Dziwny dźwięk po odpaleniu silnika

Postprzez yarosyaros » 15 sie 2015, 11:28

Witam kolegów, może jestem przewrażliwiony, ale jak odpalę samochód po dłuższym postoju to silnik brzęczy przez jakieś 15s potem się wycisza, ten model tak ma czy może coś u mnie nie tak, i mam jeszcze pytanie odnośnie dynamiki silnika 165 Km od 100km strasznie zamula czy to norma, bo mam Audi a4 które ma tylko 130 km a przy madzi to pocisk jest(jeden i drugi samochód chodzi na benzynie)
Początkujący
 
Od: 19 lip 2015, 19:08
Posty: 22
Auto: Mazda CX5 2.0 165km 2015

Postprzez Krissko » 16 sie 2015, 08:29

Jesli chodzi o dźwięk to normalne
Początkujący
 
Od: 19 maja 2015, 22:38
Posty: 15 (0/1)
Auto: Mazda CX-5 2,5L AWD Grand Touring 2015

Postprzez Josh » 16 sie 2015, 10:22

Krissko lub ktoś inny, możecie przybliżyć co wydaje ten dźwięk?

yarosyaros w sprawie dynamiki zapraszam do odpowiedniego wątku, np tu viewtopic.php?f=358&t=130358
Kieruj się proszę zasadą, jeden wątek = jeden problem <spoko>
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Xtof
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 13 maja 2008, 10:29
Posty: 1118 (14/26)
Skąd: Poznań
Auto: Rodzinne

Postprzez andyg » 10 lip 2016, 21:10

witam kolegów
co jest przyczyną głośnej i charkotliwej pracy zimnego silnika benz. po odpaleniu przez około 30sekund?
i czy to na pewno jest normalne??
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2016, 21:07
Posty: 56
Auto: CX5 2.0 6MT Sky Passion

Postprzez andyg » 21 sie 2017, 14:46

czy nikt nie może odpowiedzieć w tej sprawie ! czy to normalne żeby po odpaleniu zimnego silnika / po nocy/ wydobywał się przez 30sekund metaliczne brzęczenia -dzwonienie , nie spotkałem sie do tej pory w żadnym pojeżdzie z takimi odgłosami po odpaleniu zimnego silnika.

Dopisano 21 sie 2017, 15:48:

czy nikt nie może odpowiedzieć w tej sprawie ! czy to normalne żeby po odpaleniu zimnego silnika / po nocy/ wydobywał się przez 30sekund metaliczne brzęczenia -dzwonienie , nie spotkałem sie do tej pory w żadnym pojeżdzie z takimi odgłosami po odpaleniu zimnego silnika.[vimeo][/vimeo]
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2016, 21:07
Posty: 56
Auto: CX5 2.0 6MT Sky Passion

Postprzez cinek78 » 21 sie 2017, 15:59

jest wiele silników które w ten sposób rano odpalają , czyli hałasują jakieś 10-30sek.
Nie wiem jakie jest rozwiązanie techniczne tego konkretnego silnika, ale głośne w zimnym rozruchu są silniki które wyposażono w rozrząd łańcuchem i napinacz tego łańcucha swoje napięcie uzyskuje po "otrzymaniu" właściwego ciśnienia oleju. Podobnie może być ( nie musi) , przy zastosowaniu w silniku samo regulatorów zaworowych.
Forumowicz
 
Od: 23 lip 2013, 08:08
Posty: 340 (4/8)
Skąd: Oleśnica/Wrocław
Auto: Mazda cx5 , Alfa Romeo Giulietta
, Ducati MTS 1200

Postprzez andyg » 29 sie 2017, 08:54

mam renię 1,4 z łańcuchem odpala cicho
dziwna jest to że odpalając zimny silnik / np. po nocy/ z wciśniętym oczywiście sprzęgłem ale na biegu wstecznym obroty wzrastają do 1300-1400 obrotów ale silnik pracuje cicho bez buczenia i dzwonienia
wrzucenie w tym czasie powiedzy po 5-10sek od odpalenia na luz silnik zaczyna buczeć dzwonić.
kolejna sprawa to szczękanie podczas wciskania sprzegła przy wrzucaniu z 1 na 2 / zimny silnik/ z okolicy skrzyni biegów lub przekładni kątowej ,oraz luz jaki tam występuje .poniosłem przednie koło i poruszając kołem w prawo lub lewo widać luz i szczękanie z przekładni kątowej. zgłosiłem to w ASO mechanik nie był w stanie ocenić czy tak ma być czy nie. wstawili na podnośnik cx-5tyle że diesla 4x4 szczekanie było ale o połowę mniejsze stwierdził ze być może to że w moim pojeżdzie olej jest nagrzany.
u was też tak jest??
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2016, 21:07
Posty: 56
Auto: CX5 2.0 6MT Sky Passion

Postprzez andyg » 8 wrz 2017, 11:34

Opiszę o co chodzi, po włączeniu zimnego silnika/ po nocy/ drążek biegów w pozycji neutralnej- luz, obroty wzrastają do 1500 orb/min co jest normalne ale odgłosy jakie dochodzą są nazbyt głośne z metalicznym dzwonieniem.
Tak więc nagrałem , można odsłuchać na poniższym linku
https://www.dropbox.com/s/w5ucakchjtqpd ... 1.MP4?dl=0

Kolejna dziwna spraw , po włączenie zimnego silnika – pedał sprzęgła wciśnięty drążek biegów w pozycji- bieg wsteczny! , obroty wzrastają do 1250obr/min , silnik pracuje decydowanie ciszej i bez metalicznego dzwonienia – dla mnie poprawnie jak na ssaniu.
Lekkie może 1 centymetrowe przesuniecie drążka biegów w kierunku biegu jałowego powoduje wzrost obrotów , głośniejszą pracę i metaliczne dzwonienie. Do odsłuchania pod tym linkiem:
https://www.dropbox.com/s/kqckiwqe3jam2 ... 4.MP4?dl=0

Następny problem silnik zimny / po nocy/ włączam silnik czekam aż się chwile nagrzeje, wciskam pedał sprzęgła wrzucam bieg 1 pojazd rusza rozpędza się do 20-30km/h wciskam pedał sprzęgła aby wrzucić 2 bieg i w tym momencie ,podczas wciskania pedału z okolicy skrzyni biegów dobiega odgłos „szczęknięcia” . Nie występuje przy wciskaniu sprzęgła podczas włączania 1 biegu lecz 2 .Nagrałem ten odgłos lecz ze względu że pojazd jest w ruch nagranie nie jest wyraźne.
Odgłos pojawia się w 25 sekundzie nagrania
https://www.dropbox.com/s/2nrkt91pl9v4b ... 2.MP4?dl=0

Proszę jeszcze o obejrzenie kolejnego filmu , podczas ruszania kołem- tarczą hamulcową/koło jest zdjęte , pojazd na podnośniku/ w prawo i lewo powstaje odgłos szczękania z luzu półoś- przekładnia kątowa/ tak się chyba nazywa/ nie wiem czy taki luz i stukanie jest prawidłowe?
https://www.dropbox.com/s/ut00rp75y95e8 ... 9.mp4?dl=0
Forumowicz
 
Od: 16 cze 2016, 21:07
Posty: 56
Auto: CX5 2.0 6MT Sky Passion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9