Problemy z kamerą, SCBS i Keyless...

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Andy Lee » 7 lut 2019, 17:04

Tydzień temu zostawiłem auto "pod chmurką" i dzisiaj po odpaleniu silnika po pierwsze nie działa kamera cofania, zaczęły pojawiać się komunikaty o błędach SCBS inspection required, Keyless system inspection, miga kontrolka poduszki bezpieczeństwa a najlepsze jest to, że po zatankowaniu "pod korek" w dalszym ciągu kontrolka pokazuje rezerwę. Być może to wina ostatniej pogody – mróz <--> odwilż. Akumulator jest ok więc nie mam pojęcia o co chodzi.... <glupek2>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 lut 2019, 16:42
Posty: 3
Auto: CX-5

Postprzez andrep » 7 lut 2019, 18:18

A kuna do kabli się nie dobrała? :)
Znajomy tak miał...szkoda gadać :(
Mazda CX3 AWD Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 26 sty 2016, 17:58
Posty: 2517 (79/176)
Skąd: Kraków
Auto: Była/jest...
Mazda CX3 2016,Soul Red, AWD 2.0 154 KM AT,Sky Passion+Pakiet Saffety
Jest
BMW i3 "elektrowóz"2018 (XII) 170KM

Postprzez Andy Lee » 7 lut 2019, 20:21

Byłem u mechaniora, podłączył komputer i wyskoczyło kilka błędów. Powiedział, że może to być wina spadku napięcia (?), wykasował błędy. Ale przejechałem kilka kilometrów i znów wyskoczyły te same alerty. Zanurkuję i sprawdzę dla spokoju wiązki pod kątem aktywności kun..... <co?>
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 lut 2019, 16:42
Posty: 3
Auto: CX-5

Postprzez Andy Lee » 10 lut 2019, 17:25

Chyba zdiagnozowałem problem. Po demontażu (dziecinnie proste) i rozkręceniu kamerki (podobnie bo na szczęście nie była nitowana) okazało się, że jest zalana. Wysuszyłem, oczyściłem wszystkie styki z nalotu – zamontowałem i niestety nie działa :( Pewnie padła elektronika i spowodowała zwarcie – stąd te wszystkie wyskakujące alerty. Tak czy siak podsumowując : kamerka kaput, nie ma już wyskakujących alertów. Pewnie poszukam w necie kamerki z demontażu i zobaczymy....bo trudno żyć bez kamery :P
Załączniki
20190210_082130.jpg
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 7 lut 2019, 16:42
Posty: 3
Auto: CX-5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 4 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9