nie działają panel multimedialny, czujniki parkowania, świateł, kamera

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez jnemo99 » 16 mar 2020, 23:36

Cześć Wszystkim
Mam problem (cx5, 2012, 2.0 benzyna AWD), wczoraj po zgaszeniu silnika, zatankowaniu i ponownym uruchomieniu padł mi wyświetlacz na panelu navi/audio, zero reakcji, głosu, ale nie tylko to – nie działają też kamera cofania, czujniki parkowania , czujniki świateł automatycznych – wszystko na raz. Bezpieczniki sprawdziłem, nie mam zbytnio pomysłu co może być przyczyną tylu usterek na raz, a na forum nic nie znalazłem – może ktos ma jakiś pomysł ?
Początkujący
 
Od: 16 mar 2020, 23:21
Posty: 2
Auto: Mazda CX5, 2.0 AWD, 2012

Postprzez kapete » 17 mar 2020, 13:48

Tyle awarii jednocześnie???
Co innego może być jak nie problem z zasilaniem.
Może pominąłeś jakiś bezpiecznik główny??
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2018, 09:11
Posty: 121 (2/9)
Auto: Mazda CX 5, 2,5 B AWD 2017 AT

Postprzez jnemo99 » 17 mar 2020, 20:03

Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki – były całe, odłączyłem też na chwilę akumulator – reset nie pomógł. Pozostaje elektryk chyba tylko
Początkujący
 
Od: 16 mar 2020, 23:21
Posty: 2
Auto: Mazda CX5, 2.0 AWD, 2012

Postprzez klepaki » 12 maja 2021, 11:36

Witam, mam podobny problem, nie działa istop, radio (cały panel multimedialny), automatyczne wycieraczki, czujniki parkowania i świece żarowe.
Wymieniłem akumulator, podobno tak jest jak są nagłe spadki napięcia to komputer pokładowy wyłącza tzw. systemy KOMFORT (info z serwisu Mazdy). Niestety sytuacja się powtarza.
Czy u siebie rozwiązałeś problem, jak tak to co było przyczyną?
Początkujący
 
Od: 20 lis 2020, 13:40
Posty: 1
Auto: CR-5 2.2D SKYACTIVE
2012

Postprzez Buli » 11 minut temu

Witam Panowie.
Widzę że post dawno dodany ale może ktoś jeszcze pomoże mam identyczny problem cx5 2.2 sky active awd brak sterowania multinediamu pokretel jedynie dotykowy na postoju bez radia brak kamery cofania czujników automatycznych świateł i wycieraczek świeci tzn mryga ikona i stop a przy wrzuceniu wstecznego (automat) wyświetla SCBS reverse malfunction, a wszystko to po drobnej kolizji. Na kompie pokazuje problem z modułem A, bezpieczniki wszystkie sprawdzone dobre.
Początkujący
 
Od: 40 minut temu
Posty: 2
Auto: Cx5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9