Zmiana radia na BOSE

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez gerardr » 24 lut 2013, 00:19

Witam wszystkich
Mam problem z zamianą radia na BOSE. Posiadam CX-7 (2007) USA. Chciałem wymienić standardowe radio na radio ze zmieniarką i mp3 – choć głównym powodem było radio przystosowane do częstotliwości europejskich.
Zakupiłem używane radio, okazało się, że jest to BOSE, a co za tym idzie chyba wymaga oddzielnego wzmacniacza, nie do końca pasuje do mojego kokpitu, gniazdo antenowe jakieś kwadratowe... . Ale spróbowałem to podłączyć, efekt –> dźwięk trzeszczący , brak kontroli nad głośnością.

I teraz pytanie, czy ktoś wie / próbował zmieniać system audio na BOSE ? Czy zakup wzmacniacza rozwiąże problem ? Wg mnie będzie problem z wiązkami do głośników, które w wersji bez BOSE idą z radia wprost do głośników.
Może macie jakiś pomysł z zastępczym wzmacniaczem?
Z góry dzięki za pomoc.

Gerard
gerardr
 

Postprzez smile » 31 mar 2013, 22:31

Zmiana zwykłego audio na BOSE się nie opłaca... a wersja USA to już w ogóle rzeźba w glinie...
Nie masz oryginalnego Japończyka a jego kopię wyprodukowaną w USA.... Lepiej kup zwykłe radio i kombinuj wtedy z jakimś markowym ( ale nie BOSE ) wzmacniaczem....
Forumowicz
 
Od: 16 lip 2011, 13:38
Posty: 2688 (75/56)
Skąd: Gubin / Gdynia
Auto: M5 CR
M6 GY

Było:
323F BJ RF2A

Postprzez airbob » 1 kwi 2013, 14:30

Co to znaczy "nie do końca pasuje do mojego kokpitu" może trzeba kupić radio zgodne z twoim kokpitem.
Masz rację wiązki z kablowe w bose z pewnością są inne no i bose ma swój wzmacniacz oraz inne głośniki. Przestawienie się na system bose może być dość kłopotliwe z racji małej popularności tego auta a co za tym idzie dostępności części oraz wiedzy.
Wydaje mi się że trzeba było kupić radio bez bose po cholerę sobie robić dodatkowe problemy.
Naprawa WZMACNIACZY BOSE, Wyświetlaczy m6, Toyota Avensis
Naprawa ZMIENIAREK (także wysyłkowo) m3,m6,rx8,cx7,cx9 i inne
Wyjścia RCA do zewnętrznego wzmacniacza. Płyta startowa do nawigacji GH
kontakt 503304123
http://www.mazdaspeed.pl/forum/search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=podz*+airbob*
Sprzedam oryginalny moduł zmieniarki na 6CD do mazdy 3 i 6, montaż
Żarówki podświetlenia klimatronika
kontakt 503304123
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 gru 2007, 10:55
Posty: 1548 (0/34)
Skąd: Wrocław gg8161056 tel.503304123

Postprzez bartez287 » 11 lip 2014, 21:10

Witam serdecznie moje pytanko sprzedalem mojego cx w benzynce i tam bylo BOSE a kupilem cx dieselke bez BOSE czy mozna zamontowac sobie system BOSE w mojej Madzi i jak co jest potrzebne bo lubie jak mi ladnie gra.Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 11 lip 2014, 23:21 przez Josh, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Połączone z podobnym wątkiem
Początkujący
 
Od: 3 lut 2014, 22:17
Posty: 15
Skąd: Nowogard zachodniopomorskie
Auto: Mazda CX 7 2.2 2009r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderatorzy

Moderatorzy CX-3 / CX-5 / CX-7 / CX-9, Moderatorzy CX-30 / CX-50 / CX-60