Wymiana akumulatora

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Karol-44 » 7 kwi 2018, 00:42

Witam,
Po mojej przygodzie z wymianą akumulatora w CX-7 chciałem przestrzec przed zakupem oferowanego przez katalogi (w tym internetowe wyszukiwarki) takiego o wymiarach 278x175x190, niby pasującego do 2,3 turbo EU z 2010. Niestety jest on za długi o około 4 cm i nie mieści się w zagłębieniu w podstawy akumulatora, co prawda można go zamontować (mi się udało) ale kosztowało mnie to wiele niepotrzebnych nerwów i wymagało m.in. zmiany położenie uziemienia, a i tak akumulator nie "siedzi" stabilnie jak wymontowany OEM. Akumulator zamontowany fabrycznie miał wymiary: długość 230 x szerokość 170 x wysokość (z zaciskami biegunów) 225 [mm], on jest za to ciut mniejszy na możliwości mocowań. Osobiście wybrałbym teraz aku o popularnej wielkość 242x175x190.
Mniejszym problemem jest, że w popularnych akumulatorach ze schowanymi zaciskami (jak do większości aut z europy) trudniej – żeby nie napisać ledwo – mieści się fabryczna klema z osłoną bieguna dodatniego. Lepszym rozwiązaniem jest akumulator jak OEM'owy, z płaską górą ścianką i wystającymi z niej tylko zaciskami – ale nie ma się co przy tym upierać.
Początkujący
 
Od: 6 kwi 2018, 17:28
Posty: 2 (2/0)
Skąd: Gdynia
Auto: CX-7, 2,3 Turbo, 2010 Europa

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9