Święcąca się kontrolka – auto w poślizgu i brak ciśnienia w oponach

Postprzez Kitan.nr1 » 25 sty 2022, 20:36

Witam,

Robiłem ostatnio serwis wymiana oleju wszystkich filtrów i kloców – obie osi. Nowe jeszcze piszczą ale pomyślałem, że się docierają po prostu i że wszystko OK, Nagle na trasie pojawiły się kontrolki auto w poślizgu i brak ciśnienia w oponach. Kolejnego dnia problem z odpaleniem auta jakby akumulator nie domagał (jest nowy 3 miesięczny więc to nie możliwe) po odczekaniu chwili auto odpaliło normalnie. Podczas jazdy zapaliły się dodatkowe kontrolki check engine i wykrzyknik w czerwonym trójkącie, wykrzyknik po chwili zgasł. Podjechałem do serwis gdzie kupiłem akumulator okazuje się, że klema + jest luźna, przemiły Pan dokręca ją na miejscu i problemy zmykają. Pomyślałem jak to możliwe, że klema była tak luźna i dlaczego ja nie wpadłem na to, aby to sprawdzić...
Po kilku tygodniach kolejna trasa około 200km i wszystkie wcześniej wymienione problemy wróciły – klema... tym razem klema jest dokręcona porządnie. Jestem umówiony już z serwisem, ale dopiero w przyszłym tygodniu.
Odniosłem również wrażenie, że problem powrócił gdy temperatura spadła, ale to moje przypuszczenia.
Na ten moment jak auto postoi w garaż odpalam jadę prze kilka kilometrów nic i powrót problemu, czasem tylko po odpaleniu auta od razu mam zapalona kontrolkę auto w poślizgu i brak ciśnienia w oponach.

Spotkał się ktoś z czymś podobnym?
Załączniki
WhatsApp Image 2021-12-16 at 21.50.59.jpeg
Początkujący
 
Od: 6 cze 2020, 13:39
Posty: 4
Auto: Mazda Cx5 USA 2014r
Benzyna 2.5 197KM

Postprzez aRb » 25 sty 2022, 21:51

Masz automat więc sprawdź posty na temat czujnika pedału hamulca.
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 21 wrz 2017, 20:25
Posty: 146 (6/4)
Skąd: Szczecin
Auto: CX-5 ,benzyna 2.5L , AWD automat. 2015

Postprzez Kitan.nr1 » 4 lut 2022, 11:22

Potwierdzam przyczyną takich problemów był czujnik pedału hamulca.
Początkujący
 
Od: 6 cze 2020, 13:39
Posty: 4
Auto: Mazda Cx5 USA 2014r
Benzyna 2.5 197KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9