Wyciek między przednimi kołami po jeździe – Woda z klimatyzacji

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez neWerminder » 18 paź 2016, 17:10

Dzień dobry wszystkim.
W styczniu zakupiłem Mazdę cx-5 z 2015 i jak narazie żadnych problemów. Jednak zauważyłem jakiś czas temu plamę mniej więcej pomiędzy przednimi kołami. Wielkość mniej więcej otwartej dłoni. Co ciekawe wygląda, że pojawia się po jeździe – i nie kapie tak regularnie. Tzn. po jedzie się dość szybko tworzy a potem przesycha jakby wycieku nie było. Spotkał się ktoś z czymś takim?
Niestety nie znam konsytencji/koloru/zapachu – tak naprawdę dzisiaj mnie ruszyło, żeby to sprawdzić (myślałem wcześniej, że to plama po poprzednim aucie) – ale niestety już zdążyło przeschnąć i nie zostawia za bardzo śladu na ręce jak się jej dotknie.
neWerminder
 

Postprzez wlodek5 » 18 paź 2016, 19:04

Nie jestem pewien czy to nie jakiś dowcip robiony przez neWerminder ale jeżeli tak nie jest i jeżeli ja dobrze rozumiem problem, to ten "wyciek pomiędzy przednimi kołami" wygląda na skropliny z klimatyzacji.
Początkujący
 
Od: 23 cze 2016, 10:13
Posty: 17
Auto: CX5 2,5 AT AWD SkyPASSION 2016

Postprzez hak64 » 18 paź 2016, 19:44

Jeśli wycieka i wysycha, to nic poważnego. Tak jak kolega wyżej, jest to raczej woda ze skraplacza klimy.
Forumowicz
 
Od: 26 gru 2015, 10:08
Posty: 448 (2/23)
Auto: Mercedes 300SE

Postprzez neWerminder » 19 paź 2016, 06:56

Hej.
Nie miał być to dowcip – ale jeśli kogoś rozbawiłem tym lepiej :) Nie ukrywam, że moja wiedza o samochodach duża nie jest, a poprzednie auto (punto z 2000r) bez klimy więc nie spotkałem się z takim czymś. Miałem jedynie jakieś podejrzenia (nadzieje?), że to coś w tym stylu, ale żaden artykuł jaki znalazłem na temat wycieków (plam pod autem itp) nie uwzględniał w ogóle takiej ewentualności.
Tak czy siak dziękuje za odpowiedzi :) dzisiaj jeśli pogoda pozwoli może uda mi się sprawdzić jak to pachnie/wyglada tak dla pewności.
neWerminder
 

Postprzez wlodek5 » 19 paź 2016, 11:52

neWerminder bez urazy, może mój błąd, że zbyt późno do mnie dotarło, że coś co mnie wydaje się oczywiste dla kogoś innego takim być nie musi. Jeżeli to są skropliny (a w moim przekonaniu z bardzo dużym prawdopodobieństwem tak jest) to ich ilość w dużym stopniu uzależniona jest od temperatury na zewnątrz i wilgotności wewnątrz i na zewnątrz samochodu. Reasumując; nie zawsze zauważysz plamę skroplin pod samochodem. Czasami praktycznie jej może nie być, innym razem (gdy jest gorąco i wilgotno na dworze) może być całkiem solidna kałuża.
Początkujący
 
Od: 23 cze 2016, 10:13
Posty: 17
Auto: CX5 2,5 AT AWD SkyPASSION 2016

Postprzez Zbigniew_AWD » 2 lis 2016, 16:27

Zgadza sie, to woda z systemu klimatyzacji. Moze slowo skropliny, nie oddaje do konca sytuacji, gdyz w lecie samochod potrafi sie konkretnie zesikac i to normalny objaw.
Forumowicz
 
Od: 26 paź 2013, 21:42
Posty: 60 (0/4)
Auto: CX-5, G, AWD

Postprzez Josh » 12 lis 2016, 21:27

Poprawiłem, lepiej? :)
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Xtof
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 13 maja 2008, 11:29
Posty: 1118 (14/26)
Skąd: Poznań
Auto: Rodzinne

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 13 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9