Strona 1 z 3

Parujące reflektory

PostNapisane: 23 wrz 2009, 16:07
przez michał BYTOM
Witam!!W moim cx-7(EU) po dłuższej jezdzie na włączonych światłach parują reflektory.Mam pytanie czy ktoś ma taki problem i czy zgłaszał to w servisie. :( :( :( pozdrawiam

PostNapisane: 1 paź 2009, 23:44
przez Rafał 16
Mam ten sam problem ale w wersji US, dodam ponadto, że w USA nie parowały ( co inne powietrze??) :)

PostNapisane: 1 paź 2009, 23:45
przez Rafał 16
po jakiś 4 godz. wracają do normy

PostNapisane: 2 paź 2009, 09:19
przez Lucass
Mi też paruje czasami, chyba właśnie jak są zapalone światła.Ostatnio jak Madzia stała na dworzu podczas sporych opadów to nic nie zaparowało.
Zauważyłem też że tendencje do parowania ma tylko prawy reflektor.

PostNapisane: 4 paź 2009, 21:01
przez domin1979
U mnie po 15 tys. na razie nic nie paruje.

PostNapisane: 7 paź 2009, 15:00
przez Lucek79
Witam Panów, w mojej "rosi" prawy reflektor – jak to ładnie nazwali Panowie w serwisie – jest jednak coś gorszego – wg serwisu to normalne zjawisko <jelen> Miałem wcześniej Honde i Bmw gdzie wymieniali mi na gwarancji reflektory, które parowały.

PostNapisane: 7 paź 2009, 15:27
przez pc131
u mnie przy 40tys km, nic nie "rosi", ale w tylnym prawym kloszu świateł leży zdechła mucha :|

PostNapisane: 7 paź 2009, 15:45
przez jancio68
pc131 napisał(a):... ale w tylnym prawym kloszu świateł leży zdechła mucha :|


z głodu...? <lol>

PostNapisane: 7 paź 2009, 15:51
przez pc131
Kto wie, może z luksusu – "śmierć w Maździe", która mucha by nie chciała. A tak na poważnie to myślę, że jakoś dostało się tam jajko muchy (mucha raczej nie ma jak tam wlecieć), przeistoczyło w muchę i zdechła.

Jednak ta mucha przywołała do mnie post, który kiedyś wystawiłem:

http://forum.mazdaspeed.pl/viewtopic.php?t=36484&postdays=0&postorder=asc&start=360 – chyba 10ty od góry post...

ktoś próbował sprzedać muchę, tzn Mazdę CX-7 i była niezgodna z opisem, poobijana, a na dodatek miała dużo much w kloszu. Może to wada fabryczna jak zwichrowane tarcze hamulcowe?

PostNapisane: 7 paź 2009, 15:54
przez Lucek79
tak jest – jest akcja serwisowa i wymieniają całe lampy na jakieś z uszczelniaczami – znalazłem to gdzieś na forum

PostNapisane: 7 paź 2009, 15:55
przez Lucek79
nie dotyczy to jednak wody w przednich reflektorach

PostNapisane: 7 paź 2009, 16:00
przez jancio68
Lucek79 napisał(a):nie dotyczy to jednak wody w przednich reflektorach


w takim razie co...muchy?

PostNapisane: 8 paź 2009, 09:51
przez Lucek79
akcja serwisowa nie dotyczy wody w przednich reflektorach ale nieszczelności <czytaj> tylnych lamp

PostNapisane: 8 paź 2009, 10:12
przez pc131
na czym to polega? na rozkręcaniu i wyciąganiu tych much? w każdym razie mnie to (akcja serwisowa) nie dotyczy bo mój CX jest zza oceanu.

PostNapisane: 8 paź 2009, 10:42
przez jancio68
Tak czy owak powinni sprawdzić czy mucha jest polska, japońska czy amerykańska. :P

PostNapisane: 12 paź 2009, 15:57
przez Lucek79
akcja polega na zmianie całych lamp :) na szczelne

PostNapisane: 19 paź 2009, 15:13
przez pc131
właśnie w piątek podczas trasy w deszczową pogodę (w sumie podczas postoju) zauważyłem, że tylne reflektory mają delikatną mgiełkę od wewnątrz.

PostNapisane: 19 paź 2009, 15:16
przez domin1979
pc131 napisał(a):właśnie w piątek podczas trasy w deszczową pogodę (w sumie podczas postoju) zauważyłem, że tylne reflektory mają delikatną mgiełkę od wewnątrz.
U mnie też po padach zauważyłem ale tylko w samych rogach, zobaczę jak to będzie później wyglądać.

PostNapisane: 19 paź 2009, 15:26
przez pc131
U mnie w rogach i delikatnie po całym boku tylnego reflektora.

PostNapisane: 22 paź 2009, 12:09
przez Lucass
Ja zgłaszałem parowanie przedniego prawego reflektora do serwisu.
Wczoraj do mnie dzwonili i niestety Mazda Poland nie traktuje tego jako usterka a jako rzecz naturalna i nowy reflektor ponoć będzie też tak reagował na wilgoć.
Uważam że zjawisko parowania nie jest normalne zwłaszcza że prawy paruje a lewy nie .Mazda bagatelizuje ten problem i po prostu gra na zwłokę aż klientom się skończy gwarancja !
Mając wcześniej Hondy to pamietam że gościu przyjechał Accord-em TypeRdo serwisu z zaparowanymi reflektorami i bez gadania mu zamówili nowe i wymienili.
Dzwoniłem w tej sprawie również do innego serwisu w innym mieście , odpowiedź ta sama tzn. jest to normalna reakcja na wilgoć.Kiedy zapytałem o wyjaśnienie dlaczego obydwa reflektory inaczej reagują na wilgoć to mi odpowiedzieli że tak muszę stawiać auto że z prawej mam więcej wilgoci hahaha NO COMMENTS
Jeśli chodzi o tył to narazie nic się nie dzieje.