Mazda CX-5 z NAVI i bez NAVI

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez cheatah » 7 mar 2012, 09:56

Witam,

pytanie z pozoru trywialne, ale o odpowiedz w salonach nielatwo, wiec moze ktos z Was bedzie wiedzial.
Czy panel lacznie z ekranem na konsoli przedniej rozni sie czyms w wersji bez NAVI od tej z NAVI ? W salonach wylacznie spotkalem sie z wersja z NAVI, a zaden sprzedawca nie byl w stanie odpowiedziec na moje pytanie.

Co wiecej, w jednej rozmowie, jeden sprzedawca stwierdzil ze te ekrany montuja w Antwerpii w momencie kiedy samochody zjezdzaja w Europie z promu. Wtedy do tych zamowionych z NAVI montuje sie ekrany z NAVI a do tych zamowionych bez jakies inne. I wlasnie chodzi mi o te 'inne'

Do tej pory przekonany bylem ze NAVI to kwestia SOFTU tylko.

Czy ktos ma jakas wieksza wiedze na ten temat ?

pozdrawiam
Maciek
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2012, 20:35
Posty: 87
Skąd: Warszawa/Lbn/Trojmiasto
Auto: Obecnie Mazda CX-5
Bylo Mitsubishi EVO IX 400KM

Postprzez mx5 » 7 mar 2012, 13:52

Panel w wersji bez navi niczym się nie różni, jest dokłanie taki sam. Różnica polega na dodatkowym module z wejściem na kartę SD z lewej strony kierownicy na desce. Co ciekawe nawet wersje bez navi mają dedykowany przycisk przy pokrętle funkcyjnym.
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2010, 12:03
Posty: 61

Postprzez cheatah » 7 mar 2012, 18:02

Ok, to wiele wyjasnia.
czyli dobrze rozumiem, ze to w porcie montowany jest sam modul na karty SD a nie caly panel ?

Zastanawiam sie nad mozliwoscia pozniejszej instalacji modulu do czytania kart SD, niekoniecznie z Mazdzie i wgrania nawigacji z karty SD.

Ale to pewnie za wczesnie na takie pytania :)
pzdr
Maciek
Forumowicz
 
Od: 8 lut 2012, 20:35
Posty: 87
Skąd: Warszawa/Lbn/Trojmiasto
Auto: Obecnie Mazda CX-5
Bylo Mitsubishi EVO IX 400KM

Postprzez mx5 » 8 mar 2012, 00:02

Dokładnie, w porcie montowany jest sam moduł nawigacji. Panel z wyświetlaczem jest fabryczny i taki sam dla obu wersji. Nawigacja jest tylko jedną z kilku funkcji obsługiwanych przez ten panel, dodatkowo na wyświetlaczu mamy sterowanie radiem, systemem bluetooth oraz niektórymi funkcjami samochodu.
W serwisie w każdej chwili można zamówić i domontować ów moduł nawigacji i będzie to dokładnie to samo co zakładają w porcie.
Forumowicz
 
Od: 29 mar 2010, 12:03
Posty: 61

Postprzez piotrriv » 2 kwi 2012, 09:37

Tylko wersja podstawowa ma inny wyświetlacz.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2012, 20:52
Posty: 200 (3/3)
Auto: Była 323F, CX-5 I gen 2.0 MT.
Jest 2.5 II gen.

Postprzez piotrriv » 22 lip 2012, 20:29

Jestem zielony w Tom Tomie – doinstalowywał już może ktoś radary ? Jakiś poradnik może warto by było założyć ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2012, 20:52
Posty: 200 (3/3)
Auto: Była 323F, CX-5 I gen 2.0 MT.
Jest 2.5 II gen.

Postprzez MarioDeCampes » 7 wrz 2012, 15:15

piotrriv napisał(a):... doinstalowywał już może ktoś radary ? ...

Sprawa jest prosta jak budowa cepa.
Ze strony TomTom'a pobierasz program Tomtom Home, instalujesz go na kompie. Wkładasz kartę do czytnika, robisz kopię zapasową (nie musisz, ale polecam), przeprowadzasz aktualizację. możesz sam zaznaczyć co chcesz dograć.
Program pobiera pakiety z internetu, wgrywa je na kartę i po robocie.
Kiedy włożysz kartę z powrotem do czytnika w aucie, nawigacja zaktualizuje sobie sama pliki o czym powiadomi Cię komunikatem na ekranie.
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2012, 11:58
Posty: 37 (1/0)
Skąd: Głogów
Auto: Mazda CX-5 SkyPassion AWD 2.5 AT

Postprzez piotrriv » 7 wrz 2012, 16:18

Taaa, doszedłem :).
Rzeczywiście bardzo fajnie aktualizuje. Ludziska narzekali we wcześniejszych wypowiedziach na TT ale mi się podoba. Jeździłem sporo z AM i jest znacznie lepszy. Polecić mogę jeszcze coś co się nazywa Sygic i generalnie jest na komórki. Komórka na uchwyt na podszybie i jazda. Przejeździliśmy trochę Europę na Sygicu i spokojnie mogę polecić.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2012, 20:52
Posty: 200 (3/3)
Auto: Była 323F, CX-5 I gen 2.0 MT.
Jest 2.5 II gen.

Postprzez MarioDeCampes » 7 wrz 2012, 21:47

TT jest trochę siermiezny w obsłudze i nie oferuje zbyt wielu funkcji dostępnych w np. GARMINIE, ale w tłoku ujdzie. Mój GARMIN idzie do żony ;–)
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2012, 11:58
Posty: 37 (1/0)
Skąd: Głogów
Auto: Mazda CX-5 SkyPassion AWD 2.5 AT

Postprzez lealuc » 27 sty 2013, 13:56

Dla mnie TomTom to porażka, nie wiem jak się do niego przekonać. Aktualizacja bezpłatna jest bodajże tylko 3 miesiące po zakupie samochodu.
lealuc
 

Postprzez MarioDeCampes » 28 sty 2013, 19:19

Po kilku miesiącach użytkowania zmieniam zdanie :smile:
TT zachwyca prostotą, a szybkość aktualizacji w porównaniu z Garminem jest dużo wyższa. Głos Tomasza Knapika użeka :grin:
Obrazek
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 maja 2012, 11:58
Posty: 37 (1/0)
Skąd: Głogów
Auto: Mazda CX-5 SkyPassion AWD 2.5 AT

Postprzez tomewa » 8 sie 2013, 16:31

Ja też polecam. Zapierałem się rękami nogami przed tym TOM TOMem (zawsze jezdziłem na automapie) a tu miłe zaskoczenie po aktualizacji. W mojej Polsce bardzo fajnie prowadzi. Raz się niestety zwiesiło – trzeba było zrobić całkowity reset nawigacji ;/ Poza tym działa super.
Forumowicz
 
Od: 24 cze 2010, 19:55
Posty: 42
Skąd: Kraków/Katowice
Auto: Mazda CX-5, 2.0 MT 4x4 2013 SkyPassion Red Soul

Mazda 3 BK, 1.6 CiTD, Sedan, 2004r

Postprzez paolobin » 8 sie 2013, 18:37

Mam Garmina Nuvi 2595 LMT [do końca żywota urządzenia co kwartał pobieram nową mapę] i mimo, że używam Tom Toma do nawigowania na trasie to wciąż leży włączony Garmin, po prostu ma o wiele większa bazę radarów stałych, przenośnych, informacji o kontrolach policji, samochodach z radarami [darmowe punkty POI wgrywane ze strony UMPpcPL], Tom Tom zawiadamia tylko o radarach na masztach :( Poza tym nawigacja Tom Toma kazała mi w Poznaniu kilka razy zawrócić tam gdzie jest zakaz zawracania, dziwne, w Gdańsku jechałem obwodnicą na ekranie jej nie było, update zrobiłem w czerwcu, wyszukiwanie numerów domów też momentami zawodzi, przechodzę więc na Garmina, oczywiście ma kilka plusów, jeśli wpiszę pierwszą literę pobliskiej miejscowości to od razu podaje mi przykłady nazw, jeśli szukam ulicy w Poznaniu, nie muszę wpisywać Poznań, od razu proponuje, w Garminie prawie całą nazwę muszę wbijać, no i ten duży wyświetlacz i z dobrą kolorystycznie grafiką. Pozdrawiam wszystkich
Forumowicz
 
Od: 8 sie 2013, 18:19
Posty: 31
Auto: Mazda CX5, 2.0 benzyna, 2012

Postprzez fomicz » 9 sie 2013, 08:02

A ja spróbuję dać szansę TT. Od wielu lat używam AM i czas było już zmienić urządzenie. AM też często ma różne dziwne zagrania :)
Tomek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2006, 14:15
Posty: 192 (1/2)
Skąd: Brodnica
Auto: CX-5 SkyEnergy 2.0 160 PSI AT

Postprzez fomicz » 16 wrz 2013, 13:07

Moje wrażenia po przejechaniu 3 tys. z TomTomem (nie biorąc pod uwagę tego, że nie ma polskiego interfejsu):
1.Brakuje mi kilku funkcjonalności z Automapy (prowadź przez okolicę, łatwe wgrywanie POI i fotoradarów).
2.Po aktualizacji mapy zresetowały mi się wszystkie ustawienia.
3.Wczoraj kierowała mnie jakąś niedorzeczną droga do domy nie korzystając z autostrady i nadkładając 40 km.
4.Brak możliwości zakupu usług mobilnych.
5.Przez pewien czas na ekranie głównym pojawiła mi się ikonka do raportowania 'fotoradarów' następnego dnia już jej nie było i teraz nie mogę spowodować aby się pojawiła :(

Ps.Właśnie piszę maila do Mazdy z pytaniem o polski interface.
Tomek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2006, 14:15
Posty: 192 (1/2)
Skąd: Brodnica
Auto: CX-5 SkyEnergy 2.0 160 PSI AT

Postprzez elninio » 16 wrz 2013, 20:12

Napisz kolego co odpisała MMP. Przeczytaj kolejny temat (poniżej) dotyczący live trafficu w TomTom to Ci trochę pojaśni sytuację. Generalnie zgadzam się z Twoimi uwagami, TomTom na Polskę bez live trafficu to porażka MMP.
Początkujący
 
Od: 23 sie 2013, 21:06
Posty: 7
Auto: Mazda CX5

Postprzez Blixten » 16 wrz 2013, 21:40

jak już zdecyduję się na CX-5 to na pewno bez tej felernej nawigacji za którą trzeba płacić 2000 – jaki sens ?
za połowę można kupić bardzo dobrą przenośną
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2013, 12:28
Posty: 126 (10/7)
Auto: CX-5 Passion 2.0 G AT

Postprzez piotrriv » 17 wrz 2013, 06:55

Blixten – to nie jest zła nawigacja. Każda ma jakieś minusy. Jeździłem na AM i Sigicu. Mamy swoją CX-5 od 15 miesięcy i zrobiliśmy 36kkm. Sporo po Polsce i zapewniem Cię, że nie ma tragedii a to co tu czytasz to polskie narzekactwo.

Byłoby miło gdyby live traffic był i zgadzam się, że MMP daje ciała i to nie tylko w tym punkcie ale... panowie...
Podjechał ostatnio kumpel do mnie BMW 7. Najnowszą dodam (choć nie w najmocniejszej wersji), za 550 tysi i choć nie miałem czasu by się jej super przyjrzeć to do spasowania elementów kokpitu można by się przyczepić. Ciekawe czy ich właściciele też na forum jadą na swoje maszyny czy też może cieszą się jazdą.

Popatrz po nickach i zobaczysz, że to ciągle te same osoby, które nawet nie zadały sobie trudu by przeczytać instrunkcję i jadą po Maździe a potem o ! sorry – rzeczywiście działa !
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 28 lut 2012, 20:52
Posty: 200 (3/3)
Auto: Była 323F, CX-5 I gen 2.0 MT.
Jest 2.5 II gen.

Postprzez fomicz » 18 wrz 2013, 10:46

Generalnie nie narzekam. Moje zastrzeżenia opisałem w innym wątku. Zapewne część z nich wynika z użytkowania wcześniej innych samochodów przez dłuży czas – kwestia przyzwyczajeń. Zapewne to samo dotyczy TomToma. Uważam jednak, że i tak rozwiązanie firm motoryzacyjnych instalujące znane rozwiązanie jest lepsze niż fabryczne systemy i kupa kasy za aktualizację map.

Niestety brak w dzisiejszych czasach:
1.Polskiego interfejsu
2.możliwości korzystania z funkcji live nawet odpłatnie lub z wykorzystaniem internetu z podłączonego telefonu
jest dość dużą niedogodnością.
Tomek

Obrazek
Forumowicz
 
Od: 25 maja 2006, 14:15
Posty: 192 (1/2)
Skąd: Brodnica
Auto: CX-5 SkyEnergy 2.0 160 PSI AT

Postprzez Blixten » 19 wrz 2013, 20:57

Wystarczy jeden z powodów wymienionych wyżej żebym uznał tą nawigację za niepełnowartościową i dlatego właśnie nie mam zamiaru płacić pełnych 2000PLN. Tylko i wyłącznie dla zasady .

Dopisano 19 wrz 2013, 21:00:

mx5 napisał(a):W serwisie w każdej chwili można zamówić i domontować ów moduł nawigacji i będzie to dokładnie to samo co zakładają w porcie.


Mój dealer powiedział mi co innego – to jak jest rzeczywiście – można "potem" zainstalować ?
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 23 cze 2013, 12:28
Posty: 126 (10/7)
Auto: CX-5 Passion 2.0 G AT

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9