Problem z zamkiem centralnym sam się otwiera i zamyka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Soft73 » 14 kwi 2019, 19:00

Witam,
w mojej Mazdzie CX 7 2008 rok 2.3 benzyna pojawił się problem z zamkiem, sam się otwiera i zamyka, taki sam problem jak opisany tutaj : https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=508&t=186088
Również miałem uszkodzony ten przycisk, jednak jego wymiana nie pomogła.
Dodatkowe objawy jakie zaobserwowałem to:
– mazda po jakimś czasie potrafi się sama otworzyć
– zamki wariują również przy opuszczaniu szyby kierowcy, czasami podczas jazdy i przy odpalaniu
– do czasu pojawienia się problemu, przy zamykaniu z pilota był sygnał z kierunkowskazów, obecnie tego nie ma
– po wymianie przycisku, drzwi same zaczęły się zamykać na zapłonie i otwierać gdy zgaszę auto, wcześniej tak nigdy nie miałem, ale po kilku dniach już się tak nie dzieje

Podpiąłem interfejs STN1170 i próbowałem odczytać Forscanem błędy, nie było żadnych. Rozebrałem drzwi i odpiąłem wszystkie trzy przyciski jednak to nie pomogło, zamki dalej wariowały.
Zamówiłem na allegro moduł centralnego zamka o oznaczeniu EG52, ale nie mogłem zlokalizować gdzie on się znajduje.
Jakieś sugestie? Kończą mi się pomysły co robić.
Początkujący
 
Od: 14 kwi 2019, 18:18
Posty: 1
Auto: Mazda CX-7 2.3 2008 rok

Postprzez Robert1717 » 4 lis 2023, 13:48

Witam,
mam taki sam problem w swojej Mazdzie CX-7 2010r 2,3 Benzyna
@Soft73 czy udało się rozwiązać problem? Co było przyczyną?
Początkujący
 
Od: 4 lis 2023, 12:02
Posty: 1
Auto: Mazda CX-7 2,3 Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9