Wbudowana nawigacja TomTom, obsługa usługi LIVE – HD Traffic

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez kris22 » 16 gru 2012, 23:58

Mam pytanie do wszystkich posiadaczy nawigacji TomTom w swoim CX-5. Czy nawigacja ta obsługuje usługi LIVE, takie jak HD Traffic?



Wydzieliłem do osobnego tematu. Marian
Ostatnio edytowano 9 sty 2014, 17:11 przez Paweł, łącznie edytowano 2 razy
Powód: Wydzieliłem do osobnego tematu. Marian
Obrazek
Początkujący
 
Od: 6 gru 2012, 09:38
Posty: 24
Auto: CX-5 2.2D 175KM AT
SkyPassion ZealRed

Postprzez szatajoh » 18 gru 2012, 11:37

kris22 napisał(a):Mam pytanie do wszystkich posiadaczy nawigacji TomTom w swoim CX-5. Czy nawigacja ta obsługuje usługi LIVE, takie jak HD Traffic?


Tak 3 miesiace jest gratis potem trzeba zaplacic 59 eronow
Warto zaplacic dziala to super zaoszczedzony czas i nerwy na poczatku bylem sceptyczny po co wydawac kase jak jest TMC ale system tomtoma jest lepszy i dokladniejszy.
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2012, 09:42
Posty: 166 (0/1)
Skąd: Norymberga/Zywiec
Auto: Mazda CX 5
150 PS Diesel
2012 wrzesien

Postprzez kris22 » 18 gru 2012, 23:19

Masz CX-5 kupione w Niemczech i tam pewnie nią jeździsz dlatego Ci działa. W naszym salonie dowiedziałem się że usługi te w Polsce nie działają. Przez chwilę myślałem że modele na rynek polski nie są wyposażone w moduł GSM/GPRS. Zasięgnąłem języka u źródła czyli w supporcie TomTom'a i uzyskałem informację że trwają negocjacje pomiędzy TomTom a polskimi operatorami komórkowymi w temacie roamingu (nawigacja posiada wbudowaną kartę SIM). Niestety osoba z którą rozmawiałem nie była w stanie powiedzieć mi kiedy te negocjacje się zakończą. W przypadku nawigacji do Reanult'a trwały ponoć rok. Pocieszający jest fakt że koniec końców to ruszy tylko niestety nie wiadomo kiedy.
Obrazek
Początkujący
 
Od: 6 gru 2012, 09:38
Posty: 24
Auto: CX-5 2.2D 175KM AT
SkyPassion ZealRed

Postprzez szatajoh » 19 gru 2012, 13:38

kris22 napisał(a):Masz CX-5 kupione w Niemczech i tam pewnie nią jeździsz dlatego Ci działa. W naszym salonie dowiedziałem się że usługi te w Polsce nie działają. Przez chwilę myślałem że modele na rynek polski nie są wyposażone w moduł GSM/GPRS. Zasięgnąłem języka u źródła czyli w supporcie TomTom'a i uzyskałem informację że trwają negocjacje pomiędzy TomTom a polskimi operatorami komórkowymi w temacie roamingu (nawigacja posiada wbudowaną kartę SIM). Niestety osoba z którą rozmawiałem nie była w stanie powiedzieć mi kiedy te negocjacje się zakończą. W przypadku nawigacji do Reanult'a trwały ponoć rok. Pocieszający jest fakt że koniec końców to ruszy tylko niestety nie wiadomo kiedy.


Jezdze po calej eropie i moge Cie zapewnic ze w polsce i czechach system dziala jest obciety nie ma wszystkich funkcji ale dziala.Najwazniejsze dla mnie ze dostaje informacje ze na trasie ktora jade mam korki czy opoznienia w ruchu i widze na ktorym kilometrze jest to utrudnienie
system dziala przez lacze internetowe szczegolw nie znam
Dwa tygodnie temu Bylem w Wroclawiu i jezeli mialem wyznaczana trase w nawigacji to system dwukrotnie mnie informowal o utrudnieniach w ruchu ktorych nie warto bylo objerzdzac kwestia 5 – 7 minut podciagania i to sie zgadzalo z realna sytuacja na drodze

Dopisano 19 gru 2012, 12:44:

Moze to u mnie dziala bo ja mam usluge wykupiana od operatora DE i dostaje info przez niemiecka siec na nawigacje ???
Forumowicz
 
Od: 27 mar 2012, 09:42
Posty: 166 (0/1)
Skąd: Norymberga/Zywiec
Auto: Mazda CX 5
150 PS Diesel
2012 wrzesien

Postprzez kris22 » 19 gru 2012, 15:37

W takim razie kompletnie już nie rozumiem o co chodzi. W TomTom'ie jak i polskim salonie Mazdy dowiedziałem się że na chwilę obecną w Polsce te usługi nie działają. Ja fizycznie tego nie sprawdzę bo samochód mam do odebrania dopiero w maju 2013 <płacze> . Może odezwie się w tej sprawie ktoś kto ma kupioną CX-5 w polskim salonie.
Obrazek
Początkujący
 
Od: 6 gru 2012, 09:38
Posty: 24
Auto: CX-5 2.2D 175KM AT
SkyPassion ZealRed

Postprzez cheatah » 19 gru 2012, 18:32

Tak jak szatajoh napisal – usluga Traffic Live musi byc sie aktualizowana. To ze w Polsce 'nie dziala' oznaczy tylko tyle ze zaden z operatorow komorkowych nie dogadal sie z TomTom'em i nie swiadczy takich uslug. Nie oznacza to natomiast ze usluga aktualizacja zdarzen drogowych nie obejmuje terenu Polski. W momencie kiedy znajdziesz sie na terenie Polski z nawigacja z usluga Live traffic u operatora np niemieckiego, ktory sie dogadal sie z TomTom'em to jak najbardziej bedzie mozna uzywac.
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2012, 20:35
Posty: 87
Skąd: Warszawa/Lbn/Trojmiasto
Auto: Obecnie Mazda CX-5
Bylo Mitsubishi EVO IX 400KM

Postprzez mkrasz » 4 sty 2013, 13:15

Koledzy,

Pozwólcie, że dodam coś od siebie – na początku pragnę zaznaczyć, że nie posiadam Mazdy z nawigacją TOMTOM, ale mam pewne doświadczenie w tej kwestii (Renault – system carminat TOMTOM oraz TOMTOM jako oddzielna nawigacja).

Otóż sytuacja wygląda od strony formalnej wg. mnie następująco:
– TOMTOM produkuje urządzenie, które wysyła do Mazdy, a ta montuje to w swoich samochodach.
– Mazda montuje to u siebie i sprzedaje to jako integralną część samochodu.
Teraz tak: jeśli otrzymaliście informację od swojego dealera (sprzedawcy, że TOMTOM w Mazdzie jest z funkcją LIVE, a podobno tak jest, to zwalanie winy na TOMTOMa jest robieniem z klienta IDIOTY!!!

Od strony praktycznej kilka porad:
Jeżeli urządzenie w Mazdzie jest na kartę SD to polecam zrobić następującą rzecz:
– kozystając z menu wybrać opcję usunięcia/wyjęcia karty
– wyjąć kartę SD z samochodu
– włożyć kartę SD do komputera PC
– zgrać żywcem wszystko z karty SD do stworzonego dowolnego katalogu – w ten sposób robimy kopię zapasową – oczywiście jest opcja przez program, ale to nie zawsze kopiuje wszystkie ustawienia
– ściągnąć program TOMTOM home i zainstalować
– stworzyć konto TOMTOM
– skorzystać z darmowego upgrade-u oprogramowania
– wyjąć kartę
– włożyć do auta
– uruchomić – sprawdzić Status usługi LIVE – to może potrwać chwilę

Osoby mówiące po angielsku – polecam linki:
http://discussions.tomtom.com/t5/Built-in-car-navigation/bd-p/built-in-car-navigation

Problemy z kartą SD w kompie:
http://discussions.tomtom.com/t5/Built-in-car-navigation/Mazda-CX5-SD-card-not-recognised-by-PC/td-p/250631

Osobną kwestią jest fakt aktualizacji – zarówno usługa LIVE jak i aktualizacja map jest płatna po jakimś czasie.

I na koniec – LIVE w Polsce działa, bezproblemowo.

W razie pytań – chętnie pomogę.
Początkujący
 
Od: 10 lis 2012, 16:38
Posty: 18
Auto: Mazda 3 2.0 Sport

Postprzez snakex » 5 sty 2013, 21:50

Witam,

Umnie aktualizacja TomTom nie uruchomiła usług LIVE.
Kontaktowałem się ze swoi sprzedawcą i otrzymałem taką odpowiedź:
Oficjalna informacja, którą otrzymałem od importera to, że w autach na polskim rynku ta funkcja nie jest aktywna i nie ma możliwości nawet za dopłata ją uruchomic. :(

LJO
Początkujący
 
Od: 5 sty 2013, 21:43
Posty: 4
Auto: mazda 5 navi 2.0 2012

Postprzez ketome » 6 sty 2013, 10:23

kris22 napisał(a):Mam pytanie do wszystkich posiadaczy nawigacji TomTom w swoim CX-5. Czy nawigacja ta obsługuje usługi LIVE, takie jak HD Traffic?



Wydzieliłem do osobnego tematu. Marian


Ale jeszcze jedno.Czy macie nie aktywną funkcję dom – ustawienie miejsca zamieszkania.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2008, 14:24
Posty: 103
Auto: kiedyś 626 2.0 16 V,
6 GH2.0 MZR-CD 140KM . obecnie Cx5 BlacMica 2.0

Postprzez mkrasz » 7 sty 2013, 11:41

Hmm,

A czy dealer może ci dać pisemną odpowiedź przekazaną przez Mazda Motors Poland?
Piszę w ten sposób, bo odnoszę wrażenie, że ktoś tu kogoś robi w balona i próbuje sie pozbyć problemu.
Ja ze swojej strony powiem, że podobna sytuacja była z Renault w mojej rodzinie. Gdy poprosiliśmy o pisemną odpowiedź Renault Polska, to nagle się okazało, że to powinno działać.... Generalnie temat rozbił się o aktualizację nawigacji ze strony TOMTOMa.
Część osób rozwiązywała też problem jeżdżąc np. do Niemiec. Na terenie Niemiec LIVE się udało zaktywować, wracali do Polski i w Polsce też działało... Niezła paranoja, prawda?

Hehhh wróć, znalazłem coś strasznego, to tłumaczy wszystko:
http://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=mazda%20cx-5%20tomtom%20live%20poland&source=web&cd=6&cad=rja&ved=0CGUQFjAF&url=http%3A%2F%2Fwww.rx8club.com%2Fattachments%2Fgeneral-automotive-49%2F191358d1356559039-new-edition-stable-mazda-cx-5-gt-awd-w-tech-tomtom-navigation-live-service-activation-de-activation-modem-off-setting-procedure-pdf&ei=opXqUICSOqbS4QSb5oGwDQ&usg=AFQjCNEZiMTvwMgrqtdbdypSpzXC66PmKw&bvm=bv.1355534169,d.bGE
Początkujący
 
Od: 10 lis 2012, 16:38
Posty: 18
Auto: Mazda 3 2.0 Sport

Postprzez polki » 7 sty 2013, 16:15

czy ktoś może wytłumaczyć mi po polsku co jest z tą nawigacją (działa czy nie działa?)
Początkujący
 
Od: 23 paź 2012, 15:24
Posty: 17
Auto: brak

Postprzez D-fens » 8 sty 2013, 17:16

To ja się do dyskusji przylaczę że swoim problemem. Rejestrowałem Tomtom w salonie Mazda odbierając samochód. Utworzyłem konto itp. Następnie dealer zaproponował aktualizacje map online. Wszystko poszło ok. Dzisiaj miałem chwilkę i postanowiłem wyjąć kartę, zainstalować Tomtom Home i zrobić aktualizację na laptopie. I tu pojawił się problem po zalogowaniu na swoje konto – wersja urządzenia zarejestrowanego na moje konto nie zgadza się z urządzeniem podłączonym aktualnie do komputera. Aktualizacja niby jakoś poszła ale nawigacji w samochodzie nie mam. Tylko logo Tomtom się pojawia. Po włożeniu karty pokazywał jakiś czas że coś instaluje i koniec na tym.
Jak to możliwe sam nie wiem.

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
D-fens himself
Mazda 6 Sport Kombi 2008 2.0 MZR-CD 140 KM w wersji Exclusive.
Wcześniej Mondeo 5d 2002 2.0 TDCI 130 KM
Jeszcze wcześniej Vectra B 1998 1.6 16v
A jeszcze wcześniej MPK, PKS, PKP, TAXI i z buta..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2008, 13:34
Posty: 110 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 GJ Sedan 2.0 benzyna 6MT Snowflake White
Mazda MX-5 NB 1998 1.8

Postprzez mkrasz » 10 sty 2013, 22:25

D-fens,

A jak tworzyles konto? W samochodzie poprzez nawigacje? Jesli tak, to jak wyjmiesz karte SD i oddzielnie wlozysz do kompa mozesz miec taka sytuacje.
Masz moze opcje "przyporzadkuj urzadzenie do konta"? Jesli tak, to tak zrob, jesli nie, to masz klopot. Generalnie TOMTOM nie zawsze pozwala na przyporzadkowanie nowego urzadzenia w czasie krotszym niz 6 miesiecy od poprzedniej zmiany.
Jesli tak masz, to sprobuj zalozyc nowe konto korzystajac z komputera.

BARDZO WAZNE: zrob najpierw kopie zapasowa karty ZANIM cokolwiek zrobisz!!!!!! Ja tak sie przejechalem w Renault i zabawa byla naprawde dluga, aby to naprawic....
Początkujący
 
Od: 10 lis 2012, 16:38
Posty: 18
Auto: Mazda 3 2.0 Sport

Postprzez D-fens » 12 sty 2013, 01:20

Takie coś mi się pokazuje

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
Załączniki
uploadfromtaptalk1357946080065.jpg
D-fens himself
Mazda 6 Sport Kombi 2008 2.0 MZR-CD 140 KM w wersji Exclusive.
Wcześniej Mondeo 5d 2002 2.0 TDCI 130 KM
Jeszcze wcześniej Vectra B 1998 1.6 16v
A jeszcze wcześniej MPK, PKS, PKP, TAXI i z buta..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2008, 13:34
Posty: 110 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 GJ Sedan 2.0 benzyna 6MT Snowflake White
Mazda MX-5 NB 1998 1.8

Postprzez snakex » 12 sty 2013, 08:41

Stanowisko Centrum Obslugi Klienta TomTom:
Nawigacja Mazda należy do grupy urządzeń, których usługi Live nie są dostępne w Polsce. Niestety, również w przyszłości sytuacja się nie zmieni. Informacja taka powinna zostać Panu przekazana przez dealera firmy Mazda


LJO
Początkujący
 
Od: 5 sty 2013, 21:43
Posty: 4
Auto: mazda 5 navi 2.0 2012

Postprzez kris22 » 24 sty 2013, 12:02

Ja także skontaktowałem się z TomTom'em i otrzymałem poniższą odpowiedź. Wygląda na to że jest jednak sposób obejścia problemu tak aby i w Polsce usługi Live działały. Dobrze byłoby gdyby ktoś mógł to doświadczalnie potwierdzić ;).

"Usługi Live dla urządzeń Mazda Navigation System NB1, wg producenta nie są dostępne i wspierane w Polsce. Nie ma też informacji, aby to się zmieniło. Jednak pośrednio jest możliwość korzystania z takich usług w Polsce. Warunkiem jest aktywowanie/pierwsze uruchomienie usługi Live w kraju, w którym oficjalnie są one wspierane. Oznacza to, że za zachodnią granicą kraju usługi automatycznie zostaną aktywowane i będą dostępne również po powrocie do Polski."
Obrazek
Początkujący
 
Od: 6 gru 2012, 09:38
Posty: 24
Auto: CX-5 2.2D 175KM AT
SkyPassion ZealRed

Postprzez Szarik » 25 sty 2013, 10:36

kris22 napisał(a):Warunkiem jest aktywowanie/pierwsze uruchomienie usługi Live w kraju, w którym oficjalnie są one wspierane.


Czy ktoś tak zrobił? Czy mógłby ktoś "łopatologicznie" wyłożyć krok po kroku jak to zrobić?
Początkujący
 
Od: 24 gru 2012, 11:41
Posty: 15
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez gnacz » 25 sty 2013, 17:19

U mnie LIVE dzialalo przez pierwsze 3 miesiace, czyli od czerwca do wrzesnia.
Pozniej zostalem poinformowany przez nawigacje, ze nalezy wykupic usluge na dalszy okres. Zgodzilem sie i LIVE aktywowalo sie na kolejne 2 tygodnie z informacja, ze w tym czasie powinienem dokonac oplaty poprzez MyTomTom. Na maila dostalem cos takiego:

Dear customer,
Thank you for renewing your LIVE Services. To complete your payment please follow the instructions below.
1). You already downloaded and installed TomTom HOME™ with your SD card and you already have a MyTomTom account. In that case please click on the personalized link below to finalize your payment in HOME™:
Complete my payment

In every other case, please follow the instructions below:
1). Insert your SD Card in the SD card slot of your computer, make sure your Internet connection is active and install TomTom HOME™. You will be asked to create an account in MyTomTom and associate it with the SD card.

2). Once TomTom HOME™ is installed, please click on the link below:
Complete my payment

Thank you,
TomTom

I tutaj pojawia sie problem. Gdyz po kliknieciu linka dostaje komunikat:
Kliknąłeś przycisk 'Dodaj do urządzenia TomTom'. Aby dodać pozycje do urządzenia TomTom, musisz mieć zainstalowaną na komputerze aplikację TomTom HOME.

To akurat kliknalem w pracy stad informacja o braku zainstalowanego TomTom Home, ale w domu z kolei dostalem komunikat, ze na mojej nawigacji nie dziala usluga "Dodaj do urzadzenia". Czyli ostatecznie nie bylem w stanie przedluzyc LIVE'a.

Aktulalnie LIVE udaje martwego i w ogole nie ma opcji przedluzenia subskrypcji.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 26 lip 2012, 10:59
Posty: 6
Auto: CX-5 SkyPassion 2.0 MT AWD

Postprzez kris22 » 7 lut 2013, 10:27

Zmiana informacji na temat nawigacji w Mazda CX-5 chyba całkowicie zamyka naszą dyskusję.

http://www.tomtom.com/pl_pl/products/ca ... highlights
Obrazek
Początkujący
 
Od: 6 gru 2012, 09:38
Posty: 24
Auto: CX-5 2.2D 175KM AT
SkyPassion ZealRed

Postprzez Szarik » 7 lut 2013, 15:10

kris22 napisał(a):Zmiana informacji na temat nawigacji w Mazda CX-5 chyba całkowicie zamyka naszą dyskusję.


Na czym polega zmiana informacji?

Pod podanym linkiem znajduje się info: "Mazda Navigation System (NB1) (...) Pozwala odbierać informacje w czasie rzeczywistym przesyłane przez specjalne usługi, takie jak TomTom HD Traffic"

oraz w specyfikacji:
"Połączenia Połączone usługi LIVE Tak, dołączona 3-miesięczna subskrypcja usługi"

W opcjach zakupu nie ma urządzenia Mazdy, jedynie urządzenia TomTom i nawigacja Opla. Zatem za reklamowym tekstem nie idzie możliwość faktycznej aktywacji i korzystania z LIVE.
Początkujący
 
Od: 24 gru 2012, 11:41
Posty: 15
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9