Bluetooth CX-5 2013r. – brak dźwięku

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez mrowa8207 » 29 mar 2020, 14:50

Na początku chciałem się przywitać, bo jestem tu nowy. Od niedawna stałem się właścicielem Mazdy CX5 z 2013r. Od początku mam problem z połączeniem telefonu z zestawem głośnomówiącym w aucie. Mam telefon LG K4 2017 DUAL i niestety podczas rozmowy przez zestaw głośnomówiący w samochodzie nic nie słychać. Telefon połączył się z samochodem, wgrały się wszystkie kontakty, w trakcie trwania rozmowy leci czas połączenia, ale ani rozmówca mnie nie słyszy, ani ja jego. Identycznie jest z odtwarzaniem muzyki, czy włączeniu YOUTUBA – na wyświetlaczu leci czas a żadnych dźwięków. Próbowałem również połączyć samsunga Galaxy J3 2019 i Galaxy J3 2017 i dzieje się dokładnie to samo. Z góry dziekuję za pomoc. KAMIL
Początkujący
 
Od: 28 mar 2020, 22:03
Posty: 5
Auto: CX-5 2,0 SkyPassion 2013r.

Postprzez Pabloss » 30 mar 2020, 16:30

może masz ściszony zestaw w aucie – sprawdź bo w mazdach głos rególouje nie oddzielnie zależy co obecnie jest podłączone np. leci radiu i np. głos na 10, po czy włącza się nawigacja (głos z nawigacji) i on może być ustawiony np. na 3. Nie wiem czy jasno ci to przedstawiłem ale chodzi o to że regulujesz oddzielnie głos dla każdego z połączeń – radio, telefon, nawigacja, itp.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez mrowa8207 » 30 mar 2020, 20:51

Sprawdziłem. Głos w trakcie połączenia przez zestaw głośnomówiący regulowałem pokrętłem głosu na max i nic. najgorsze że na ekranie pojawia się ekran połączenia, numer odbiorcy/nadawcy, czas połączenia – wszystko ok. Tylko ani rozmówca mnie ani ja jego nie słyszę. Widać to na załączonym zdjęciu.Najgorsze, że na ekranie nie są podświetlone i nie można wybrać MUTE, TRANSFER TO HANDSET i NUMBER PAD. Odkryłem jeszcze jedno, że polecenia głosowe w ogóle nie są wykrywane w moim samochodzie :( . myślałem, że gdy odłączę akumulator na 15min. to coś pomoże, niestety bez rezultatu <płacze>
Załączniki
20200330_204819[1].jpg
Początkujący
 
Od: 28 mar 2020, 22:03
Posty: 5
Auto: CX-5 2,0 SkyPassion 2013r.

Postprzez mrowa8207 » 4 cze 2021, 11:17

Ciągle nie daje mi spokoju mój bluetooth w mojej maździe, bo ciągle nie działa. Pytanie. Bluetooth w aucie ma dwie kostki, mniejszą i większą. U mnie przy bluetooth jest podpięta tylko jedna kostka i w niej 11 kabli, zaś druga jest pusta, ale w ogóle nie ma luźnej kostki czy kabla w pobliżu, bo leciałem po kablu od radia do bluetooth. Zaś w radiu wszystkie kostki są podpięte. Na schemacie radia jest 11 przewodów dochodzących do bluetooth (w serwisówce). Oglądnełem zaś filmik na YT i gość odpina dwie kostki. Czy to normalne i czy tak ma być? Ciągle nie mam głosu z bluetooth w radiu. Na ekranie mogę zatrzymywać muzykę, następny kawałek, rozmowa i czas płynie, ale nic w samochodzie nie słychać, tak samo w czasie rozmowy telefonicznej. Wszystkie funkcje działają (ksiązka tel. itp.) więc tel jest sparowany dobrze. Dla ciekawostki dodam, ze sterowanie głosowe przy obsłudze NAV działa, zaś w innym przypadku żadnej reakcji. Polecenia głosowe nie działają. Już nie mam pomysłu, czy kupić nowy moduł, czy wina w tym podpięciu. <glupek2> <glupek2> <glupek2>
Początkujący
 
Od: 28 mar 2020, 22:03
Posty: 5
Auto: CX-5 2,0 SkyPassion 2013r.

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9