Smród spalin diesla

Postprzez Dejwitek » 2 kwi 2021, 21:11

Witam, tak jak w temacie z niewiedzy kupiłem auto z wyprutym DPFem. Ogólnie nie ma problemów z błędami czy kopceniem bo jest w normie, ale czuć smród spalin diesla. I zastanawiam się czy tak ma być, jest źle wycięty czy jest to objaw innej usterki? Czy ma ktoś mazdę bez DPF i podzieli się ze mną jak to wygląda? Wkurza mnie ten smrodek.. zastanawiam się co z tym zrobić bo poza tym bardzo podoba mi się to auto. Rozmawiałem z mechanikiem i powiedział mi, że prawdopodobnie poprzednik wywalił wszystko łącznie z katalizatorem. Da się jakoś zamontować sam katalizator bo szukałem na allegro i same do silników benzynowych występują. Z góry dzięki za wszelkie rady, rozważam nawet spowrotem włożenie tego filtra, ale zastanawiam się czy może to być objaw jakiejś innej usterki?
Początkujący
 
Od: 13 paź 2020, 10:54
Posty: 2

Postprzez MilosM » 15 kwi 2021, 13:58

Ciekawe poco wyrzucił DPF – jak to jest tylko dla kosztu nowego DPF tak to jest ten lepszy przypadek.
No tak czy tak ponowne uruchomienie to chyba nie będzie take łatwe ale to już pytania do mechaników.
.
DPF pochlania spaliny jak jestem stal obok samochodu i puszczali regeneracje dopalanie DPF tak walił dym i tak samo smród.
No jak to odczuwasz w samochodzie tak to nie jest dobre, czy jest DPF czy nie w samochodzie nie maja spaliny co robić.
Mnie się wydaje, że masz coś nieszczelne już pobliżu silnika.
Początkujący
 
Od: 15 wrz 2019, 20:10
Posty: 27
Auto: mazda cx-5 2.2 skyactiv-d 175km AWD AT

Postprzez Dominator » 15 kwi 2021, 14:56

Kolegę powyżej nie rozumiem bo chyba coś język albo słownik kuleje. Nie wiem jak w maździe ale w innym japońskim samochodzie bez dpf z zostawionym katalizatorem, czuć czasami spaliny podczas uruchamiania lub postoju. Normalne.
...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 6 sty 2011, 22:36
Posty: 4908 (66/68)
Skąd: Bielsko-Biała/KR/KTA
Auto: Accord 8 2.2 gnojówka

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9