2.0 AWD 2012r

Postprzez axiks » 4 lis 2019, 21:08

Witam.
Jestem na etapie zakupu Mazdy CX-5 z 2012r. Znalazłem już fajny egzemplarz od 1szego właściciela i kiedy wydawało się, że wszystko jest okej po przejechanych 20-25km nagle przy dohamowywaniu do sygnalizacji świetlnej auto zaczęło dziwnie pracować i wyskoczył check. Po ponowym uruchomieniu wszystko zniknęło jednak przestał działać system start-stop. Po pewnym czasie system zaczął z powrotem działać jednak po jego wyłączeniu zauważyłem, że falują obroty co mnie zaniepokoiło. Dziś byliśmy w ASO Mazdy, który po 2,5h stwierdził, że wszystko jest ok – żadnych błędów, po za jakimś 1 starym bez wpływu na prace silnika. Winą obarczyli paliwo i zasugerowali żeby to wyjeździć lub zlać... Nie bardzo przekonują mnie ich opinie. Czy ktoś mógłby podpowiedzieć co może być nie tak? Czy sobie odpuścić to auto?
Początkujący
 
Od: 4 lis 2019, 20:32
Posty: 4
Auto: w poszukiwaniu CX-5

Postprzez toomaas » 5 lis 2019, 09:46

Witam,

Piszesz, że ASO Cię nie przekonuje. Wpis od kogoś obcego na tym forum będzie bardziej przekonujący? Nie jesteś pewien to odpuszczasz auto i tyle. To nie czajnik za 100 PLN, że w razie czego wyrzucisz bez żalu.
Forumowicz
 
Od: 25 cze 2009, 17:50
Posty: 185 (0/4)
Skąd: Lublin, obecnie Wawa
Auto: Mazda CX-5 2016 2.0 SKYACTIV-G 165KM 4x2 6MT

Postprzez axiks » 5 lis 2019, 12:26

Nie mówię, że będzie bardziej przekonujący ale rzuci światło na to co może być tego powodem, bo jak dla mnie +/– 100obr nie jest normalne jak twierdzą. Chyba, że się mylę to proszę mnie z tego błędu wyprowadzić. Może się okazać, że przepustnica do czyszczenia co chyba nie jest wielka sprawą?
Tylko czy wtedy nie wykazałoby błędu?
Początkujący
 
Od: 4 lis 2019, 20:32
Posty: 4
Auto: w poszukiwaniu CX-5

Postprzez axiks » 6 lis 2019, 13:24

Dwa ASO w Poznaniu, pomimo próśb i sugestii sprawdzenia przepustnicy nic w tym kierunku nie zrobiły. W warsztacie samochodowym, który się specjalizuje w Japończykach od razu wyczyścili przepustnice + wymiana świec i auto pracuje doskonale, więc w razie czego zostawiam informacje co było przyczyną.
Początkujący
 
Od: 4 lis 2019, 20:32
Posty: 4
Auto: w poszukiwaniu CX-5

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9