CX-5, 2,5 benz, AT, wibracje na postoju

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Szpon22 » 13 wrz 2020, 18:54

Witam serdecznie,
Problem następujący: CX-5 2,5l benz, AT, napęd na przód, wersja skydream.
Zatrzymuje auto na światłach na hold, bieg D, czuje wibracje które mocno czuć na fotelach.
Zanim powiecie ze to odłączone cylindry, to jak wytłumaczyć ze do przebiegu 2300 km takiego zjawiska nie było... obecny przebieg to 2700 km. Mam tez wrażenie ze wibracje nasilają się przy prędkości autostradowej. Ciśnienie w kołach (225/55/R19) sprawdzone – przód i tył po 2,5 bar (prawidłowo?) sprawdzone na stacji benz, nie wiem jak bardzo są one dokładne.
Jakaś wskazówka? Auto na gwarancji, ale gdyby to była kwestia cylindrów to nie powinno tak być od nowości?
Z góry dzięki za sugestie
Początkujący
 
Od: 2 lip 2020, 21:37
Posty: 21
Auto: Cx5 2019

Postprzez Sailor » 16 wrz 2020, 21:31

Odłączanie cylindrów na pewno nie, przecież coś tym steruje żeby się odłączały w jakimś zakresie obrotów itd.. i na pewno nie na postoju bo jak byś ruszał na 2 garach ? a fahofcy z ASO nie mają pomysłu co jest nie tak przy tak małym przebiegu? weź atakuj ASO, w końcu po to masz gwarancję.
Początkujący
 
Od: 26 sty 2020, 02:19
Posty: 19
Auto: CX-5 2,5 AWD AT
SKY PASSION 2019
MACHINE GREY

Postprzez Szpon22 » 1 lis 2020, 20:11

No wlasnie to bardzo dziwne bo jak stoję to przecież auto nie pracuje na dwóch garach....
Zauważyłem taka prawidłowości:
– skrzynia na P, odpalony silnik, wysiadłem z auta i dotknąłem opon, na dwóch przednich ewidentne czuje wibracje, na [jakich?] nie... czy ktoś kto ma Cx5 AT mógłby sprawdzić czy tez tak ma?
– natomiast przy ustawieniu D może to głupie ale mam tez wrażenie ze te wibracje występują na autohold, jak trzymam lekko hamulec noga autohold wyłączony to drgań jakby nie było.
Początkujący
 
Od: 2 lip 2020, 21:37
Posty: 21
Auto: Cx5 2019

Postprzez twofi » 27 sty 2021, 12:46

@Szpon22 – czy udało Ci się coś ustalić z drżeniem?
Mam ten sam silnik z automatem i mam podobne odczucia... czuć drżenie samochodu, panel środkowy jak się dotknie drży, to samo np uchwyty do zapinania pasów....
Byłem w serwisie Mazdy i zostało stwierdzone, że to normalne zachowanie auta... ręce opadają.
Początkujący
 
Od: 18 lis 2018, 19:52
Posty: 14
Auto: Mazda CX5 2.5 2018 SkyPassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9