Drgania silnika, skrzynia Automat, CX-5, 2018

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez twofi » 27 sty 2021, 13:48

Od jakichś 2miesięcy mam problem chyba ze skrzynią automatyczną w mojej CX5 2.5 benz z 2018 roku, przebieg 25000 km.

Przy prędkości 60-80km/h, gdy próbuję jechać stała prędkością z lekkim naciśnięciem gazu czuję drgania, które wyglądają tak jakbym miał wrzucony za wysoki bieg względem prędkości.
W analogii do skrzyni manualnej tak jakbym jechał na 5 biegu, a powinienem go przerzucić na 4 bieg.
Gdy dam więcej gazu i auto zacznie przyśpieszać to nie mam takiego problemu, nic nie drży.

Dzieje się to tylko jak próbuję jechać stała prędkością z delikatnym operowaniem pedałem gazu.
Aktualnie moja jazda wygląda tak, że przyśpieszam, następnie puszczam gaz i tak w kółko, wtedy jest ok. Jazda ze stała prędkością bez drgań nie jest możliwa.

Spotkał się ktoś z Was z takim czymś? Poza tym skrzynia działa poprawnie, biegi zmieniają się płynnie, nic nie szarpie, nie mam zastrzeżeń.
Wcześniej nie miałem takiego problemu, jestem pierwszym właścicielem, auto bez żadnych przygód / napraw.
Początkujący
 
Od: 18 lis 2018, 19:52
Posty: 14
Auto: Mazda CX5 2.5 2018 SkyPassion

Postprzez piolsm » 28 sty 2021, 21:20

W silniku 2,5Pb od 40 do 80km/h w roczniku 2018 jest system odłączania 2 cylindrów
To zapewne nie skrzynia tylko lekkie drgania silnika bo pracuje na 2 cylindrach
system załącza się przy spokojnej jeździe przy dynamicznej nie włącza się.
Sprawdź sobie to obserwując spalanie jak system działa spalanie chwilowe spada o połowę +/-2,5L/100
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 lip 2012, 01:43
Posty: 126 (0/2)
Skąd: kujawsko-pomorskie
Auto: Mazda 626 FL 1999

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9