Drganie pedału hamulca, kiery i foteli

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Szpon22 » 14 sie 2021, 20:55

Cześć
W mojej cx5 rok 2019, 2.5 benz AT zauważyłem:
1. Drgający pedał hamulca
2. Drgania kierownicy – dodam ze opony świeże i wyważone i sprawdzone na Hunter (3N, 3N, 5,5N oraz 7N) – są Ok
3. Drgania foteli zwłaszcza czuć to w odcinku lędźwiowym – jak jade sam i patrze na fotel pasażera to gołym okiem widzę jak drga :/
4. Auto ściąga lekko w prawo

Szczerze zastanawiam się nad sprzedażą auta bo te drgania strasznie mnie orają. W ASO w wawie mistrz serwisu mówi ze jest Ok.

Wielkie dzięki za podpowiedzi

Dopisano 16 Aug 2021, 14:05:

Cześć
No nie wierze ze nikt nie miał podobnego problemu. Dodam ze:
Opony mam nowe continental sprawdzone na Hunterze – wyniki Ok, całe koła wyważone z testem drogowym, felgi proste. Trochę poczytałem i myślałem może to wina konwertera skrzyni ale w trybie manualnym mam tak samo także to nie to. Generalnie mam wrażenie na kierownicy takiego cyklicznrgo jakby przeskoku koła ciężko to inaczej opisać ale jakby jakiś element przeskakiwał, oraz przy skręcie w lewo jakby zwiekszona słyszalność toczenia się kół. Dziwne….Drugi objaw to przy skręconych kołach jak najade na nierówność np próg zwalniający to jest taki pojedzyncze stuknięcie.
Jakieś sugestie?

Dopisano 16 Aug 2021, 14:08:

Zapomniałem dodać jak hamuje nie mam żadnego telepnia kiera na boki nawet jak puszczę kierownice.
Zauważyłem natomiast ze lekko jakby ściągało mnie w prawo.

Co myśliwców aby pojechać na ścieżkę diagnostyczna na trzepaku a może sprawdzić geometrię? Jakie wartości powinny być w cx5, 2019 2.5 AT ? Myśliwców ze podrzędny warsztat sobie poradzi z ustawieniem czy to wyższa filozofia?
Początkujący
 
Od: 2 lip 2020, 21:37
Posty: 21
Auto: Cx5 2019

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9