Tuleja tylna wahacza dolnego

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez Herrero » 5 maja 2020, 16:54

Dzisiaj byłem w ASO na przeglądzie i porażono mnie informacją, że do wymiany mam tuleje tylne wahacza dolnego. ASO nie przewiduje wymiany samej tulei, a jedynie całe wahacze i uwaga za jedyne 3900zł. Same wahacze kosztują 2600 +VAT. Do tej pory robiłem wszystko w ASO, ale chyba nie podołam. Zadzwoniłem do kilku sklepów i sugerują wymianę samych tulei – polecają markę FEBEST. Ja o niej nie słyszałem... Czy ktoś już wymieniał te tuleje i może coś więcej powiedzieć? Gdzie we Wrocławiu serwisujecie swoje Mazdy?
Początkujący
 
Od: 5 maja 2020, 16:49
Posty: 2
Auto: Mazda 3 BM 2014
185KM Benzyna

Postprzez child » 5 maja 2020, 20:59

Herrero napisał(a):Dzisiaj byłem w ASO na przeglądzie i porażono mnie informacją, że do wymiany mam tuleje tylne wahacza dolnego.


Dobrze by było wiedzieć, czy przód czy tył, chociaż uwzględniwszy, że tylny dolny wahacz ma tylko jedną tuleję, to pewnie przód. A tam z kolei jest tylko dolny wahacz :)

ASO nie przewiduje wymiany samej tulei, a jedynie całe wahacze i uwaga za jedyne 3900zł. Same wahacze kosztują 2600 +VAT. Do tej pory robiłem wszystko w ASO, ale chyba nie podołam.


Słusznie – zwłaszcza, że nie warto wywalać kupy kasy na taką w sumie pierdołę. Zacząłbym od wizyty na diagnostyce, żeby ci sprawdzili zawieszenie. Nie mów im, że tuleja, tylko że ci coś lekko stuka z tej strony. Zobacz, czy też stwierdzą to samo.

Zadzwoniłem do kilku sklepów i sugerują wymianę samych tulei – polecają markę FEBEST. Ja o niej nie słyszałem... Czy ktoś już wymieniał te tuleje i może coś więcej powiedzieć? Gdzie we Wrocławiu serwisujecie swoje Mazdy?


Ja tego Febesta nie znam, ale gdzieś tam ktoś pytał, a ktoś inny nie narzekał... Jak jest z odpowiedniej półki cenowej, to nie powinno być problemu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 9 gru 2013, 19:27
Posty: 1820 (56/126)
Skąd: Brzezina
Auto: ND '18
b: NB '00
b: BM '13
b: EC '97
b: BK '07

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323