Buczenie podczas jazdy z okolicy automatycznej skrzyni biegów.

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Michael_ponsse » 22 sie 2020, 14:34

Witam
Od kilku miesięcy próbuje zlokalizować buczenie, które nasila się od prędkości 50km/h, powoli wzrasta i utrzymuje się na jednym poziomie. Oczywiscie jak zwalniam to cichnie.
Dźwięk jest stały niezależnie jak skrzynia zmienia biegi oraz gdy manualnie zmieniam biegi.
Na podniesionym aucie gdy go rozpędzam jest to samo co podczas próby drogowej.
Mechanik z serwisu sprawdzał stetoskopem i stwierdził usterkę w skrzyni biegów. Natomiast fachowiec z firmy naprawiającej skrzynie mówił, iż skrzynia d, iala prawidłowo i podczas jazdy wrzucił na luz mówiąc :"Teraz skrzynia nie pracuje". A buczenie nadal było słychać.
Wymieniłem łożysko podpory prawej półosi a potem reduktor przedni lecz bez zmian.
Z tego co się dowiedziałem to te skrzynie są bardzo precyzyjne i gdyby coś się działo to opiłki by już dawno dały o sobie znać. Przebieg 80.000km.
Czy ktoś ma jakieś pomysły?
Początkujący
 
Od: 22 sie 2020, 14:05
Posty: 2
Auto: Mazda cx5
2.0 160KM aut.
Rok 2013

Postprzez pawel_cx5 » 24 sie 2022, 09:54

Witam,

mam dokladnie te same objawy i nikt nie jest w stanie zdiagnozować co to może być.
Byłem już w dwóch warsztatach i wczoraj w ASO – gdzie powiedzieli mi że to od opon.
Jednak buczenie występuje na podnośniku, mechanik słuchał stetoskopem, sprawdzał drgania na sprężynach, porównywał temperatury na różnych łożyskach, wymieniliśmy olej w rozdzielaczu i dyfrze ... wszystko w porządku.

Udało Ci się w końcu zdiagnozować co było tego przyczyną?
Początkujący
 
Od: 24 sie 2022, 09:48
Posty: 2
Auto: Mazda CX-5 2.2d 2015

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9