Awaria elektryki

Postprzez Levacy » 16 sty 2023, 20:44

Witam podsiadam Mazdę CX-5 II generacji. W 2022 roku w grudniu doszło do awarii polegającej na "choince" na desce rozdzielczej, pojawił się błąd systemu bezkluczykowego, nie chciał się wyłączyć, po 10 minutach wyłączył się sam i doszło do awarii systemu e-loop. Auto trafiło do serwisu na czas 4-5 dniu. Skutek był taki, że uznali iż winny jest przekaźnik zapłonu(wymienili go). Autko jeździło przez tydzień po czym na trasie w trakcie postoju na MOP-ie doszło do ponownej awarii. Klapa bagażnika(automatyczna) zaczęła żyć własnym życiem. Gdyby nie fakt, że była godzina 21 to byśmy zadzwonili po zastępcze, ale uznaliśmy, że skoro mamy tylko 90 km do domu to spróbujemy to naprawić własnoręcznie. Kiedy klapa się sama zamknęła ruszyliśmy z parkingu zanim się sama ponownie otworzyła. Dzięki temu mieliśmy spokój aż do końca podróży kiedy to, po wyjściu z auta(pod domem) okazało się, że klapa w ogóle się nie chce otworzyć(siłowniki klapy wydawały dźwięki jak by próbowały ją otworzyć). I znowu serwis. Tym razem stwierdzili, że to akumulator. Wymienili i wszystko było w porządku. Dopiero wtedy e-loop znowu zaczął działać.
Po tygodniu jednak awaria znowu się powtórzyła w taki sam sposób jak za drugim razem. Spotkał się ktoś już z taką sytuacją ?
Początkujący
 
Od: 16 sty 2023, 20:20
Posty: 1
Auto: Mazda CX-5 2019
(kiedyś) Mazda 6 2011

Postprzez Kriss7 » 17 sty 2023, 12:16

Ja miałem kiedyś problem z klapa, która z kolei nie chciała sie otworzyć i tak jak mówisz wydwała dzwięki, ale raz dzialała raz nie.
Problemem był sterownik klapy bagaznika, który jest w prawym tylnym nadkolu (dostep po demontażu śnianki bagażnika. Po jego wymienia problem sie rozwiązał i od 3 lat wszystko działa jak nalezy.
Początkujący
 
Od: 22 sty 2020, 17:10
Posty: 21
Auto: CX-5

Postprzez henryresch » 14 wrz 2023, 11:59

Tak, territorial io doświadczyłem tego samego problemu. Następnie musiałem wymienić przekaźnik zapłonu i akumulator.
Początkujący
 
Od: 14 wrz 2023, 11:53
Posty: 1

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9