AT zmiana biegów

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez LwiaNerka » 28 gru 2017, 17:06

Czołem,
jako, że to mój pierwszy samochód z automatyczną skrzynią, nie wiem jak takowa się powinna prawidłowo zachowywać.
Czy u Was też wyczuwalna jest zmiana biegu na wyższy? zauważyłem, że chyba z 1 na 2 i z 2 na 3 czuć lekkie szarpnięcie (przesadzam, bo nie jest to nawet szarpnięcie a po prostu wyczuwalna zmiana biegu)– zmiany reszty biegów właściwie nie odczuwam (tak jak i zrzucania biegów). Czy tak to działa? Auto ma przejechane 153tys i nie miało wymienianego oleju w AT, chociaż poprzedni właściciel jeździł po emerycku (znam i potwierdzam:) – Grzebać specjalnie przy nim nie chcę, ale chętnie olej wymienię (tzn. dam do wymiany, jak ktoś poleci dobry zakład na Śląsku), chyba że nic nie trzeba robić.
Początkujący
 
Od: 5 gru 2017, 16:37
Posty: 19
Auto: Mazda CX-5 2012 Skypassion

Postprzez Pabloss » 29 gru 2017, 15:54

cześć leciutkie odczucie zmiany biegów może być w końcu to prosta jednosprzęgłowa skrzynia, ale o szarpaniu nie może być mowy. Ja zamierzam wymienić olej z filtrem w skrzyni przy 100 000 km pomimo tego że Mazda nie zaleca. Jest wątek w tej sprawie na naszym forum – poszukaj (viewtopic.php?f=505&t=168397&start=20). Jeszcze nie zdecydowałem gdzie będę wymieniać ale poważnie zastanawiam się nad tym serwisem: http://www.mazvagtech.pl/Lokalizacja.php
pozdrawiam i koniecznie napisz jeżeli decydujesz się na wymianę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez kapete » 29 lis 2018, 12:55

Kobieta siedząca z boku, nie zauważa zmiany biegów.
Ja czułem to i dodatkowo zerkałem na na obrotomierz.
Kilka razy sprawdzałem (przełączając na ręczną zmianę) na którym biegu jadę, ponieważ nie zarejestrowałem wszystkich zmian.
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2018, 09:11
Posty: 121 (2/9)
Auto: Mazda CX 5, 2,5 B AWD 2017 AT

Postprzez kloud3 » 17 kwi 2019, 14:27

Pabloss napisał(a):cześć leciutkie odczucie zmiany biegów może być w końcu to prosta jednosprzęgłowa skrzynia, ale o szarpaniu nie może być mowy. Ja zamierzam wymienić olej z filtrem w skrzyni przy 100 000 km pomimo tego że Mazda nie zaleca. Jest wątek w tej sprawie na naszym forum – poszukaj (viewtopic.php?f=505&t=168397&start=20). Jeszcze nie zdecydowałem gdzie będę wymieniać ale poważnie zastanawiam się nad tym serwisem: http://www.mazvagtech.pl/Lokalizacja.php
pozdrawiam i koniecznie napisz jeżeli decydujesz się na wymianę.

Jak tam Panowie po wymianie oleju pracuje skrzynia?
U mnie po wymianie statycznej z filtrem ( prezjechałem dopiero jakieś 400 km po wymianie), chyba pierwszej (przebieg 122 tys km) niestety chodzi podobnie jak przed, a może nawet gorzej, czuję jakieś półsekundowe przyblokowania, hamowania skrzyni, w każdym razie wyczuwalną zmianę przełożenia (ciężko powiedzieć czy to szarpanie, raczej nie rzuca mną o fotel, nawet lekko) przy zmianie na wyższe szczególnie 1-2, 2-3, 3-4. Dziwne bo nie zawsze to wystepuje. Może to kwestia rozgrzania skrzyni, ja robię tylko 15 km do pracy rano o 6stej i wtedy najczęściej to zauważam, gdy pojeżdże dłużej praca skrzyni znacznie się poprawia. Chyba zdecyduję się na kolejną wymianę statyczną. Co Wy an to koledzy?
Początkujący
 
Od: 11 maja 2018, 07:32
Posty: 15
Auto: Mazda CX-5, 2.0 benzyna, 2011, AWD, automat, skypassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9