Mazda CX5 2018 – wibracje na kierownicy

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez twofi » 4 maja 2020, 21:50

Czy macie problemy z wibracjami CX5, które czuć w kabinie i na kierownicy? Model 2018.

Ostatnio zmieniłem koła z zimowych na letnie (całe koła) i po wyjechaniu na szybszą drogę przy 100-120km/h było czuć lekkie drganie kierownicy. Wróciłem do warsztatu, koła jeszcze raz zostały wyważone jednak bez poprawy. Pojechałem do innego serwisu, koła zostały wyważone z testem drogowym Hunter. Okazało się, że dwie opony lekko biją, ale według serwisu nie na tyle żeby powodować drgania, chociaż to jedyny powód jaki sugerowali.

Postanowiłem wymienić koła Toyo na nowe Michelin, problem minimalnie się zmniejszył, wibracje czuć mniej, ale nadal są odczuwane i powoduje to dyskomfort w przedziale 80-120km/h, wcześniej nie miałem z autem takich problemów. Oba serwisy powiedziały, że felgi są proste. Przebieg auta 13 tys, nie miało żadnych przygód z krawężnikami etc.

Spotkaliście się z takim problem? Jestem umówiony w ASO, zobaczymy co powiedzą, ale widziałem już podobne wątki o modelach 3 i cx3. Na razie nie mam na to pomysłu, a portfel lżejszy o 2500żl wydane na nowe opony...
Początkujący
 
Od: 18 lis 2018, 19:52
Posty: 14
Auto: Mazda CX5 2.5 2018 SkyPassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9