Wbudowana nawigacja TomTom, obsługa usługi LIVE – HD Traffic

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Szarik » 20 lut 2013, 14:55

Szarik napisał(a):Pod podanym linkiem znajduje się info: "Mazda Navigation System (NB1) (...) Pozwala odbierać informacje w czasie rzeczywistym przesyłane przez specjalne usługi, takie jak TomTom HD Traffic"

oraz w specyfikacji:
"Połączenia Połączone usługi LIVE Tak, dołączona 3-miesięczna subskrypcja usługi"


Nastąpiła zmiana na stronie producenta, aktualna informacja brzmi:

"Połączenia Połączone usługi LIVE Nie"

Pozostaje kombinowanie według podanej w tym wątku instrukcji (samodzielna aktywacja modemu i włączenie usługi podczas podróży do "lepszego" kraju). Mam nadzieję, że ten sposób zadziała. Tylko dlaczego muszę w ogóle się nad tym zastanawiać. Dlaczego nie mogę wykupić sobie usługi?

Brak słów na działania koncernów Mazda/TomTom, które konsumentom z "gorszych" krajów wyłączają dostęp do usług.
Początkujący
 
Od: 24 gru 2012, 11:41
Posty: 15
Auto: Mazda CX-5 2.0 AT

Postprzez yaroo » 9 mar 2013, 08:59

Witam,
czy ta nawigacja komunikuje się z użytkownikiem w języku polskim? Mapy jakich krajów zawiera nawigacja instalowana fabrycznie w CX-5?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 18 mar 2012, 20:06
Posty: 41
Auto: Mazda CX-5 2.5 AT SkyPassion 2019 Machine Gray

Postprzez snakex » 29 kwi 2013, 14:02

Usługa Live HD TomTom działa w Polsce. Operatorem transmisji danych jest T-Mobile.
Tym którym nie aktywowano usługi Live przy zakupie samochodu pozostaje zakup jej przez aplikację TomTom Home. Jeżeli ktoś nie korzystał z okresu testowego do abonamentu doliczany jest 3 miesieczny okres "testowy". Aby dokonać subskrybji Live TomTom trzeba zmienić kraj swojek lokalizacji na np. Niemcy.

Pozdrawiam

snakex
Początkujący
 
Od: 5 sty 2013, 21:43
Posty: 4
Auto: mazda 5 navi 2.0 2012

Postprzez polki » 29 kwi 2013, 18:53

to jak uaktywnić live HD krok po kroku
Początkujący
 
Od: 23 paź 2012, 15:24
Posty: 17
Auto: brak

Postprzez snakex » 7 maja 2013, 14:12

W wolnej chwili opiszę jak ja to zrobiłem.
Początkujący
 
Od: 5 sty 2013, 21:43
Posty: 4
Auto: mazda 5 navi 2.0 2012

Postprzez kopsa1 » 10 maja 2013, 17:49

wczoraj siedziałem cały wieczór aby uaktualnić HD w TOMTOM. Udało się, zrobiłem to tak:
na stronie polskiej TOMTOM nie ma urządzenia Mada Navigation System MB1wiec zmieniłem na inny język (w moim przypadku wybrałem kraj Belgia) i od razu zaczęło mi je aktualizować za 49euro również język zmieniłem w programie tomtom home.
Początkujący
 
Od: 3 lut 2013, 15:00
Posty: 12 (0/1)
Auto: mazda cx5 2,2 diesel wersja Sport

Postprzez Bemix » 4 cze 2013, 20:39

Witam

Czy może ktoś podpowiedzieć ( nawiasem mówiąc straszny GRAFICZNY badziew ta Nawigacja) jak wybrać ustawienia jako Szybka trasa – często prowadzi przez jakieś lokalne dróżki ) czy Krótka Trasa – ? nie wiem którędy puści, a chciałbym jechać w miarę głównymi drogami.
A propo ustawienia na Radar to ma jakieś nieaktualne ( aktualizacja z 25 maj2013 ) nie widzi wielu radarów – co to za lipa ? za 2000 zł !!!

pozdr
Początkujący
 
Od: 26 maja 2013, 15:02
Posty: 9
Auto: CX-5 Skypassion, 4x4 manual Red Soul , Benzyna

Postprzez piotrekdas » 9 lip 2013, 17:23

Witam.

czy wykupując usługę Live o której pisałeś w Belgii musiałeś ją aktywować będąc fizycznie w Belgii lub przynajmniej w kraju który jest objęty TomTom Live czy mogłeś przeprowadzić aktywację w urządzeniu na terenie Polski i nigdy wcześniej nie aktywowałeś usługi Live będąc za granicą?

pozdrawiam
piotr
Początkujący
 
Od: 9 lip 2013, 17:19
Posty: 12

Postprzez R0bin » 9 lip 2013, 21:04

Witam,
właśnie bujam się pomiędzy TomTomem a Mazdą w sprawie możliwości uruchomienia Live za granicą (konkretnie w Niemczech). Samochód kupiony w Polsce, ale chciałbym móc korzystać ze wszystkich usług podczas podróży po Europie. Support formy TomTom wije się i odpowiada tak, żeby nie udzielić żadnej odpowiedzi. Na proste pytanie, czy usługa będzie działać, jeśli wyjadę do NIemiec, odpowiedź brzmi: nie możemy zagwarantować... Zaoferowali mi zwrot kasy za usługę (kupiłem roczną subskrypcję).
Moim zdaniem TT po prostu dezaktywuje karty SIM w urządzeniach sprzedawanych na terenie Polski. Dlatego usługa nie ma prawa zadziałać także podczas podróży do krajów, w których normalnie powinna działać.
Obsługę modemu włączyłem sobie tak, jak to opisano w którymś wątku. Pojawiła się zakładka dot. karty sim (network) jednak brak tam jakichkolwiek danych dot. karty. Po tym wnoszę, że została ona zdezaktywowana.
Jeśli komuś udało się wymusić uruchomienie karty SIM i odpalić usługi Live w CX-5 kupionej w Polsce, proszę o informacje.
Przykro jest być mieszkańcem gorszego kraju UE :/

Dopisano 9 lip 2013, 21:14:

Bemix napisał(a):Witam

Czy może ktoś podpowiedzieć ( nawiasem mówiąc straszny GRAFICZNY badziew ta Nawigacja) jak wybrać ustawienia jako Szybka trasa – często prowadzi przez jakieś lokalne dróżki ) czy Krótka Trasa – ? nie wiem którędy puści, a chciałbym jechać w miarę głównymi drogami.
A propo ustawienia na Radar to ma jakieś nieaktualne ( aktualizacja z 25 maj2013 ) nie widzi wielu radarów – co to za lipa ? za 2000 zł !!!

pozdr


Dziwne, ja mam odwrotny problem z nawigacją :–) Tzn. dojeżdżam do pracy poza miasto i używam bocznych dróg, a nawigacja usiłuje prowadzić mnie głównymi, na około.
Informacje o radarach są u mnie aktualne (wawa i okolice) – czy na pewno użyłeś opcji 'gwarancja najnowszych map' w TomTom Home? (menu narzędzia)
Robin
Początkujący
 
Od: 6 lip 2013, 19:26
Posty: 17
Auto: Mazda CX-5 2.0 MT SkyPassion 2013

Postprzez kris22 » 9 lip 2013, 22:47

Ja z TomTom'a dostałem następującą odpowiedź.

"Serdecznie witamy w Centrum Obslugi Klienta TomTom!
Nazywam się ... i bardzo się cieszę, że będę mógł pomóc Panu w znalezieniu rozwiązania na zgłoszone zapytanie.
Usługi Live dla urządzeń Mazda Navigation System NB1, wg producenta nie są dostępne i wspierane w Polsce. Nie ma też informacji, aby to się zmieniło. Jednak pośrednio jest możliwość korzystania z takich usług w Polsce. Warunkiem jest aktywowanie/pierwsze uruchomienie usługi Live w kraju, w którym oficjalnie są one wspierane. Oznacza to, że za zachodnią granicą kraju usługi automatycznie zostaną aktywowane i będą dostępne również po powrocie do Polski.
"

Modem uruchomiłem w trybie serwisowym. Ale pomimo to nie widać żadnych danych na temat karty. Chyba faktycznie jest zdeaktywowana. W powyższej odpowiedzi TomTom mówi o pierwszej aktywacji usług. Niestety ja po odbiorze auta nie miałem możliwości aktywacji usług. Dlatego przypuszczam że wycieczka do Niemiec nic nie da. Chyba że może ktoś wie jak zresetować urządzenie do takiego stanu aby ponownie był dostępny przycisk "Aktywuj usługi".
Obrazek
Początkujący
 
Od: 6 gru 2012, 09:38
Posty: 24
Auto: CX-5 2.2D 175KM AT
SkyPassion ZealRed

Postprzez Bemix » 13 lip 2013, 16:25

A Propo wspaniałej Nawigacji. Dwa dni temu przestała w ogóle działać !. Żaden przycisk i wyjecie karty nic nie daje.
Muszę marnować czas i jechać do serwisu na naprawę :(
Początkujący
 
Od: 26 maja 2013, 15:02
Posty: 9
Auto: CX-5 Skypassion, 4x4 manual Red Soul , Benzyna

Postprzez kris22 » 26 lip 2013, 11:50

Witam

Ponownie rozmawiałem z supportem TomTom'a. Dostałem telefonicznie informację że nie trzeba dokonać pierwszej aktywacji systemu na terytorium kraju gdzie działają usługi LiveService. Wystarczy w dowolnym momencie przejechać się do np. Niemiec i wszystko się samo włączy oraz pozostanie po powrocie do Polski. Czy może ktoś potwierdzić że faktycznie w ten sposób można uruchomić usługi Live. Nie chciałbym wybrać się za naszą zachodnią granicę na darmo ;).
Obrazek
Początkujący
 
Od: 6 gru 2012, 09:38
Posty: 24
Auto: CX-5 2.2D 175KM AT
SkyPassion ZealRed

Postprzez D-fens » 26 lip 2013, 12:11

A co ja mam powiedzieć – z Podlasia kawałek drogi. Poza tym informacja jakoby Mazda w Polsce dezaktywowała moduł GSM musiała by się okazać nie prawdziwa. Podobno w Szwecji, Finlandii, Danii też nie mogą koledzy uruchomić funkcji LIVE.

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
D-fens himself
Mazda 6 Sport Kombi 2008 2.0 MZR-CD 140 KM w wersji Exclusive.
Wcześniej Mondeo 5d 2002 2.0 TDCI 130 KM
Jeszcze wcześniej Vectra B 1998 1.6 16v
A jeszcze wcześniej MPK, PKS, PKP, TAXI i z buta..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2008, 13:34
Posty: 110 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 GJ Sedan 2.0 benzyna 6MT Snowflake White
Mazda MX-5 NB 1998 1.8

Postprzez kris22 » 26 lip 2013, 16:01

Trudno powiedzieć jak to jest z tym deaktywowaniem karty. Cała skandynawia jest na liście krajów w których usługi LIVE w urządzeniu NB1 nie mają działać. Jedyny sposób to sprawdzić samemu. Jeżeli ktoś będzie w takim razie swoją Mazdą w jednym z krajów gdzie niby ma działać usługa LIVE to proszę dać znać czy faktycznie nawigacja automatycznie się odblokuje. Poniżej daję listę krajów gdzie te usługi mają działać a gdzie nie.

Live countries;
Belgium, France, Germany, Ireland, Italy, Luxembourg, Monaco, Netherlands, Portugal, San Marino, Spain, UK, Vatican City

Non Live countries;
Albania, Andorra, Austria, Beralus, Bosnia and Herzegovina, Bulgaria, Canary Islands, Croatia, Czech Republic, Denmark, Estonia, Faroe Islands (Denmark), Finland, Georgia, Greece, Greenland (Denmark), Guernsey (UL) Hungary, Iceland, Latvia, Liechtenstein, Macedonia, Malta, Moldova, Montenegro, Norway, Poland, Romania, Russia, Serbia, Slovakia, Svalbard (Norway), Sweden, Switzerland, Turkey, Ukraine,
Obrazek
Początkujący
 
Od: 6 gru 2012, 09:38
Posty: 24
Auto: CX-5 2.2D 175KM AT
SkyPassion ZealRed

Postprzez zenekk » 1 sie 2013, 10:34

Czy modem w naszym kraju powinien byc ustawiony w pozycje ON czy OFF?
Obrazek
Początkujący
 
Od: 15 cze 2012, 21:25
Posty: 9
Auto: Mazda CX-5
Silnik: 2.0 benzyna AT 4x4
Rok produkcji. 06.2012

Postprzez fomicz » 1 sie 2013, 11:17

Wydaje mi się, że problem Live jest wtórny w stosunku do braku tłumaczenia interface. Czy Mazda coś się wypowiadała w tej sprawie?
Tomek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2006, 14:15
Posty: 192 (1/2)
Skąd: Brodnica
Auto: CX-5 SkyEnergy 2.0 160 PSI AT

Postprzez D-fens » 1 sie 2013, 11:38

Od dealera uzyskałem info, że pracują nad tłumaczeniem. Ale Mazda mi nie odpisała na maila.

Wysyłane z mojego GT-I9505 za pomocą Tapatalk 2
D-fens himself
Mazda 6 Sport Kombi 2008 2.0 MZR-CD 140 KM w wersji Exclusive.
Wcześniej Mondeo 5d 2002 2.0 TDCI 130 KM
Jeszcze wcześniej Vectra B 1998 1.6 16v
A jeszcze wcześniej MPK, PKS, PKP, TAXI i z buta..
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 paź 2008, 13:34
Posty: 110 (0/1)
Skąd: Białystok
Auto: Mazda 6 GJ Sedan 2.0 benzyna 6MT Snowflake White
Mazda MX-5 NB 1998 1.8

Postprzez kris22 » 1 sie 2013, 12:52

zenekk napisał(a):Czy modem w naszym kraju powinien byc ustawiony w pozycje ON czy OFF?


U mnie była w pozycji OFF. Przełączyłem to w pozycję ON ale sama zmiana ustawienia nic nie pomogła.
Obrazek
Początkujący
 
Od: 6 gru 2012, 09:38
Posty: 24
Auto: CX-5 2.2D 175KM AT
SkyPassion ZealRed

Postprzez R0bin » 2 sie 2013, 07:12

Dorzucę garść informacji w sprawie TomTom Live w Polsce.
1) problem może rozwiązać Mazda. TomTom nie ma nic do tego – oni dostarczają tylko tę kartę SD
2) ja także dostałem informację, że po wyjeździe np. do Niemiec usługi HD Live Traffic, itp. powinny działać
3) od Mazda Polska (i od dealera niezależnie) dostałem informację, że problem jest im znany i wynika z decyzji, którą podjęła Mazda Motor Corporation (czyli firma-matka w Japonii). Mazda Polska wysłała sugestie w tej sprawie do Japonii.
4) na odpowiedź na maila od Mazda Polska czekałem ok.3tyg., więc należy być cierpliwym w kontaktach z nimi ;–)

Generalnie uważam, że im więcej osób będzie się w tej sprawie zwracać do producenta, tym większe szanse, że coś się zmieni.
Robin
Początkujący
 
Od: 6 lip 2013, 19:26
Posty: 17
Auto: Mazda CX-5 2.0 MT SkyPassion 2013

Postprzez fomicz » 2 sie 2013, 08:21

R0bin napisał(a):
Generalnie uważam, że im więcej osób będzie się w tej sprawie zwracać do producenta, tym większe szanse, że coś się zmieni.

Jak tylko stanę się użytkownikiem auta napiszę odpowiednie pismo ;)
Tomek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2006, 14:15
Posty: 192 (1/2)
Skąd: Brodnica
Auto: CX-5 SkyEnergy 2.0 160 PSI AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9