Mazda CX5 Błędy Front Radar – POMOCY

Postprzez $ebulba » 9 sty 2022, 14:00

Witam Wszystkich.

Jestem Nowym Użytkownikiem Klubu. – będę wdzięczny za Pomoc i wyrozumiałość jak coś źle opisałem lub pomyliłem.

Zwracam się do Was z prośbą o POMOC.
Jestem posiadaczem Mazdy CX5 2.5 2019r. z USA
Mam problem z wyskakującymi kontrolmai na desce – poniżej opis:

1. Front Radar Sensor Blocked
2. System Disabled Due to Poor Outward Camera Visibility
3. Smart Brake System Malfunction

Kontrola Radaru wyskakuje częściej niż tej Camery.
Najśmieszniejsze jest to,że po uruchomieniu silnika nic nie ma, a dopiero po przejechaniu kilku kilometrów lub nawet całego dnia wyskakuje błąd i nie wiem co jest tego przyczyną.

Mazda była naprawiana z przodu po małej kolizji (wymiana zderzaka + Lampa Lewa + Drzwi Kierowcy)
Uszkodzenia dodam nie były znaczne, bo nawet nie były odpalone poduszki – można by rzec – czysta kosmetyka.

Myślałem, że problem jest z kalibracją ale ostatnio byłem na sprawdzeniu i program wykazał, że jest OK ustawienie występuję jednak liczne NIEZGODNOŚCI np.
1. U0401 Odbiór błędnych danych z ECM/PCM
2. U0301 Niezgodność Oprogramowania
3. U0316 Niezgodność Opprogramowania z modułem sterującym dynamiki pojazdu
4. U0415 Odbiór błędnych danych z modułu sterującego układu ABS
itp.

Po diagnostyce wysyłają mnie do ASO – uważają, że należy zmienić SOFT z USA na EU – tylko czy to pomoże, bo zapewne przyczyną może być zainstalowana część po naprawach samochodu z EU, a nie USA i gryzie się z systemem.

PYTANIE do Państwa – Czy to może być prawda ??? i czy można zmienić taki SOFT całego samochodu i jak to wpłynie na pozostałe ustawienia całego samochodu z silnikiem włącznie, bo to chyba jest zależne jedno od drugiego.
Jaki to może być koszt ???, a może inna przyczyna ???
Już obstawiałem tą Lampe jak ją wymienili na EU ale czy to ma wpływ na takie alerty na desce ???

PROSZĘ Was o pomoc, bo zielony w tym jestem, a Użytkowników nie brakuje, a może ktoś też miał takie zdarzenie.

Będę wdzięczny za garść informacji – muszę się zagłębić w problem za nimi wydam wszystkie oszczędności w ASO :)

Pozdrawiam.
NOWY Użytkownik $ebulba
Początkujący
 
Od: 9 sty 2022, 13:27
Posty: 2
Auto: Mazda CX5 2.5 2019r.

PostTen post został usunięty przez rafik85 13 sty 2022, 11:40.

Postprzez meridian » 24 sty 2022, 12:05

Normalnie takie komunikaty na desce pojawiają się jak kamera z przodu i czujniki na szybie są brudne od wody/błota/śniegu/soli, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym – u mnie tak było nie raz. Może to głupia sugestia <glupek2> ale czy u Ciebie są czyste te czujniki ?
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2016, 09:09
Posty: 54 (1/2)
Skąd: Silesia
Auto: Mazda 3 BM 2015 HB 120KM

Mazda CX-5 KF 2019 160KM

Postprzez tanikoks » 2 sie 2022, 22:13

W mercedesach jest tak , jak wycieraczki dobrze nie zbierają syfu z szyby i kamera nie widzi dobrze obszaru przed sobą. Pewnie w Mazdzie jest tak samo...ale jeszcze jest szansa ,że jeszcze wiązka może być trafiona gdzieś pod zderzakiem, podczas wilgoci jakieś przewody przetarte lub źle zaizolowane i takie mogą powodować problemy.
A ja korzystając z okazji mam pytanie do szanownych użytkowników CX-5 z radarem : czy macie jakiś pomysł na zabezpieczenie znaczka przed radarem żeby złodzieje nie kradli ? Mi już za...li drugi, za pierwszym razem musiałem wymienić grill, podstawę i znaczek, za drugim razem byli bardziej łaskawi i nie uszkodzili bardzo grilla, więc zostaje mi tylko podstawa i znaczek do zakupu.
Zastanawiam się jednak nad "dorobieniem' znaczka, z jakiejś pleksi albo u szklarza, pomalować na czarno i tak zostawić. Czy ktoryś z szanownych kolegów coś takiego robił ? Bo mi już się płakać chce..
Początkujący
 
Od: 2 sie 2022, 21:39
Posty: 4
Auto: Mazda cx-5
2,5 2017 rok AWD

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9