Rozrząd problem

Postprzez Lukas39005 » 30 paź 2022, 10:36

Witam proszę o pomoc jestem od niedawna posiadaczem Mazdy CX7 2.3T po poprzednim właścicielu musiałem wymienić cały rozrząd.Po rozkręceniu wariator zgon i co dziwne łańcuch był super czysty porównaniu do reszty ale wymieniłem wszytko włącznie z napinaczem.A teraz po złożeniu przy przyspieszaniu coś klepie nie zawsze jak spokojnie dodaje gazu to ok ale jak depne to tragedia.Sprawdzilem rozrząd wałek ustawiałem według specyfikacji i znakow które naniosłem na stary wariator,silnik był zablokowany na wale i płetwa metalowa ale do sedna jak odepnę i podepne z powrotem regulator oleju wariatora(nowy) i mam blad P2088 i P0012(pali się check)to silnik pracuje bajecznie a jak go usunę to wszytko wraca ja już nie wiem co jest.Mialem Alfe Romeo 156 i 159 tam też są wariatory wymieniałem i nie miałem żadnych problemów.Ciśnienie oleju ok bo był syf czyściłam smoka i plukalem silnik więc ja się poddaje a co do mechaników u mnie w okolicy to można oddać im VW nic więcej

Dopisano 30 paź 2022, 23:33:

Problem rozwiązany przy pomocy filmu z USA złe ustawienie wariatora ma punkty odniesienia dziurka w środku ma być na 12 godzinie tak samo jak kropla na wydechowym kole oczywiście walki zblokowane płetwa +wał + czyszczenie filtra oleju w panewce i chodzi bajecznie
Początkujący
 
Od: 30 paź 2022, 00:57
Posty: 2
Auto: Mazda cx7 2.3t 2008r

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9