Skrzypienie zawieszenia przedniego

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez dydek » 5 cze 2017, 19:37

Witam, otóż moją historia wygląda nastepująco:
Kiedyś zawieszenie było ciche, potem przy chyba około 4-5k zaczeło skrzypieć na chopkach i większych nierównościach, więc ASO zreperowało wymieniając chyba jakieś tuleje gumowe czy coś takiego.
Teraz przy 21k skrzypienie powróciło, przy delikatnym hamowaniu na nierównościach lub chopce za każdym razem skrzypi ( tylko lewa strona ). Sprawę zgłosiłem do ASO, jednak chyba mają problem z identyfikacją, dodatkowo otrzymałem informację że wszystkie nowe mazdy tak mają po pewnym przebiegu, w co nie do końca mi się chce wierzyć. Znalazłem podobny temat ( viewtopic.php?f=497&t=171953 ) jednak finalnie tam sprawa ze skrzypieniem się nie rozwiązała. Czy ktoś z Was doświadczył podobnych przypadłości ( przy jakim przebiegu ? ) i ew czy ASO z tym sie uporało ? Bo cieżko mi uwierzyć w stwierdzienie że jest to normalna sprawa w nowym samochodzie.

dzieki !
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2016, 13:26
Posty: 87 (0/2)
Auto: Mazda3 2.0AT `16 skypassion

Postprzez czarmi » 5 cze 2017, 20:08

dydek napisał(a):Sprawę zgłosiłem do ASO, jednak chyba mają problem z identyfikacją, dodatkowo otrzymałem informację że wszystkie nowe mazdy tak mają po pewnym przebiegu, w co nie do końca mi się chce wierzyć.

Miałem podobnie z lekkim skrzypieniem podczas przejazdów po tzw. leżących policjantach i po zgłoszeniu w ASO (przebieg ok. 20 tys. km), umówiono mnie na założenie jakichś odbojników na sprężynach w zawieszeniu (znany był im ten problem). Było to mniej więcej rok temu i od tamtego czasu mam ciszę. Nie daj się wmanewrować w retorykę, że ten typ tak ma po pewnym przebiegu. Po porostu powiedz, że żądasz, aby twoje auto tak nie miało i już... Niedługo powiedzą, że Mazdy gubią np. lewe koło i wszystkie po pewnym przebiegu tak mają :| Jeśli możesz, to zmień ASO, albo ich stanowczo naciskaj.
Pisałem o tym tutaj: viewtopic.php?f=497&t=192027
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez dydek » 6 cze 2017, 22:37

Dzięki,
fakt że może nie znalazłem tam dokładnego rozwiązania ale zakładam że skoro problemwcześniej wystepował u kilku osób, i jakims sposobem udało się go rozwiązać w innych ASO, to jednak znaczy że to nie jest tak że TTTM ( zresztą jakby tak było to bym zwątpił w to co robi Mazda ) .
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2016, 13:26
Posty: 87 (0/2)
Auto: Mazda3 2.0AT `16 skypassion

Postprzez dydek » 23 cze 2017, 22:50

Po kolejnej wizycie w ASO dowiedziałem się że zawieszenie przy 20k ma prawo skrzypieć, bo przy hamowaniu się napręża, a jak są jeszcze wyboje to wogole ... no i to wszystko to właśnie dlatego. Normlanie ręce mi odpadają jak słysze takie tłumaczenia i to że dla nich chyba dopóki coś nie odpadnie to jest wszystko ok.
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2016, 13:26
Posty: 87 (0/2)
Auto: Mazda3 2.0AT `16 skypassion

Postprzez apx » 26 cze 2017, 09:53

zmien aso
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2013, 13:19
Posty: 228 (1/3)
Auto: mazda 3 BM 165 KM

Postprzez tomekkrk » 26 cze 2017, 21:51

Witajcie,

U mnie przebieg prawie 20 kkm i też skrzypi, tylko u mnie słychać to przy jednoczesnym skręcaniu i hamowaniu (małe prędkości -manewry parkingowe)oraz na postoju przy wciśniętym hamulcu i kręceniu kierownicą w skrajnych położeniach. Co ciekawe słychać to dopiero jak się trochę pojeździ " rozgrzeje" auto.
Problem zgłosiłem w ASO Anndora Kraków.
1 Wizyta: 2 godziny stracone :( dokręcili zawieszenie dołożyli smaru do przegubów- dalej skrzypi
2 wizyta: Diagnoza: do wymiany łożyska amortyzatorów, poduszki,jakieś tam osłony gumowe.
Wymiana nie pomogła (o ile w ogóle coś wymieniali),
kolejna wizyta 3: Podobno smarowanie elementów zawieszenie i osłon amortyzatora smarem silikonowym
( raczej nic nie zrobili)
Informacje od Pana z ASO, że jak jest gorąco to tak musi skrzeczeć bo tak jest skonstruowany układ hamulcowy i zawieszenie <rotfl> .
I że mechanicznie jest wszystko OK – moim zdaniem nie jest.
Niestety problem nadal występuje.
W linku poniżejprzesyłam dźwięki na którym słychać to skrzypienie ( kiepska jakość bo dźwięk nagrany kalkulatorem ;p ) może macie jakieś pomysły co to może być?. lub możecie polecić ASO które ma jakiekolwiek pojęcie o tych samochodach?

https://drive.google.com/open?id=0B07_u ... VRzeVV1WU0
Z góry dzięki za sugestie.
p.s. czy w aplikacji My Mazda pojawiają się wam wpisy o naprawach gwarancyjnych czy tylko przeglądy ?
po wymianie gwarancyjnej łożysk amortyzatora, poduszek itd brak wpisów.
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2016, 20:53
Posty: 40 (1/1)
Auto: była: MAZDA 3 BM 2016 Enso Soul Red 2,0 165 KM
jest: CX-30 Hikari Sky-G 150 KM Snowflake White

Postprzez Minor » 27 cze 2017, 00:32

Mam to samo ( rocznik 2013, 50 tys km.). Dźwięki pojawiają się głównie podczas skręcania w lewo i jednoczesnego hamowania, głównie wtedy, gdy hamowanie nie jest mocne. Spróbuję w ASO ale poprzedni post nie napawa optymizmem no i jestem już po gwarancji.
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2010, 22:19
Posty: 80 (0/2)

Postprzez dydek » 27 cze 2017, 08:54

U mnie na razie mazda podjeła decyzje o wymianie tulei zawieszenia o ile dobrze pamiętam,
mimo że już były raz wymieniane, podobno teraz jest jeszcze poprawiona wersja i właśnie na tą najnowszą poprawioną będą mi zmieniali – tyle informacji uzyskałem z ASO. Czy to rozwiąże mój problem to się okaże pewnie za 2 tygodnie wtedy dam znać.
Forumowicz
 
Od: 13 wrz 2016, 13:26
Posty: 87 (0/2)
Auto: Mazda3 2.0AT `16 skypassion

Postprzez Mariusz-TT » 27 cze 2017, 11:32

U mnie przy przejeżdżaniu przez śpiącego policjanta stuki po prawej stronie.
Natomiast jak przejadę śpiącego policjanta i chciałbym przez niego cofnąć na skręconych na maxa kołach w lewo (to bardzo ważne)mam skrzypienie po lewej stronie.
ASO coś tam zamówiło i czekam na dostawę części oraz telefon żeby umówić się na kolejną wizytę
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 18:02
Posty: 196 (4/5)
Auto: Mazda 3 sedan Energy 2,0 120 KM,2016

Postprzez kuba_t » 4 lip 2017, 19:02

może nie skrzypienie, ale u mnie pojawia się jakieś stukanie, co ciekawe najbardziej to słychać jak jadę na płytach jumbo na skręconych kołach... byłem u diagnosty i za bardzo nic nie znalazł, ale denerwuje mnie to i według mnie nie jest to normalne zachowanie... umówiłem się na wizytę w ASO, ale jakichś cudów się nie spodziewam z ich strony <nie>
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2016, 08:49
Posty: 169 (7/6)
Auto: Mazda 6 GL, 2.0 SkyActiv-G

Postprzez Marianek » 5 lip 2017, 07:26

Kuba, skręć koła w lewo na maxa i cofaj, słyszysz wtedy stukanie?
Podobne pytanie do reszty, macie stuk, czy skrzypienie?
"Życie jest jak badziewie na kole – raz na górze, a raz na dole."
Sprzedam, Ford Fokus tytanium 2013, PB.klik w link
Zoom -Zoom from Belgium
Avatar użytkownika
Przedstawiciel Beneluxu i Niemiec
 
Od: 26 mar 2010, 14:31
Posty: 6993 (208/245)
Skąd: Benelux/Szczecin
Auto: Było CP,
Była M6 GH
Jest MX-5NBfl
Jest M3 BM Sport 2.2 Diesel Sedan.

Postprzez apx » 5 lip 2017, 10:16

no ja ostatnio mialem przypadek ze jechalem po drodze gdzie bylo duzo malych dziur i jak jade po bruku mam takie wrazenie ze cos mi dziwnie zawieszenie chodzi jakby stukalo ale nie wiem nie mam porownania czy to normalnie czy nie wydaje mi sie ze wczesniej tego nie bylo
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2013, 13:19
Posty: 228 (1/3)
Auto: mazda 3 BM 165 KM

Postprzez kuba_t » 6 lip 2017, 17:23

Marianek napisał(a):Kuba, skręć koła w lewo na maxa i cofaj, słyszysz wtedy stukanie?
Podobne pytanie do reszty, macie stuk, czy skrzypienie?
to już chyba przerabiałem – jakaś wadliwa część została wymieniona, łacznik stabilizatora czy jakaś końcówka drążka nie pamiętam

apx napisał(a):no ja ostatnio mialem przypadek ze jechalem po drodze gdzie bylo duzo malych dziur i jak jade po bruku mam takie wrazenie ze cos mi dziwnie zawieszenie chodzi jakby stukalo ale nie wiem nie mam porownania czy to normalnie czy nie wydaje mi sie ze wczesniej tego nie bylo
no u mnie podobnie, odgłos jakby koło było luźne, nasila się jak skręcę koła
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 12 wrz 2016, 08:49
Posty: 169 (7/6)
Auto: Mazda 6 GL, 2.0 SkyActiv-G

Postprzez Mariusz-TT » 7 lip 2017, 06:18

Marianek-jak cofam ze skręcona kierownica to miałem skrzypienie po lewej stronie a pukanie po prawej
Skończyło się wymiana jakiś tulei [waaaczego?] i zacisków hamulcowych ale jak tak zacny podwykonawca(bo nie robi tego Mazda)wytwarza części które wytrzymują koło 16 tys km to coś jest nie tak....
Forumowicz
 
Od: 25 kwi 2016, 18:02
Posty: 196 (4/5)
Auto: Mazda 3 sedan Energy 2,0 120 KM,2016

Postprzez apx » 7 lip 2017, 09:32

no to pieknie 30 kkm i takie cyrki a gwarancji juz nie mam to moja pierwsza i ostatnia mazda
Forumowicz
 
Od: 10 gru 2013, 13:19
Posty: 228 (1/3)
Auto: mazda 3 BM 165 KM

Postprzez darrecki » 7 lip 2017, 14:09

Pięknie, u mnie stwierdzili, że to wina Eibachów – przecież to Mazdowski zestaw obniżający. Szkoda, że mam go 2 lata i wcześniej nie skrzypiało. No to będzie sobie skrzypieć dalej.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez ellipsis » 8 lip 2017, 10:45

U mnie też od jakiegoś czasu jak jade po kostce (dziurawy asfalt tego nie powoduje) słychać taki głuchy stukot jakby sie coś obijalo o pusta puszke, o profil zamkniety. ASO nic nie stwierdziło, ten typ tak ma..
Forumowicz
 
Od: 21 paź 2014, 21:17
Posty: 768 (1/25)
Auto: Mazda3 HB 2.0 165KM
Ford Fiesta MK7 1.4 PB 96KM

Postprzez SebaK » 8 lip 2017, 13:07

Potwierdzam
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 25 lis 2014, 15:49
Posty: 181 (1/6)
Auto: Mazda 3 BM HB 2014, 2,0 165 KM, Sky Energy, Soul Red

Postprzez Minor » 11 lip 2017, 18:00

Byłem w ASO z tą sprawą (dziwne dźwięki przypominające skrzypienie przy jednoczesnym skręcaniu i hamowaniu na małych prędkościach, np manewry parkingowe) i myślę, że temat jest załatwiony.
Okazało się, że przyczyną powyższego były brudne zaciski hamulcowe (pył z klocków, itd.). W konsekwencji poszczególne elementy hamulców nie pracowały właściwie. Zostały one oczyszczone, wymagające tego miejsca i elementy zostały także nasmarowane i efekt był natychmiastowy. W każdym razie na ten czas jest cisza i oby tak dalej :) .
Forumowicz
 
Od: 3 cze 2010, 22:19
Posty: 80 (0/2)

Postprzez tomekkrk » 12 lip 2017, 08:30

Minor napisał(a):Byłem w ASO z tą sprawą (dziwne dźwięki przypominające skrzypienie przy jednoczesnym skręcaniu i hamowaniu na małych prędkościach, np manewry parkingowe) i myślę, że temat jest załatwiony.
Okazało się, że przyczyną powyższego były brudne zaciski hamulcowe (pył z klocków, itd.). W konsekwencji poszczególne elementy hamulców nie pracowały właściwie. Zostały one oczyszczone, wymagające tego miejsca i elementy zostały także nasmarowane i efekt był natychmiastowy. W każdym razie na ten czas jest cisza i oby tak dalej :) .


Minor czy możesz napisać w jakim ASO wpadli na taki pomysł żeby wyczyścić zaciski?
Forumowicz
 
Od: 11 kwi 2016, 20:53
Posty: 40 (1/1)
Auto: była: MAZDA 3 BM 2016 Enso Soul Red 2,0 165 KM
jest: CX-30 Hikari Sky-G 150 KM Snowflake White

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323