Stukanie przy skręcaniu kierownicą

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Krissko » 26 lip 2016, 11:57

Szukam obecnie przyczyny delikatego stukania przy skręcaniu kierownicą, dzieję się to raczej na postoju, czasem przy zjeżdzaniu do garażu i dochodzi od przedniej opony od strony kierowcy. Coś chyba sam zmajstrowałem bo parę tygodni temu zjeżdzając z wysokiego krawężnika za szybko i uderzyłem o niego zawieszeniem. Natomiast w jakiś tam pierwszy lepszym serwisem nie stwierdzono żadnych luzów, pojechałem nawet na diagnostykę i na szarpaku również stwierdzono że wszystko sztywne i eleganckie.
Hałas jednak jest od czasu do czasu. Przy okazji jak auto było na podnośniku przy kręceniu kołem przód przez mechanika jest słyszalny taki dziwny dźwięk, jakby mechanizmów zebątek, ale jest to delikatny dźwięk
czy ktoś może wie czy to normalne (auto z automatem)?. Dodam, że to serwis, który nie zna się na Maździe.
Początkujący
 
Od: 19 maja 2015, 23:38
Posty: 15 (0/1)
Auto: Mazda CX-5 2,5L AWD Grand Touring 2015

Postprzez Adi6JS » 29 lip 2016, 08:49

Smarują albo wymieniają, kiedyś tak było przy podobnych objawach w GJ, jak stuk przy skręcie to jest wymiana czegoś tam, sorki nie powiem, co dokładnie, bo słaby jestem w te bierki, czy półoś czy drążek jakiś, ale mi pukało i mi wymieniono coś z przodu w cx5 w ASO i nie puka. Wszystko zależy od kumowatości ASO i dobrej woli.
Avatar użytkownika
 
Od: 12 maja 2015, 10:41
Posty: 50 (0/1)
Skąd: pomorskie
Auto: CX5'15 2.2 150D AT SkyEnergy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9