Aktywacja, reset czujnika ciśnienia powietrza w kołach

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez ZbigniewKarol » 2 lis 2022, 10:53

Założyłem nowe felgi z kołami zimowymi bez czujników. Oczywiście, żółta kontrolka po 10km zapaliła się na tablicy zegarów. Po kilku dniach założyłem z powrotem oryginalne koła i niestety nawet po przejechaniu 100km system sam się nie aktywował. Moja Mazda nie posiada przycisku TMPS do resetowania, ponoć wystarczy przed jazdą włączyć na 15 min stacyjkę no i tu jest alternatywa, albo na on albo w pozycji ACC o co tak naprawdę chodzi. Czy ktoś to przerabiał. Zamówiłem czujniki do zimówek gdy je założę, to jaką procedurę należy wykonać. Mazda grudzień 2019 2,0 benzyna. Prawdopodobnie trzeba zajechać i podpiąć tester i aktywować system który się wyłączył pozostawiając świecącą lamkę kontrolną. Pozdrawiam

Dopisano 7 lis 2022, 08:18:

Kontrolka sama zgasła. Kombinowałem wg wielu pomysłów z różnych for. Włączałem stacyjkę na 15 min przed jazdą, włączałem ją trzykrotnie, podłączyłem swój tester w którym nie wykazywało błędu a kontrolka ciśnienia jak się świeciła tak świeciła. Prawdopodobną przyczyną świecenia się kontrolki ciśnienia, pomimo powrotu do oryginalnych kół okazał się drobiazg. Po wymianie kół w warsztacie , w celu sprawdzenia nr czujnika zdjęto z jednego koła oponę i napompowano do poziomu innego ciśnienia niż pozostałe. W piątkowy wieczór sprawdziłem i wyrównałem ciśnienie w kołach. Po nocy wyjechałem z garażu na krótka trasa miejska do kilku miejsc i nawet nie zauważyłem w którym momencie kontrolka sama zgasła.
Początkujący
 
Od: 16 lut 2022, 13:40
Posty: 10 (1/0)
Auto: Mazda CX-5, 2,0 Petrol 6AT 2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9