problem ze sterowaniem wentylacją/klimatyzacją

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez cinek78 » 3 gru 2017, 20:47

Witam. Od ok. m-ca mam problem ze sterownikiem w/w.
Nie ma zasady, ale niekiedy podczas jazdy bez żadnego powodu np. zaczyna wentylator powoli zwiększać prędkość obrotową , aż osiągnie maksimum. Zdarzyło się też dwukrotnie , że podczas jazdy nagle temperatura zmieniła się sama na 16st. i klima/wentylacja zaczynała pracować w tym trybie.
Zaznaczę , że nie ma to nic wspólnego ze zmianą temp. zewnętrznej/otoczenia...Bez znaczenia jest czy jest klima włączona , czy wyłączona. Po prostu samo zaczyna wariować. Sposobem na to jest wyłączenie całkowite tego układu i uruchomienie go w trybie auto.
Miał ktoś podobnie?? Nie wygląda mi to na awarię , ale... Może coś zresetować zanim pojadę do ASO ?? <oczy> <co?>
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 09:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez Pabloss » 4 gru 2017, 13:45

Zmiana prędkości wentylatora to coś z czym się spotkałem, choć nie w CX-5. Chodzi o chwilowe zwiększenie przepływu powietrza celem przewietrzenia. Struga powietrza głównie kierowana jest wtedy na szybę. Co do samoczynnej zmiany temperatury to jest to na pewno nieprawidłowe, ale co może być przyczyną tego nie wiem – stawiam na elektronikę.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 17:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9