Akumulator – odstawka auta

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez MarcinCX » 4 cze 2019, 04:59

Witam,
Szukałem ale nic podobnego nie znalazłem więc pytam. Moja CX5 jest moim pierwszym autem mazdy a z tego co czytam problem z akumulatorem jest tu dość powszechny. Pytanie dotyczy co mam zrobić gdy muszę wyjechać na kilka tygodni (ok. 6-7) i wiem, że w tym czasie auto nie będzie przez nikogo użytkowane, jak zabezpieczyć akumulator żeby po powrocie można auto bez problemów odpalić? Czy odłączenie akumulatora jest zasadne i rozsądne i co ewentualnie będę musiał zrobić przed ponownym użytkowaniem? Z góry dzięki za wszelkie sugestie.
Początkujący
 
Od: 3 maja 2019, 05:17
Posty: 2
Auto: Mazda CX-5, 2.0 benzyna AT, 2015

Postprzez Dasiek_CX5 » 4 cze 2019, 09:42

:) Odepnij obydwie klemy. Podłącz ładowarkę np. CETEKa. Po powrocie aku powinien być w pełni naładowany. Stracisz pewnie liczniki dzienne km i może jakieś ustawienia dźwięku. Po podpięciu klem wszystko powinno być w porządku. Być może wypowiedzą się mądrzejsi ode mnie. Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 12 lip 2018, 23:04
Posty: 14 (1/0)
Auto: Mazda CX5, KE, 2.0, 165 KM, MT, Sky Energy,. Meteor Grey

Postprzez andrep » 4 cze 2019, 09:55

Ja nawet klem nie odpinam i podłączam np. na parę dni prostownik Bosch C3 (przechodzi w stan podtrzymania) i po paru dniach jest wszystko <spoko> , co prawda w CX 3 o problemach z aku nie słyszałem ale np. w zimie jak autko dłużej stoi a ja robię krótkie trasy to podłączam.Prostownik ma nawet specjalną wtyczkę z zabezpieczeniem do podpięcia na stałe do klem :)
W salonach też klem nie odpinają a autka podpięte do prądu non stop :)
Pozdrawiam
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez MarcinCX » 4 cze 2019, 21:26

Dzięki za odpowiedzi, chyba to będzie najrozsądniejsze odłączenie klem i ewentualne podłączenie prostownika pod akumulator żeby był cały czas naładowany. Problem tylko że auto będzie w podziemnym garażu wspólnym (miejsce parkingowe) więc podłączenie auta będzie kłopotliwe, najpewniej trzeba będzie wyjąć akumulator i trzymać go w mieszkaniu.
Początkujący
 
Od: 3 maja 2019, 05:17
Posty: 2
Auto: Mazda CX-5, 2.0 benzyna AT, 2015

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9