wypadanie zaplonu p0303 mazda cx-7 disi 2.3 turbo+LPG. POMOC !!!

Postprzez kozlo1991 » 4 lis 2017, 18:40

Witam. Mam problem z moją mazdą cx-7 z silnikiem 2.3 turbo disi 244km + LPG. Aktualnie mazda pracuje na 3 cylindry i rozłącza lpg. Błąd dotyczy wypadania zapłonu na 3 cylindrze. W lipcu tego roku miałem kapitalny remont silnika. Pojechałem na gwarancje została sprawdzona ponownie kompresja i na każdym cylindrze było po 12 czyli w normie, świeca i cewka była zamieniana i dalej ten sam objaw. Co takiego może być dalej nie tak? Czy opłaca się jeszcze sprawdzić wtrysk benzyny? Czy próbować jakoś inaczej i patrzeć gdzie indziej? Proszę o pomoc, bo nie mam już pomysłów...
kozlo1991
 

Postprzez MAZVAGTECH » 4 lis 2017, 19:19

Na beznynie tez jest ten problem?
Masz problem techniczny z Mazdą? Szukasz sprawdzonego serwisu? Awaria? Daj znać – postaram się Tobie pomóc!
Na terenie województw: śląskiego i małopolskiego mogę podjechać lub zapraszam do mojego warsztatu w Jaworznie.
☎ 501 158 148 http://www.mazvagtech.pl/
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 15:28
Posty: 268 (0/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda GH 2.0D z przekladka na 2,2

Postprzez kozlo1991 » 4 lis 2017, 19:30

ogólnie to na benzynie jest ten problem, bo od razu przy odpaleniu załapuje check engine i nie równo pracuje, delikatnie po rozgrzaniu się silnika przy przełączaniu na gaz, rozłącza go od razu.
kozlo1991
 

Postprzez MAZVAGTECH » 4 lis 2017, 19:52

Czyli problem pojawil sie po remoncie? Kiedys robilem taki remont po remoncie silnika MPSa to nawet ktos potrafil uszkodzic wtryskiwacze benzyny przy montazu. Jezeli kompresja jest dobra niech elektryk posprawdza wiazki , te tez ciekawie sa czasami polozone, i polaczenia. Kolektor ssacy wyjazd z silnika, posprawdzac wtryskiwacze. Z doswiadczenia wiem ze to mordega po kims poprawiac
Masz problem techniczny z Mazdą? Szukasz sprawdzonego serwisu? Awaria? Daj znać – postaram się Tobie pomóc!
Na terenie województw: śląskiego i małopolskiego mogę podjechać lub zapraszam do mojego warsztatu w Jaworznie.
☎ 501 158 148 http://www.mazvagtech.pl/
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 15:28
Posty: 268 (0/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda GH 2.0D z przekladka na 2,2

Postprzez kozlo1991 » 4 lis 2017, 19:58

remont był pod koniec lipca tego roku czyli 3 miesiące temu i od remontu aż do teraz auto jeździło jak należy, tydzień temu właśnie zaczęły się objawy i zacząłem powoli sprawdzać co to może być i utknąłem nie wiem co teraz, może zrobię tak jak mówisz pojadę do jakiegoś elektryka niech posprawdza wiązki i wtryski itp. chyba, że ktoś coś jeszcze coś podpowie ciekawego.
kozlo1991
 

Postprzez MAZVAGTECH » 4 lis 2017, 23:38

Sprawdz sterownik od gazu Sterowanie wtryskiwaczami benzynowymi jest przewleczone przez ten sterownik
Masz problem techniczny z Mazdą? Szukasz sprawdzonego serwisu? Awaria? Daj znać – postaram się Tobie pomóc!
Na terenie województw: śląskiego i małopolskiego mogę podjechać lub zapraszam do mojego warsztatu w Jaworznie.
☎ 501 158 148 http://www.mazvagtech.pl/
Firma
 
Od: 24 gru 2006, 15:28
Posty: 268 (0/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda GH 2.0D z przekladka na 2,2

Postprzez damian06q » 2 mar 2021, 19:00

Cześć. Rozwiązałeś problem? Czy po rozgrzaniu auto pracowało lepiej? U mnie mazda lepiej chodzi na gazie niż na benzynie, na zimnym silniku wypada chack i wypadanie zapłonu drugiego cylindra. Po rozgrzaniu auto pracuje o niebo lepiej. Świece i cewkę wymieniłem.
Początkujący
 
Od: 11 lis 2008, 10:32
Posty: 10
Skąd: Słupsk
Auto: Mazda CX-7 2.3(gaz)2007rok

Postprzez Stockshark » 4 mar 2021, 18:10

ehhh widzę że po zimie nie tylko ja mam z tym problem :) u mnie jest błąd p303. wypadanie zapłonu na 3 cylindrze. stało się to po zimie. początkowo auto szarpało następnie "rzucało nim jak szatan" na jałowym biegu na zimnym silniku :D a potem wywaliło check i kod p303.
nie wdawałem się w szczegóły i wymeiniłem wszystkie świece licząc że zimy mogły nie przetrwać – poza tym był juz ich czas. nie pomogło. wymieniłem cewki – miałem statre które wymieniłem jak miałem problem z sondą – ale również to nie pomogło.
i pora chyba już zgłębić bardziej temat. tylko prosiłbym o pomoc. 3 cylinder/cewka to która jest jak stoję przodem do mazdy? liczyć cylindry od wlewu oleju czy od strony akumulatora?
mazda cx-7 2.3t benzyna

jeżeli ktoś ma jakiś pomysł co sam mogę sprawdzić – oprócz świec i cewek – to proszę o nakierowanie

dzieki
Początkujący
 
Od: 20 mar 2014, 12:17
Posty: 23
Auto: Mazda CX-7 2.3TURBO DISI
2008 ER

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9