Problem z systemem autopoziomowania

Postprzez Piotrek1993 » 10 lip 2021, 16:10

Witam,
Panowie proszę o pomoc. Problem dosyć poważny, bo wieczorem co drugi kierowca chce mnie " klepać " na drodze. Z racji tego, że moja Mazda Cx-5 posiada system automatycznego poziomowania świateł to odnoszę wrażenie, że on nie działa poprawnie. Na początku myślałem, że problem występuje tylko jak jadę z zestawem przyczepka pod skuter wodny plus skuter wodny czyli jakieś 450kh na haku. Teraz widzę, że już nawet jeżdżąc bez przyczepki i pasażerów, moje światła "walą" gdzieś w niebiosa. Problem dosyć poważny. Auto użytkuję już rok i nigdy jakoś nie było czasu się tym zająć. Zbliża mi się teraz wyjazd do Chorwacji i chciałbym zwyczajnie zadbać o oczy mijających mnie z naprzeciwka kierowców.

Macie jakiś pomysł co może być nie tak? Przeszukałem cały Internet, przejrzałem całe auto od spodu na podnośniku i nie widzę, żadnego mechanizmu odpowiadającego za poziomowanie świateł w mojej CX-5. Instrukcja obsługi autopoziomowaniu świateł poświęca 4 linijki. Udało znaleźć mi się tylko jakiś moduł poziomowania świateł KB8B-51-02XH, ale to jest moduł, a przecież gdzieś powinno być jakieś fizyczne ustrojstwo, które połączone jest czy to z przednim czy to z tylnym zawieszeniem jak to w innych Mazdach. Czy możecie mi jakoś pomóc rozwiązać ten problem? Będę wdzięczny, bo naprawdę jadąc załadowany ze skuterem na haku światła świecą bardzo wysoko czyli jakby ten system w ogóle nie korygował wysokości świecenia przednich reflektorów.

Kolega mówi jedź do byle pierwszej stacji kontroli pojazdów i Ci ustawią, ale jak można ustawić Full Ledy adaptacyjne z auto poziomowaniem. Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki co zrobić. W zeszłym roku jadąc załadowany pod korek CX-5 czyli 4 osoby, bagaże pod sufit i skuter na haku również dopakowany ładunkami wakacyjnymi, Pan z Czech zajechał mi drogie Octavią w nocy i chciał się klepać, że mu celowo walę długimi. Policje niejednokrotnie mi migała też długimi, a najczęściej robią to kierowcy tirów.

Nie wiem czy jakieś sprężyny twardsze mam założyć czy co. Nie wiem może coś jest niepodłączone, albo czegoś mi brakuje. Tak jak mówię obejrzałem dokładnie od spodu auto pod kątem znalezienia tych sensorów do autopoziomowania czy to na przednim zawieszeniu czy też tylnym tak jak to było montowane w poprzedniej generacji Cx-5, ale u siebie nic nie znalazłem.

Z góry dziękuję za pomoc. Mogę nawet gdzieś odpłatnie podjechać do kogoś do warsztatu w okolicach Warszawy.
Początkujący
 
Od: 10 lip 2021, 15:53
Posty: 1
Auto: Mazda cx-5 2.5 AWD Grand Touring 2019

Postprzez mario-k » 10 lip 2021, 18:53

Sprawdź przy zawieszeniu czy kable całe albo coś tam się zepsuło.Albo rzeczywiście padł moduł poziomowania.
Forumowicz
 
Od: 24 paź 2010, 20:31
Posty: 462 (2/17)

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Moderator

Moderatorzy CX-3 / CX-30 / CX-5 / CX-7 / CX-9