Jak rozbroić alarm

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez strusiu02 » 30 wrz 2014, 14:22

Witam,

Dzisiaj rano doświadczyłem dziwnego zjawiska. Przyszedłem do zaparkowanego samochodu i podczas otwierania dotykowego (nie z kluczyka) zaczęła wyć syrena w tylnej części samochodu. Doszedłem do wniosku że to musi być alarm bo syrena wyła kilkukrotnie przerywanymi sygnałami.
No i zaczęło się wymyślanie co mogło być przyczyną ale najpierw jak to wyłączyć. Użyłem wszystkich przycisków na pilocie i nic. Zapaliłem samochód i nic. Wyłączyłem, zamknąłem, otworzyłem, zapaliłem, ruszyłem kawałek... i nic... Dopiero po kilku metrach przejechanych i kilku sekwencjach syreny przestało... i stąd moje pytanie czy ktoś wie jak to wyłączyć?
Przeszukując archiwum natknąłem się tylko na informacje dotyczące głośności tegoż alarmu co jest trochę prawdą bo jest niewiele głośniejszy od czujników cofania (chyba że się otworzy bagażnik... ale który złodziej otwiera bagażnik...).
Nieważne – jak to wyłączyć? bo rozumiem że kwestia dlaczego to wyło jest kwestią czasem przypadku...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2013, 13:45
Posty: 38
Auto: Mazda CX-7 ER 2008 2,3 DISI TURBO

Postprzez VPM » 1 paź 2014, 21:26

jak odpala i nie miga kierunkami to odetnij syrene i tyle
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Postprzez Pawel 32 » 1 paź 2014, 23:31

Jak maja go ukraść to i tak go ukradną Najlepszym rozwiązaniem jest własne odcięcie zasilania i umieszczenie gdzie indziej kostki obd2.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 24 kwi 2014, 21:07
Posty: 98 (0/7)
Skąd: Zachodniopomorskie
Auto: Mazda6

Postprzez strusiu02 » 2 paź 2014, 15:34

"jak odpala i nie miga kierunkami to odetnij syrene i tyle"
Nie było mrugania kierunkowskazów i odpaliłem bez problemu bez wpływu na syrenę. Czyli mimo odpalenia syrena nadal wyła. Bez różnicy czy odpalałem kartą czy kluczykiem było to samo.

Możliwe jest że sama syrena się włączyła bez uruchamiania alarmu? Ktoś ma takie doświadczenia?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 29 lip 2013, 13:45
Posty: 38
Auto: Mazda CX-7 ER 2008 2,3 DISI TURBO

Postprzez VPM » 2 paź 2014, 21:26

alarm na pewno nie działa poprawnie lepiej zamontować cos lepszego
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 5 lut 2013, 21:29
Posty: 419 (0/2)
Skąd: Grodzisk Mazowiecki
Auto: MPV 2,0 16V 2000r exclusive

Postprzez Magnum333 » 9 paź 2014, 18:21

Cześć, miałem to samo ... i od innej osoby też słyszałem o takim przypadku. Sam nic z tym nie robiłem, ale ten znajomy był w ASO dwa razy i nic nie wymyślili <glupek2> .

Dla mnie problem jest marginalny, bo miałem to trzy razy w ciągu dwóch lat i po kilku minutach alarm samoistnie się wyłącza.
Tak czy inaczej, jak ktoś zna rozwiązanie, to byłbym wdzięczny za informację.
Początkujący
 
Od: 10 cze 2013, 18:48
Posty: 15
Skąd: Olsztyn, Gdańsk
Auto: – Mazda 6 GJ Sedan, 2.0 SKYACTIV-G 165KM, 6MT i-ELOOP – SkyPASSION
– CX-7 ER SPORT, 2.3 turbo, 2008r. (na sprzedaż)

Postprzez smile » 9 paź 2014, 20:51

Tak działają alarmy w Mazdach... wyją :) Alarm sam w sobie nie ma żadnego odcięcia zapłonu czy w jakiś inny sposób unieruchamia auto. Auta nie uruchomi się jeżeli imobilajzer nie widzi kluczyka, ale jeżeli kluczyk jest to można odpalić auto i jechać pomimo wycia alarmu.
Alarm się prawdopodobnie nie rozbraja. Pytanie jaki to alarm ( fabrycznych raczej nie było w tym modelu, może akcesoryjny Mazdy a może np jakiś Dest lub Meta montowana jako doposażenie w ASO ).
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9