Mysz w samochodzie i dziwne dzwięki

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez cds » 7 sty 2022, 22:57

Witam,

dziś mieliśmy bardzo niemiłą niespodziankę mianowicie po wejściu do samochodu po nogach mojej dziewczyny przebiegła mysz ( dziewczyna prawie dostała ataku serca) po czym schowała się gdzieś pod tapicerką lub za wycieraczkami.
Zastanawiam się jak mogła się ona tam dostać czy jest to możliwe od strony silnika?

Obecnie jesteśmy w górach na nartach i jest tutaj pełno łąk lasów i pól więc mogła tutaj wejść ale nie możliwe aby weszła przez otwarte drzwi ponieważ nie zostawialiśmy otwartych nawet na pare minut.

Jedynie mysz mogła wejść od silnika lub podwozia, czy to możliwe, że przeszła do wnętrza samochodu?
Czy ktoś miał podobną sytuację? Jak można się jej pozbyć? Daliśmy pułapki na myszy ale nie wiem czy to pomoże, teraz troche strach jechać czy nie wyskoczy podczas jazdy.. :|

Od wczoraj również zauważyliśmy dziwny dzwięk samochodu, gdy byliśmy w domu samochod zaczał pikać pare razy i włączyły się swiatła awaryjne i zaczeły mrugać przez chwilę. Dziś to samo jak byliśmy poza samochodem. Czy ktoś wie co to może oznaczać? Czy Mazda ma może jakieś czujniki którymi może wykrywać jakiś ruch w samochodzie gdy jest zamknięta? Wiem, że niektóre marki mają takie czujniki. Ewentualnie co innego mogą oznaczać takie dzwięki i sygnały świetlne? Słaby akumulator?
Zastanawiam się czy ta mysz już czegoś nie przegryzła...

Prośba o pomoc kto miał już takie sytuacje.
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2014, 16:18
Posty: 62 (3/0)
Auto: Mazda CX-5 , 2015 2.0 AWD

Postprzez Krystian_00 » 7 sty 2022, 23:03

Co do czujników ruchu zerknij na zrzuty z instrukcji jakie załączyłem.
Załączniki
Screenshot_20220107-220148_Office.jpg
Screenshot_20220107-220142_Office.jpg
Początkujący
 
Od: 1 sie 2021, 23:58
Posty: 8
Auto: Cx-5 2.0 automat 4x4 2011 rok Skypassion

Postprzez cds » 7 sty 2022, 23:09

własnie przed chwilą to samo znalazłem w instrukcji ale tutaj się syrena nie włącza taka jakby dochodziło do kradzieży jest jakby pikanie głośne kilkukrotne wraz z sygnałami świetlnymi.
Obawiam się, że to może być akumulator hmm... szukam dalej w instrukcji
Forumowicz
 
Od: 21 gru 2014, 16:18
Posty: 62 (3/0)
Auto: Mazda CX-5 , 2015 2.0 AWD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9