Nie odpala – Uszkodzona stacyjka

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez sedael » 23 paź 2016, 18:42

Witam

Dziś rano miałem ochotę na małą przejażdżkę swoją Mazdą i coś między nami nie zaiskrzyło... nie odpala

1. Kluczyki (oba) otwierają auto zamykają
2. Przestało działać automatyczne zamykanie i otwieranie szyb – to jak się przyciśnie dłużej przycisk...
3. W chwili przekręcenia startera nic się nie dzieje, słychać ciche pstryk pod maską, wyłączają się ekrany od radia i klimatyzacji (reszta świeci bez zmian), ale auto nie odpala.

Wymieniłem akumulator – ten miał 3 lata i już połowę pojemności – na nowy Varta 77Ah (780A)... i nic to nie dało..

Sprawdzałem bezpieczniki, wszystkie ok – nie wiem jak sprawdzić te kostki – ale to chyba nie tyle bezpieczniki a przekaźniki.


Prośba o pomoc – czego szukać :) Mam tę Mazdę od 2 miesięcy...
Początkujący
 
Od: 18 lip 2016, 18:35
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T Sport (2010)
Nissan Note 1.6 (2008)
było:
Ford Focus TDCI (2004)

Postprzez iparts » 25 paź 2016, 11:07

Może coś w komputerze pokładowym wysiadło. Nie próbowałeś może podpinania auta pod komputer diagnostyczny, czy w ogóle się połączy?
Obrazek
Avatar użytkownika
Firma
 
Od: 5 sie 2014, 13:50
Posty: 324 (1/5)
Skąd: Warszawa
Auto: CX-9 TB 3.7L 277KM

Postprzez sedael » 25 paź 2016, 20:13

Uszkodzeniu uległa stacyjka – nie kręci się trzpień do tego ustawienia gdzie odpalany jest silnik.
Albo coś w niej pękło, albo się zablokowało.

Auto zostało kompleksowo przetestowane począwszy od rozrusznika aż do stacyjki.
Przy okazji wymieniłem akumulator na nowszy (poprzedni właściciel na nim przyoszczędził – pojemność mniejsza niż oryginał i jakiejś dziwnej marki).

Stacyjka oryginalna odpada – koszt >2500 zł
Na allegro są używki – ale elektryk, który mi to robił twierdzi, że może być problem z immobilizerem.

Pozostaje poszukać speca od stacyjek – może da się ją naprawić :)
Początkujący
 
Od: 18 lip 2016, 18:35
Posty: 6
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda CX-7 2.3T Sport (2010)
Nissan Note 1.6 (2008)
było:
Ford Focus TDCI (2004)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9