Silnik – stukot spod maski – potencjalna naprawa/wymiana silnika

Postprzez Bidius » 20 wrz 2022, 18:23

Witam Wszystkich,

Jestem szczęśliwym posiadaczem CX-5 od 2014r. Nigdy nie było z nia najmniejszych problemów az do czerwca 2022. ok 10 km od Wrocławia usłyszałem stukot spod maski. Auto również nie łapało obrotów. Na D (automat) dojechałem do mechanika. Okazało sie zbyt mało oleju. Płukanka i wymiana nic nie dały. Poczałkowa diagnoza to szklanki popychaczy. W trakcie ich wymiany doszła wymiana walka która miała rozwiązać parobem na 99%. Niestety po wymianie części wciąż ćwieki z silnika wykluczały jego użytkowanie (koszt juz dotarł do 4,5k) Rada od mechanika to: znaleźć nowy silnik (słupek). Sam również zaoferował sie z pomocą przy znalezieniu godnego zaufania egzemplarza. Tygodnie/miesiące lecą, a auto stoi. Silnik który miał być sprowadzony przez zaufana osobę mechanika okazał się naprawiany ( początkowa informacja byla ze nie jest to naprawiany silnik). Wiele osób z którymi już rozmawiałem odradzała zakup takiego silnika. Mechanik stwierdził ze sam spróbuje go naprawić skoro inni naprawiają. Dodam ze tuleje i tłoki po rozbiorce okazały sie rozwalone. Tulejowanie miałoby sie odbyć w innym warsztacie.

Mam pytania:
1/ Czy w okolicach Wrocławia ktoś jest w stanie podejść do naprawy silnika lub jego zakupu z "pasja" do Mazdy? Mam obawy czy mechanik milo szczerych chęci ale bez takiego doświadczenia będzie w stanie wszystko przewidzieć tak by auto nie wróciło do naprawy.

Wszelakie sugestie czy opinie jesli macie to poproszę, sa mile widziane i pozwolą mi zrozumieć temat. Rozmawiałem z masa osób i wiele opinii jest sprzecznych.. ze nie naprawiać np. ale myślę ze skoro grupa jest spod gwiazdy Mazdy to tutaj najszybciej otrzymam pomoc.

Pozdrawiam,
B
Początkujący
 
Od: 20 wrz 2022, 16:27
Posty: 1
Auto: Mazda CX-5 2014 aut/diesel 129kW

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9