samochodowego, który jest głównym odbiorcą na naszym terenie opon firmy Nokian i wszystko się wyjaśniło. Po pierwsze, dlaczego zapłaciłem za oponę 600 zł a nie jak była w ofercie przed promocją 1000 zł. Otóż, te za 600 zł są produkowane w Rosji a co za tym idzie – tak jak określił w wypowiedzi danfilm: " W końcu tańsze opony są tańsze z powodu użycia w nich mniej zaawansowanej technologii (materiały, rzeźba bieżnika itp. – co przekłada się zwykle na słabsze właściwości trakcyjne) a nie dlatego, że są "kwadratowe" smutny Opony są w porządku – tzn. opory toczenia i z wywarzeniem teża nie było większych problemów.
Coś naciągana teoria... Jeżeli nie ma problemu z kształtem to czemu biją? Jakoś nawet chińskie opony potrafią nie bić. Niższa cena raczej wynika z niższych kosztów pracy. Wg tej teorii TV Philips z Polski nie dorównuje temu z Holandii, a to raczej nieprawda. Goście sprzedający droższe opony zawsze powiedzą, że te z internetu to "be" i "fu". Wg mnie trzeba reklamować, nie ma co dorabiać teorii. Wysyłka upierdliwa ale i kasa nie mała.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Sevyoruum » 12 gru 2009, 01:36

Osobiscie zgadzam sie z Dominem. Nie byloby chyba mozliwosci aby dwa rozne produkty, rozniace sie jakosciowo sprzedawac pod identyczna nazwa (firma jak i dokladna nazwa egzemplarza). Fabryki musza miec ustalone normy, szczegolnie teraz gdy jestesmy w Unii. Jak dla mnie to koles z warsztatu wyczul, ze cos jest nie tak, podsunal Ci jakie to gowno zakupiles, liczac, ze kupisz u niego nowe- bo pewniej, bo widzisz sprzedawce. Ja bym reklamowal.
Pozdrawiam
Forumowicz
 
Od: 16 sty 2009, 13:00
Posty: 89

Postprzez maler » 13 gru 2009, 20:20

Koledzy, zastanawiam się jakie opony założyć biorę pod uwagę te:
Opony PIRELLI Scorpion Ice & Snow 235 / 55R19 105 H
a obecnie mam BRIDGESTONE 235/55 R19 110V.

Czy myślicie, że zamówienie przez internet ma sens czy lepiej przepłacić 600 zł na komplecie i wziąć od wulkanizatora na miejscu?

Mam madzię dopiero od tygodnia i jeszcze nie zdążyłem zamówić opon.

Właśnie dziś spadł pierwszy śnieg, no i te bridgestony zupełnie nie trzymały mnie na śniegowo-deszczowej brei, aż spotkałem się delikatnie z renówką. No i mam do wymiany podkładkę tablicy rejestracyjnej...
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 paź 2009, 12:53
Posty: 22
Auto: Mazda CX-7 2.2 MZR-CD SPORT

Postprzez TTPOGO » 13 gru 2009, 20:53

235/55R19 na zimę :) hmmm. Czeka cię niezły wydatek. Ale dobrze się zastanów – gdyż uważam, że marka Bridgestone jest jedną z lepszych i weź pod uwagę, że "spotkanie się" z Renówką nie musiało być przyczyną opon – chyba, że masz kiepski bieżnik. Po prostu – czasami praw fizyki nie da się oszukać :) – wiesz co mam na myśli. Jeśli zastanawiasz się nad ostatecznym zakupem opon Pirelli to myslę, że to dobry wybór, jak weźmiemy porównanie jakości do ceny. Ale to tylko moje spostrzeżenie ;) Pozdrawiam
TTPOGO
Forumowicz
 
Od: 17 lip 2009, 10:02
Posty: 29
Skąd: Sanok
Auto: CX-7 2.3 Turbo

Postprzez maler » 13 gru 2009, 21:01

dzięki, bieżnik mam ok. – opony są nowe, z tym, że te bridgestony są letnie... :(

a spotkanie z renówką nastąpiło po hamowaniu około 15metrowym z prędkości około 30km/h, no i oczywiście zdążyłem odpuścić trzy razy hamulec (pulsacyjne) zanim zdałem sobie sprawę, że mam tu abs... :(

w międzyczasie znalazłem te opony i myślę, że na nie się zdecyduję:
Bridgestone LM25 – 4x4 235/55R19 101 V
tutaj cena 1032zł : http://www.opony.com/opony/61064_bridge ... __4x4.html
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 paź 2009, 12:53
Posty: 22
Auto: Mazda CX-7 2.2 MZR-CD SPORT

Postprzez domin1979 » 13 gru 2009, 21:13

maler napisał(a):Opony PIRELLI Scorpion Ice & Snow
Jak już to Sottozero, które posiadam i sobie chwalę. Scorpiony też chciałem brać ale mi facet odradził (i dobrze) bo mają bardzo gruby bieżnik, bardziej do terenowego auta niż CX-a. Brałem w internecie, opony chyba 2 miesięczne przysłali.
maler napisał(a):Właśnie dziś spadł pierwszy śnieg, no i te bridgestony zupełnie nie trzymały mnie na śniegowo-deszczowej brei, aż spotkałem się delikatnie z renówką. No i mam do wymiany podkładkę tablicy rejestracyjnej...
Seryjne letnie Bridgestiony są katastrofalne na śniegu. Rok temu wróciłem się spod domu kiedy sunąłem bez hamowania z 10 m przy prędkości 20 km/h...
maler napisał(a):Bridgestone LM25 – 4x4 235/55R19 101 V
Poważnie zastanów się nad szerokością. Na zimę na prawdę lepiej coś cieńszego.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez maler » 13 gru 2009, 21:17

domin1979, a jaką powinienem według Ciebie szerokość poszukać?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 paź 2009, 12:53
Posty: 22
Auto: Mazda CX-7 2.2 MZR-CD SPORT

Postprzez TTPOGO » 13 gru 2009, 21:24

AAAA widzisz, nic nie pisałeś, że miałeś ten incydent na letnich Bridgestonach :) Stronkę, którą podałeś odnośnie ewentualnego zamówienia opon polecam :) Nad kupnem dobrze się zastanów bo jak wiesz – wydatek czeka cię nie mały :( Pozdrawiam
TTPOGO
Forumowicz
 
Od: 17 lip 2009, 10:02
Posty: 29
Skąd: Sanok
Auto: CX-7 2.3 Turbo

Postprzez domin1979 » 13 gru 2009, 21:25

Ja bym radził 225 albo 215.
Ja mam dokładnie takie gumy: http://motoricus.pl/product/PIRELLI_225 ... ckID=ceneo
Felgi jakie masz? Ja robię na zimę przekładki na 18" bo się bezproblemowo wymieniają przy profilu 60.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez maler » 13 gru 2009, 21:39

na razie mam tylko firmowe felgi – 19''
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 paź 2009, 12:53
Posty: 22
Auto: Mazda CX-7 2.2 MZR-CD SPORT

Postprzez domin1979 » 13 gru 2009, 21:59

maler napisał(a):na razie mam tylko firmowe felgi – 19''
To wyboru wielkiego nie masz dla 19"/55 :D
Jeżeli miałbyś choć cal mniejsze felgi to byś mógł poprzebierać.
Może 19"/50? Już tych opon parę więcej jest ale same grubasy 235-275 :P
Generalnie zimówka im cieńsza tym lepsza...
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez brii » 13 gru 2009, 22:02

W zeszłym roku kupiłem Toyo S952 i jestem bardzo zadowolony.
Co do rozmiaru to na Twoim miejscu zastanowiłbym się nad 225/55/R17. Letnie mam 245/45/R18 – zalecenie producenta, a zimówki poleca właśnie 225/55/R17 – sprawdzają się lepiej niż dobrze :)
Trusted computing – Yes or No?

Na świecie jest 10 rodzajów ludzi: ci, którzy rozumieją liczby binarne i ci, którzy nie.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 sty 2005, 23:46
Posty: 8964 (108/253)
Skąd: Częstochowa
Auto: Endek / Kupisiontes / Smark EV / iczy

Postprzez maler » 13 gru 2009, 22:06

hmm.. brii, nie wiem czy to przeszkadza, ale ja mam tylko jeden komplet felg – 19'',
to chyba nie będą mi pasowały żadne o których piszesz?
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 9 paź 2009, 12:53
Posty: 22
Auto: Mazda CX-7 2.2 MZR-CD SPORT

Postprzez domin1979 » 13 gru 2009, 22:19

maler przejrzyj kalkulator: http://www.miata.net/garage/tirecalc.html
19"/50 będzie oszukiwać jedynie 3% w stosunku do standardu, a na pewno wejdzie i nie będzie obcierać.
Zawsze będziesz miał więcej opon do wyboru ale nic poniżej 235 nie kupisz.
http://www.skapiec.pl/site/cat/2100/fil ... _0_0_0_0_0
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2007, 11:04
Posty: 1331 (0/1)
Skąd: Kielce
Auto: S-Max 2.0T '12
było :( CX-7 Expression '08 2.3 DISI

Postprzez Tomash » 13 gru 2009, 22:45

Jam mam Pirelli Scorpion I&S na Tribucie i bardzo sobie je chwale. Dobrze trzymaja sie na chlapie i na sniegu. Zamawialem je przez serwis opony.pl ( nie pierwszy zreszta komplet ) i przysylali zawsze opony nie starsze niz trzy miesiace. Opony zawsze byly pierwszoklasne, nie powypaczane, nie bija, zadnych klopotow z wywazeniem.
Forumowicz
 
Od: 16 lis 2005, 05:51
Posty: 209
Skąd: Trojmiasto
Auto: Tribute 3.0 V6

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9