Ściąganie na prawo przy ostrym hamowaniu

Skrzynia biegów, sprzęgło, osie, zawieszenie, koła, układ kierowniczy i hamulcowy.

Postprzez sielik » 1 lis 2015, 23:33

Witajcie
Jestem posiadaczem mazdy 3 od niecałych 2 miesięcy (wersja skymotion w sedanie) i generalnie jestem zadowolony z samochodu, oprócz tego jak hamuje (i lekkiego chrobotu w zawieszeniu, ale to jest znany problem). Jakiś czas temu jadąc trójmiejska obwodnicą zostałem zmuszony do bardzo gwałtownego hamowania, za mocno zaintrygował mnie wyświetlacz, a przed maskę władował mi się jakiś gościu z prędkością 80 km/h. Z pełnym impetem nacisnąłem na hamulec do oporu, a samochodem szarpnęło mocno w prawo co mnie bardzo zaniepokoiło, gdyby było ślisko pewnie bym poleciał. Przeprowadziłem kilka testów i przy każdy mocniejszym hamowaniu czuć, że samochód najpierw nurkuje a potem ciągnie w prawo, a przy gwałtownym wręcz szarpie. Samochód nie ściąga przy przyśpieszaniu, a jak puszcze kierownicę przy jeździe na wprost też jedzie prosto. W zeszłym tygodniu wymieniłem opony na zimowe i niestety zachowanie jest identyczne, a po wyjeździe prosto z serwisu na nowych oponach wręcz czułem, że prawe koło przy prędkości 120 km/h i gwałtownym hamowaniu się zablokowało /uślizgneło na moment. Niedaleko domu mam stacje diagnostyczną, więc zajechałem sprawdzić hamulce i wyszło różnica na przodzie pomiędzy kołami 8 % max z tyłu 5 % max, zdaniem specjalisty za mało, żeby ściągało.
Oczywiście wybieram się do aso, ale może ktoś miał podobnie i coś poradzicie? Wiem, że aso jest od tego, aby diagnozować wady i usterki, ale nauczony doświadczeniem wole być przygotowany.
Problemy z hamulcami, abs czy jakąś inną elektroniką? Zbieżność raczej nie bo jedzie do przodu, zawieszenie – też chyba nie?
Dzięki
Marek
sielik
 

Postprzez rastapha87 » 2 lis 2015, 18:43

Mialem kiedys podobnie z 6stka z 2004r ale z tylnym chamulcem. Jak sie zagrzal (zacisk) to zaczynal blokowac sie na tarczy. W wypadku 6stki bylo to podobno nagminne. Wymienilem zacisk i po problemie. Podobno tlok w zacisku koroduje. Sprawdz czy guma nie zparciala. Wymien moze plyn chamulcowy bo stary ja sie zagrzeje tez nie bedzie mial swoich wlasciwosci
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 paź 2015, 13:56
Posty: 7 (1/0)
Skąd: anglia
Auto: poprzednio mazda 323F 1.6 benzyna
poprzednio mazda6 2004 htchback 1.8 benzyna+LPG
mazda6 GH,kombi sport, MZR-CD2.2, 2011.

Postprzez czarmi » 2 lis 2015, 19:07

rastapha87 napisał(a):Sprawdz czy guma nie zparciala. Wymien moze plyn chamulcowy bo stary ja sie zagrzeje tez nie bedzie mial swoich wlasciwosci

Przecież ma nowe auto, więc guma raczej nie sparciała, a i płyn ma raczej również nowy <co?> . Nie będę oryginalny, ale masz salonowe nowe auto, więc raczej nikt specjalnie tu Ci nie pomoże. Jedź do ASO i dokładnie, acz stanowczo – opisz im problem :| Powodzenia <spoko>
Obrazek

Do głowy wpadają pomysły od wewnątrz...
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 11 cze 2014, 22:04
Posty: 1410 (38/46)
Skąd: Warszawa
Auto: Mazda 3 BM, 120KM 6MT, SD SkyEnergy, soul red 14'
była ...

Postprzez rastapha87 » 4 lis 2015, 22:52

czarmi napisał(a):
rastapha87 napisał(a):Sprawdz czy guma nie zparciala. Wymien moze plyn chamulcowy bo stary ja sie zagrzeje tez nie bedzie mial swoich wlasciwosci

Przecież ma nowe auto, więc guma raczej nie sparciała, a i płyn ma raczej również nowy <co?> . Nie będę oryginalny, ale masz salonowe nowe auto, więc raczej nikt specjalnie tu Ci nie pomoże. Jedź do ASO i dokładnie, acz stanowczo – opisz im problem :| Powodzenia <spoko>


A fakt. Przepraszam nie zczailem ze nowa madzia. To tez radze w takim wypadku ASO.
Avatar użytkownika
Początkujący
 
Od: 10 paź 2015, 13:56
Posty: 7 (1/0)
Skąd: anglia
Auto: poprzednio mazda 323F 1.6 benzyna
poprzednio mazda6 2004 htchback 1.8 benzyna+LPG
mazda6 GH,kombi sport, MZR-CD2.2, 2011.

Postprzez ggrzesiek » 30 lis 2015, 19:59

Również zaobserwowałem to u siebie na początku eksploatacji auta... Nie wiem czy nie przeszło to z czasem, ale muszę sprawdzić
Forumowicz
 
Od: 14 wrz 2014, 11:39
Posty: 76 (0/2)
Auto: M3 BM 120KM 6AT, SkyPassion

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323