Błąd 0172 – zbyt bogata mieszanka – spadek mocy i nierówne obroty silnika na postoju

Postprzez pawelktr » 10 wrz 2018, 08:52

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z moją Madzią (CX5, 2013, 2.0 benzyna, 4x4, manual). Wybrałem się nią na wakacje do Czarnogóry i droga DO przebiegła bez najmniejszych problemów, natomiast powrotna to był jakiś koszmar. Auto na wolnych obrotach (jak dojeżdżałem do świateł, czy przy hamowaniu) bardzo nierówno chodziło (w sensie obrotów aż do całkowitego wyłączenia silnika – nawet jak auto jeszcze się toczyło). Obstawiałem jakieś dziadowskie paliwo które tam na miejscu zatankowałem (choć omijałem z daleka małe dziwne stacyjki benzynowe). Całą powrotną drogę (1500km) lałem najlepszą benzynę jaką mieli na danej stacji (Pb 100, V-power na shellu itp) ale za wiele to nie dało. Po podłączeniu do komputera wywala błąd 0172 – zbyt bogata mieszanka paliwa) pojechałem do nieautoryzowanego serwisu mazdy, przeczyścili przepływomierz powietrza bo myśleli że się zapchał i zbyt mało powietrza daje do silnika a zbyt dużo paliwa) – może minimalnie się polepszyło, teraz nie gaśnie tak często ale jest ewidentny spadek mocy, jak dodaję gazu (zwłaszcza z rana jak auto stało całą noc) to Madzia nie zbiera się prawie wcale przez 2-3 sek. później w ciągu dnia jest lepiej. W serwisie odpięli jeszcze sondę lambda żeby sprawdzić czy bez niej będzie tak samo ale niestety – objawy dalej były takie same.
Pomóżcie proszę bo nie wiem w czym może być problem :( Madzi podczas wyjazdu stuknęło 100K km przebiegu.
Wszystkie filtry + olej wymieniłem przed wyjazdem (poza filtrem paliwa, który doczytałem – jest w baku i nie wiem czy się go wymienia i jeśli tak to jak)
Początkujący
 
Od: 10 wrz 2018, 08:26
Posty: 1
Auto: Mazda CX-5 2013, 2.0 Benzyna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9