"tykanie" kierunkowskazu z tyłu auta + nawigacja – CX-5

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Słoń » 7 paź 2017, 20:04

Cześć,

to mój pierwszy post, dlatego w pierwszej kolejności się witam z Wami.

Kupiłem Mazdę CX-5 (wersja Sport Nav 2.0 benzyna – odpowiednik SkyPassion w Polsce) i mam dwa pytania:
– kiedy włączę kierunkowskaz, to "tykanie" przerywacza w desce rozdzielczej jest słabo słyszalne, natomiast jest mocno słyszalne w okolicach słupka C po lewej stronie (w okolicach tylnej lampy z lewej strony). Również naciśnięcie hamulca powoduję jednorazowe "tyknięcie" z tyłu. Czy to jest normalne w tych Mazdach? Czy u Was też tak jest?
– druga sprawa – czy ktoś próbował lub widział/słyszał o zamontowaniu nowszego ekranu nawigacji (po lifcie) do modelu sprzed liftu? Jeżeli tak, to jak duża jest to przeróbka? Tzn. jak dużo elementów do wymiany wchodzi w grę?

Dzięki z góry!
Słoń
 

Postprzez Kriszo » 8 paź 2017, 11:38

u mnie w/w hałasy nie występują,a jeżeli chodzi o wymianę nawigacji to żadne ASO się tego nie podejmie,ponieważ jest to inna wiązka elektryczna,inny moduł,inny soft auta itd.
Chyba że prywatnie,czego ja bym nierobił.
pozdro
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 maja 2014, 20:36
Posty: 68 (1/1)
Auto: Mazda CX-5.SkyPASSION.2.0 benzyna.160 PS,AWD.Skrzynia AT.2015r.

Postprzez cinek78 » 8 paź 2017, 19:30

Ja w mojej to mam dopiero chochlika...
Jak podczepiam przyczepkę , to włączenie kierunkowskazu lewego jest jednoznaczne z sygnałem ( jakby z czujnika cofania). Ów sygnał dobiega właśnie z lewego tylego nadkola. Patrzył na to elektryk i znalazł jakiś głośniczek piezo, ale nie wyłączał go , bo stwierdził , że nie wie jaka pełni funkcję , a instalacja działa poprawnie... :|
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 08:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez Pabloss » 20 paź 2017, 09:36

Tykanie przy włączonych kierunkowskazach jest realizowane za pomocą dźwięków generowanych przez system. Nie jest to naturalny dźwięk. Dociera on do naszych uszu przez system głośników, więc sprawdź ustawienie systemu audio, czy nie masz przyciszone przód -tył, lewa-prawa. Poza tym gdy np działa radio i jest włączona nawigacja to podawanie komend w nawigacji odbywa się tak że lewy głośnik przycisza się i podawana jest komenda z nawigacji, a radio wtedy jest przyciszane.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 13 kwi 2014, 16:00
Posty: 428 (2/5)
Skąd: Jaworzno
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez cinek78 » 21 paź 2017, 11:08

Nie nie... radio off i to samo...
Zresztą poza tym pisałem – zlokalizowałem ten twiter. Ale go nie wyłączałem.
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 08:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9