Zakładanie zgubionych blaszek przy klockach

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez king1q2w » 9 cze 2020, 23:34

Witam, mam pytanie do was, jutro będę chciał wziąć się za montaż zakupionych blaszek (tych płaskich) bo przy hamowaniu piszczy a ASO powiedziało że nie ma blaszek po wymianie klocków, udało mi się gdzieś na internecie zamówić takie blaszki więc chcę sam się za to wziąć, proszę powiedzieć czy są jakieś niespodzianki lub coś muszę wiedzieć jak będę dobierał się do wyjęcia tych klocków i założenie blaszek? Powiem od razu, że rzadko zabieram się za demontaż pewnych rzeczy w autach ale dla chcącego nic trudnego:)

Tu podsyłam obrazek tego całego zestawu:
https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/1000x ... 204018.jpg

jedne są krótsze a drugie dłuższe i nie wiem co z czym się gryzie.. przypomnę też to zestaw na przód.

na wszelkie porady i odpowiedzi, dziękuje.

specyfika auta:
Mazda 3 BM 2015 Hatchback.
Początkujący
 
Od: 5 cze 2018, 20:04
Posty: 5
Auto: Mazda 3 2.0 2015r. 120km skyactive hatchback

Postprzez ratoschlaff » 10 cze 2020, 15:08

Patrząc na fotkę od góry, te cztery blaszki idą na klocek po wewnętrznej stronie – najpierw blaszka z nacięciami a później ta pełna.
Ta podkładka z zielonym i ta szeroka idą na klocek po zewnętrznej stronie – najpierw zielona, a później ta szeroka pełna.
Aby wszystko grało, przy wymianie tych blaszek co masz w folii, dobrze oczyść jarzma by później nic nie blokowało klocków.
No i będziesz musiał wcisnąć tłoczki, bo nie wsuniesz zacisków ;)
Nie zapomnij o paście montażowej :) Ja użyłem ATE i jest <spoko>

Powodzenia :)
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 4 maja 2015, 20:29
Posty: 40 (0/2)
Auto: Mazda 3 BM 2015
HB 2.0 120KM 6MT
SkyPassion

Postprzez child » 10 cze 2020, 16:03

Nie wiem, czy tak jest w każdym przypadku, ale u mnie nie trzeba było wciskać tłoczków (na tyle były daleko, że spokojnie zdjąłem/założyłem zacisk). Mówię oczywiście o hamulcach przednich, bo tylne to inna bajka.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323