gwizd przy przyśpieszaniu

Postprzez Listek » 17 sie 2017, 15:34

Witam ostatnio mialem przygodę z moją madzią cx7 2,2d. 2 dni przed wyjazdem na urlop padl mi system SCR. Szybko na komputer do mechanika i nie bylo wyboru calkowite jego wylączenie (w specjalistycznym zakladzie 1300pln), na domiar zlego zaczęlo mi coś gwizdać przy przyśpieszaniu do 2500 obrotów lub przy hamowaniu silnikiem , powyżej jest ok. W serwisie mówili że to czujnik temperatury powietrza dolotowego intercoolera (500pln w serwisie). Zmierzylem miernikiem swój stary i przy temperaturze 25stopni pokazuje 1,55, a przy ok 28 1,44 . I pytanie co może być przyczyną tego gwizdania (sprawdzilem szczelność rur, i filtra powietrza, nie ma spadku mocy) jakie powinny być prawidlowe wskazania czujnika. Na kompie wyskoczyly blędy intercoolera U0166:00-0A-IC; U0401:92-48-IC; C0077:00-48-IC. Może ktoś coś wie mial podobne problemy, pozdrawiam Adam
Początkujący
 
Od: 18 sty 2015, 15:27
Posty: 22
Auto: mazda cx7 2,2d 2011r.

Postprzez Listek » 19 wrz 2017, 22:36

Hej po przejechaniu calej Europy i powrocie do domu przypadkiem kumpel stojąc obok auta powiedzial że świst slychać z boku, zaglądamy pod auto a tam okazuje się że brak śruby wydechu <jupi> . Zalożona śruba i usterka usunięta (jakim cudem oryginalna śruba odpadla? A serwis <co?> pewnie nie odpalali silnika tylko pod kompa i koniec) , teraz cichutko se śmigamy.
Ale żeby bylo trochę atrakcji i myślenia pojawil się problem ze wskaźnikiem poziomu paliwa. Zatankowany do pelna przejeżdżam 300km, rano odpalam pokazuje rezerwę i do przejechania 20km. Wiem że jest jeszcze ponad polowę zbiornika jeżdżę, odstawiam na 4 godziny wskaźnik rośnie komputer pokazuje że można przejechać 200km. I takie klocki od czasu do czasu się pojawiają. Może ktoś mial coś podobnego , od czego zacząć sprawdzanie instalacji itp. Dzięki szerokości!!!
Początkujący
 
Od: 18 sty 2015, 15:27
Posty: 22
Auto: mazda cx7 2,2d 2011r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9