iStop wyłączony systemowo a skrzynia automatyczna

Postprzez keramik » 18 sie 2021, 13:21

Mam pytanie odnosnie wyłączonego iStopa Forscanem w module SSU. System jest zdezaktywowany i nie wyłącza silnika podczas zatrzymania. Super :) Zaobserwowałem natomiast w momencie zatrzymania, że auto zmienia tryb iStopa z GOTOWY na NIE GOTOWY oraz mam takie odczucie, że coś jest odłączane, ponieważ czuć to delikatnie po poruszeniu się auta (czasami to występuje a czasami nie). Po ponowym ruszeniu system znowy pokazuje na komputerze GOTOWY.
Czy wyłączenie iStopa ze skrzynią automatyczną jest w pełni bezpieczne np dla skrzyni ? Czy może w jakimś sensie jej szkodzić np poprzez to że silnik chodzi a coś jest przełączane tak jakby iStop działał ?
Poproszę o pomoc w tej materii.
Idealnie by też było zdezaktywowanie iStop tak aby cały czas pokazywał NIE GOTOWY ale to chyba nie osiągalne Forscnanem
Początkujący
 
Od: 26 sty 2014, 21:10
Posty: 15
Skąd: Poznań/Szczecinek
Auto: Mazda CX-5 KE 2.5 AT AWD 2016
Mazda 6 GH HB 2.0 147 KM 2008r.
Opel Vectra B 1.8 1996r.

Postprzez meridian » 12 sty 2022, 09:55

Też chętnie bym się dowiedział jak to jest z automatem. W 3 z manualem wyłączone wg instrukcji z forum i działa jak ta lala <czytaj> już kilka lat :D Może dla automatu jest tak samo ? <co?>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 7 gru 2016, 09:09
Posty: 54 (1/2)
Skąd: Silesia
Auto: Mazda 3 BM 2015 HB 120KM

Mazda CX-5 KF 2019 160KM

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9