Mazda CX-5 2021, problem z odpowietrzeniem hamulców

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Szuman96 » 13 paź 2022, 11:32

Witam.
Posiadam Mazde CX-5 z 2021r, wersja USA, AWD
Zakupiłem ją delikatnie uszkodzona w zderzak przedni, drzwi kierowcy i jak sie na końcu okazało z pękniętym dyfrem.

Problem dotyczy układu hamulcowego i odpowietrzenia tylnej osi.
Na początku zdiagnozowałem wyciek oleju z samego zacisku hamulcowego lewego tylnego oraz wysłałem zacisk hamulcowy do regeneracji, gdzie wymienili mi wszystkie uszczelki. To nic nie dalo – problem pozostał.
Przepatrzyłem wszystkie rurki hamulcowe, połaczenia i wszystko inne, dokręciłem gwinty przy pompie abs – jest okej, zadnych wyciekow etc.
Zaciekawił mnie świst przy odpowietrzaniu tylnych hamulców (prawa i lewa strona), z przodu nic takiego nie slychać podczas odpowietrzania i hamulce są odpowiednio odpowietrzone. Oczywiście do tego dochodzi brak hamulca.

Jeśli to nie zacisk ani przewody i rurki to co to moze byc? Ktoś miał podobny problem i jest w stanie pomóc w rozwiązaniu?

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 13 paź 2022, 11:08
Posty: 1
Auto: Mazda CX-5
2.5b 2021

Postprzez koolczas » 15 paź 2022, 20:28

Polecam zagłębić się nieco w temat – po zwykłym odpowietrzeniu hamulców (zgodnie z serwisówką z M3 BM 2016 – podejrzewam że w nowszych jest dokładnie tak samo) trzeba wykonać jeszcze odpowietrzenie samego zacisku – odkręcasz odpowietrznik z podpiętym wężykiem do spustu płynu i na odkręconym od jarzma zacisku wkręcasz specjalnym narzędziem tłoczek do samego końca, następnie zakręcasz odpowietrznik, montujesz zacisk i wciskasz pedał hamulca aż tłoczek nie wysunie się do pozycji roboczej. Zgodnie z serwisówką czynność wkręcania tłoczka powtarzasz do momentu aż przestaną pokazywać się bańki powietrza.

W załączniku instrukcja z serwisówki. Ja zgodnie z tą metodą odpowietrzyłem hamulce po wymianie zacisków i nie mam żadnych problemów z działaniem hamulca.
Załączniki
b1.PNG
b2.PNG
b3.PNG
b4.PNG
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 09:57
Posty: 86 (2/4)
Skąd: KOS
Auto: Mazda 3 BM 2016
HB SkyPassion
2.0 180 KM MT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9