CX5 Zwariowała ikonki błedów i nierówna praca silnika.

Postprzez Grasant » 4 lip 2023, 15:19

Kłaniam się.
Szukam pomocy, bo mechanicy zgadują i proponują wymienić pół auta, silnik i antenę :D

Kilka dni temu moja CX5 2.0 2013 przy porannym rozruchu wywaliła ikonki check i kontrola trakcji.
Radio przestało reagować na przyciski fizyczne poza wyszukiwaniem częstotliwości, dotykowe nie działają, nie ma jak włączyć nawigacji itp.
Silnik zaczął chodzić nierówno, tak jakby nie palił na jeden gar.
Po zdjeciu klem zrestarował i ikonki zgasły, nadal nie działa radio, silnik chodzi nierówno.
Komputer u mechaników nie pokazał żadnych błędów ( jeden jakiś stary od ABS).
W pierwszym warsztatcie zaczęli kombinować, ze może świece wymienić, moze filtr paliwa...
W drugim stwierdzili, ze przyczyny szukać w komputerze sterującym.
W trzecim, ze niby sprawdzili ciśnienie w zaworach i w dwóch jest rzędu 3 bary i to jest powód.
Na moje pytanie, czy z powodu nagłej utraty cisnienia w dwóch zaworach auto pokazuje głupie ikonki a nawet potrafi podczas jazdy wyswietlić informację, ze wszystkie drzwi sa pootwierane to zwykły objaw? – A tego to oni nie wiedzą :D ale silnik do wymiany bo remont się nie opłaca :/.
Wczoraj pojechałem autem kawałek za miasto – w pewnym momencie wywalił ikonki check i wyłączona kontrola trakcji, AFS wyłączony, ciśnienie w oponach :D. Starcił moc – tak jakby szybko wszedł na najwyższy bieg i na nim został. Nie redukował przełożeń.
Po wyłaczeniu i ponownym uruchomieniu silnika ikonki zniknęły ale po kilku minutach jazdy sytuacja się powtórzyła.
Gdzie szukać przyczyny takiego głupiego zachowania się autka??
Początkujący
 
Od: 4 lip 2023, 15:06
Posty: 1
Auto: Mazda CX5 2.0 2013

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9