Klocki i tarcze hamulcowe – temat zbiorczy

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez cds » 23 maja 2021, 22:48

Przymierzam się do wymiany tarcz i hamulców ponieważ mam bardzo mocne bicie (tylko przy hamowaniu) na kierownicy i zakładam, że to krzywa tarcza. Muszę to potwierdzić jeszcze z mechanikiem

Przekopałem wszystkie strony tego posta i nadal nie wiem jakie tarcze i hamulce kupić <płacze>
Będzie to w sumie pierwsza moja wymiana tarcz i klocków w mojej CX-5 poprzednio w Mazdzie 3 miałem TRW ale jakość hamowania bardzo średnia aby nie powiedzieć, że zła. Obecnie CX-5 mam od kilku miesięcy i nawet nie wiem jakie tam są klocki i tarcze ale przy mniejszych prędkościach hamują dobrze (bez żadnego bicia).

Czy mógłby ktoś polecić jakiś dobry zestaw tarcze + klocki? Zastanawiałem się nad tarczami: EBC Turbo Groove(pare osób widziałem polecało) +klocki EBC Ultimax 2. Czy taki zestaw będzie dobry?

Chciałbym kupić jakiś lepszy zestaw aby jakość hamowania była dobra oraz nie piszczały i aby tarcza się nie wygięła.
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2014, 16:18
Posty: 62 (3/0)
Auto: Mazda CX-5 , 2015 2.0 AWD

Postprzez Majsiek » 24 maja 2021, 19:19

Czesc. Ja mam te tarcze i używam klocków ebc green stuff. Odlad je założyłem mogę powiedzieć że samochód ma hamulce. Ale i tak potrzeba czegoś większego aby to było optymalne.
Jeśli chodzi o ten zestaw to nic nie bije, hamulce są ciche i klocki nie pyla bardzo
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2016, 18:02
Posty: 127 (2/4)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Cx-5 2.5l AT AWD SkyPassion 2018

Postprzez cds » 10 cze 2021, 12:30

Wczoraj kupiłem tarcze EBC Turbo Groove do tego klocki Yellow Stuff :)
Dziś mechanik montuje więc sprawdzę jak działają. Kupiłem te bo są nacięte i nie ma możliwości aby się wykrzywiły.
Pierwszy raz wymieniam tarcze ale co mnie zaciekawiło to EBC daje całą gwarancje i instrukcję montażu dla mechanika. Trzeba zrobić pomiary po założeniu oraz jest ścisła instrukcja montażu wg sztuki.
Co ciekawe 3/10 uszkodzonych tarcz wg EBC to wina błędnego montażu według ich statystyk.

Dopisano 12 cze 2021, 12:35:

Majsiek napisał(a):Czssc. Ja mam zmienione teczek z przodu na EBC Turbo Grobe i klocki przód i tył na EBC Green Stuff. Jestem mega zadowolony. Mazda zaczęła normalnie chamowac, teraz wiem że mam chamulce. Komplet.klockow przód i tył to ok 550zl



Czy też miałeś na początku problem, że po zamontowaniu hamowanie było bardzo słabe?
Po wymianie na te EBC hamowanie nieporównywalnie gorsze od poprzednich Przejechałem dopiero około 100km. Samochód zamiast hamować zwalnia. Na poprzednich wystarczyło lekko wcisnąć pedał hamulca i samochód stawał w miejscu a teraz pedał wciskam do końca a samochód tylko zwalnia. Nie wiem czy to normalne bo pierwszy raz wymieniam tarcze i klocki. Kontaktowałem się ze sklepem powiedzieli, że hamowanie może być lekko słabsze na początku ale nie aż tak jak opisuje i abym sprawdził czy nie są zapowietrzone.
Załączniki
ebc.jpg
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2014, 16:18
Posty: 62 (3/0)
Auto: Mazda CX-5 , 2015 2.0 AWD

Postprzez Majsiek » 13 cze 2021, 16:54

Wysłałem wiadomość na pw
Forumowicz
 
Od: 12 sie 2016, 18:02
Posty: 127 (2/4)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda Cx-5 2.5l AT AWD SkyPassion 2018

Postprzez zadra » 13 cze 2021, 22:00

cds napisał(a):teraz pedał wciskam do końca a samochód tylko zwalnia

Jeśli jest aż tak duża różnica, to chyba nie jest wszystko OK.

Ciekawym jaka przyczyna takiego stanu..
Może tarcze nie zostały oczyszczone po fabrycznym zabezpieczeniu antykorozyjnym?
Dziwne mi się wydaje, bo powinna być taka informacja w instrukcji.

Dodaj proszę post gdy sytuacja się wyjaśni..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez cds » 13 cze 2021, 22:04

zadra napisał(a):Może tarcze nie zostały oczyszczone po fabrycznym zabezpieczeniu antykorozyjnym?


Masz na myśli tą czarną farbę?
W warsztacie powiedzieli ze ona za jakiś czas powinna zejść podczas hamowania , i już część z niej się zdarła ale zero poprawy w hamowaniu.
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2014, 16:18
Posty: 62 (3/0)
Auto: Mazda CX-5 , 2015 2.0 AWD

Postprzez zadra » 14 cze 2021, 23:53

cds napisał(a):
zadra napisał(a):Może tarcze nie zostały oczyszczone po fabrycznym zabezpieczeniu antykorozyjnym?


Masz na myśli tą czarną farbę?
W warsztacie powiedzieli ze ona za jakiś czas powinna zejść podczas hamowania , i już część z niej się zdarła ale zero poprawy w hamowaniu.


Nie, chodzi mi o to, że niektóre tarcze (nie wiem, czy wszystkie) są pokrywane olejem w celu zabezpieczenia przed korozją – to powinno być wyczyszczone cleaneerem, ale to powinni w warsztacie wiedzieć..
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez cds » 1 lip 2021, 13:05

Po przejechaniu ponad 300km na tarczach i klockach EBC hamulce troche lepiej dzialaja ale w dalszym ciagu jest to wg mnie slabe i nie warte swojej ceny.
Tarcze wyglądają jak na załączonym zdjęciu. Na jednej tarczy powłoka antykorozykna już zeszła cała ale na drugiej tarczy jest jeszcze niezdarta. W sklepie gdzie kupiłem klocki i tarcze po pokazaniu tego zdjęcia powiedzieli, że ewidentnie jest coś nie tak założone ponieważ ta powłoka powinna zejść po kilku hamowaniach a nie po 100 czy 300 km.
Załączniki
ebc klocki.jpg
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2014, 16:18
Posty: 62 (3/0)
Auto: Mazda CX-5 , 2015 2.0 AWD

Postprzez zadra » 1 lip 2021, 23:28

cds napisał(a): powłoka antykorozykna


co to jest ta powłoka?
jakaś kosmiczna technologia? w sumie dawno tarcz nie wymieniałem, ale nie pamiętam, żeby jakaś powłoka była stosowana prócz zabezpieczenia olejem lub łatwo zmywalnym innym lekkim środkiem antykorozyjnym.
Coś mi tu się nie zgadza ., ale nie muszę mieć racji – może ktoś inny napisze jak to teraz wygląda przy wymianie tarcz hamulcowych.
Historie mojej młodości :
[url]https://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopic.php?f=102&t=151548[/url]

staraj się nie rozlewać zbyt dużo przelewając z pustego w próżne...
Forumowicz
 
Od: 27 cze 2007, 18:07
Posty: 3144 (34/85)
Skąd: z odmętów
Auto: HONDA civic VIII
1,8 Stoczterdzieścikuniów z maską gazową na pyskach ciągnących sedana :-P

Postprzez cds » 2 lip 2021, 10:04

zadra napisał(a):co to jest ta powłoka?


Mnie nie pytaj co to jest ta powłoka :) zobacz na tarcze jak wyglądała na zdjęciu gdy ją dostałem a jak wygląda teraz to właśnie ta czarna farba :) Wiem tyle, że powłoka powinna zejść po kilku hamowaniach a nawet po ponad 300km nie zeszła do końca. Umówiłem się już na reklamację w warsztacie gdzie zakładali tarcze i klocki ale zastanawiam się czy nie jechać do innego warsztatu.
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2014, 16:18
Posty: 62 (3/0)
Auto: Mazda CX-5 , 2015 2.0 AWD

Postprzez Marek24p » 21 mar 2022, 15:47

Witam.
Czy to normalne, że na przedniej feldze po stronie kierowcy gromadzi się taki brud od klocków jak na zdjęciu? Takie coś mam już po ok. 30km i tylko na tej feldze. Pozostałe są bardzo, bardzo długo czyste. Auto normalnie hamuje, nie znosi i nic nie bije przy hamowaniu. Klocki miały 6mm przy ostatnim przeglądzie w ASO (październik 2021) jeszcze za poprzedniego właściciela.
Załączniki
IMG_20220309_101050553.jpg
Początkujący
 
Od: 28 gru 2021, 22:54
Posty: 10
Auto: Mazda CX-5 2.0 benzyna (4x4)

Postprzez kapete » 13 lip 2023, 09:49

Właśnie wymieniłem komplet (przód, tył) na ATE. Mazda nareszcie zaczęła hamować.
Ja nie mówię, że hamulców nie było, dwa tygodnie temu na przeglądzie przód hamował ok 3 ton, ale teraz mazda "dęba" staje. Uczę się od nowa obsługi pedału hamulca.

Dopisano 15 lip 2023, 20:26:

Dzisiaj 32 w cieniu.
Po dość intensywnej jeździe wjeżdżam na parking i podczas manewrowania włącza mi się lampka układu hamulcowego i hamulca elektrycznego. Wyłączam, podłączam się do komputera – nie ma błędów. Uruchamiam samochód nie ma błędów. W między czasie sprawdzam stan płynu hamulcowego. Praktycznie przelewa się przez korek.
Czy miał ktoś podobny przypadek? Czy zbyt wysoki poziom płynu mógł wywołać taki błąd?

Dopisano 17 lip 2023, 07:36:

Odessałem płyn hamulcowy poniżej max i problem się nie powtórzył (zrobiłem w niedzielne upały ponad 200 km).

Dopisano 20 lip 2023, 11:11:

No i niestety problem wrócił. wyglada na to, że nie cofa się lewy tylny tłoczek po wyłączeniu ręcznego. Dodanie gazu również nie zwalnia hamulca. Dopiero wyłączenie samochodu odblokowuje hamulec postojowy na lewym kole. Podłączyłem komputer diagnostyczny. Pokazuje błąd lewego siłownika i "wyłączenie siłownika". Dodatkowo siłowniku lewego koła co kilka sekund pojawia się jakiś prąd
Po skasowaniu błędu jest wszystko ok do momentu powtórnego włączenia ręcznego.
Kiedyś obiło mi się o oczy, że była partia wadliwych tylnych zacisków...
Ktoś coś wie?
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2018, 09:11
Posty: 121 (2/9)
Auto: Mazda CX 5, 2,5 B AWD 2017 AT

Postprzez 85rabuk » 21 lip 2023, 16:08

Climer napisał(a):Panie i Panowie przeczytałem temat klocków hamulcowych, podzielę się swoimi spostrzeżeniami, bo też niedawno przy swojej CX-5 wymieniałem klocki i za radą swojego kolegi, który robi duże przebiegi i ma już druga Mazdę kupiłem klocki Jurid White – Przód 573619J, Tył 573450J o których nikt nie wspomina na forum i powiem jedno wg mojego odczucia reszta klocków się nawet nie umywa! Tarcze mam jeszcze oryginalne a klocki nie piszczą, nie pylą na czarno i są dobre cenowo! Ale to tylko moje odczucie ktoś może ktoś się jeszcze wypowie!
Climer napisał(a):Panie i Panowie przeczytałem temat klocków hamulcowych, podzielę się swoimi spostrzeżeniami, bo też niedawno przy swojej CX-5 wymieniałem klocki i za radą swojego kolegi, który robi duże przebiegi i ma już druga Mazdę kupiłem klocki Jurid White – Przód 573619J, Tył 573450J o których nikt nie wspomina na forum i powiem jedno wg mojego odczucia reszta klocków się nawet nie umywa! Tarcze mam jeszcze oryginalne a klocki nie piszczą, nie pylą na czarno i są dobre cenowo! Ale to tylko moje odczucie ktoś może ktoś się jeszcze wypowie!

Może ktoś się wypowie jeszcze na jak te klocki jurid się sprawyja? lepsze są od Zimmerman?
Forumowicz
 
Od: 18 sty 2018, 15:22
Posty: 138 (3/2)
Auto: mazda 3 sedan 2.0 120km 2017 rok

Postprzez Marek24p » 10 paź 2023, 20:10

Czy ktoś może mi powiedzieć czy mazdy cx-5 mają elektryczne czujniki zużycia klocków? Kupiłem zestaw tarcz i klocków i w aukcji napisane jestem że "nie przygotowane do wskaźnika zużycia". Czy to będzie problem przy montażu? Mam się liczyć z jakimiś kontrolkami?
Początkujący
 
Od: 28 gru 2021, 22:54
Posty: 10
Auto: Mazda CX-5 2.0 benzyna (4x4)

Postprzez kapete » 12 paź 2023, 10:30

Nie ma elektrycznych czujników zużycia.
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2018, 09:11
Posty: 121 (2/9)
Auto: Mazda CX 5, 2,5 B AWD 2017 AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9