Przycisk otwierania bagażnika

(2012 – 2017) Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez Lamix » 2 wrz 2022, 00:33

Cześć,
Kilka razy zdażyło mi się, że nie mogłem otworzyć bagażnika. Zauważyłem, że nasila się to przy większej wilgotności.
Obstawiam, że przycisk do wymiany i tutaj pytanie, czy ktoś już to wymieniał? Jak z dostępem do niego i jaka cześć potrzebna?
Znalazłem przycisk o takim oznaczeniu „ kd53-62-4b0a”, czy o to właśnie chodzi?
Początkujący
 
Od: 2 wrz 2022, 00:27
Posty: 4
Auto: Cx-5 2013, 2.0 165KM AT

Postprzez Lamix » 3 paź 2022, 16:44

Dla osób które będą też to wymieniać.
Dostęp do włącznika nie najgorszy. Trzeba od środka zdjęć wszystkie plastiki pokrywy bagażnika. Następnie odkręcić 4 nakrętki i 3 zatrzaski i bierzemy się od zewnątrz do zdejmowania maskownicy ze znaczkiem mazdy. Gdy uda się bez połamania zatrzasków to jesteśmy w domu i wyciągamy cały stycznik.
Mazda wprowadziła pewne zmiany technologiczne aby ten element nie ulegał przedwczesnemu uszkodzeniu
Polecam dokupić części które przeciwdziałają dostawaniu się wody do stycznika, jest to gumowa osłona tak jakby. Wymiana zajęła mi z 30 min. Koszt części około 400 zł.

Dopisano 3 paź 2022, 16:49:

Dla osób które będą też to wymieniać.
Dostęp do włącznika nie najgorszy. Trzeba od środka zdjęć wszystkie plastiki pokrywy bagażnika. Następnie odkręcić 4 nakrętki i 3 zatrzaski i bierzemy się od zewnątrz do zdejmowania maskownicy ze znaczkiem mazdy. Gdy uda się bez połamania zatrzasków to jesteśmy w domu i wyciągamy cały stycznik.
Mazda wprowadziła pewne zmiany technologiczne aby ten element nie ulegał przedwczesnemu uszkodzeniu
Polecam dokupić części które przeciwdziałają dostawaniu się wody do stycznika, jest to gumowa osłona tak jakby. Wymiana zajęła mi z 30 min. Koszt części około 400 zł.
Początkujący
 
Od: 2 wrz 2022, 00:27
Posty: 4
Auto: Cx-5 2013, 2.0 165KM AT

Postprzez Damian1505 » 19 lut 2023, 15:47

Cześć . Od wczoraj mam problem z otwieraniem klapy bagażnika , otworze tylko jeśli mam zapłon włączony a jak wyłącze lub podejdę jak auto jest zamknięte to nie mogę otworzyć . Co tu może być za problem ? Miał ktoś już taki problem ?? Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 19 lut 2023, 15:14
Posty: 3
Auto: Mazda cx5 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9