Kontrolka silnika gaśnie na postoju

Postprzez Jafma » 31 sty 2020, 21:33

Hej ,
Czy spotkał się ktoś z podobnym problemem?
Stojąc na światłach gaśnie kontrolka silnika na konsoli środkowej, ruszam to się zapala.
W pozycji "p" też gaśnie ale jeśli tylko minimalnie dodam gazu zapala się,po puszczeniu gazu znów gaśnie.
Mam auto od 3 lat i wiem jak działa funkcja istop,wiem kiedy owa kontrolka się zapala i wiem że gaśnie podczas generacji. Ale z tym się jeszcze nie spotkałem.

Mazda 3 bm 2.2d 150 , automatyk.

Ps . spróbuję dodać link do filmiku

https://youtu.be/lJuce4v171Y

Wgrałem na mój kanał
Początkujący
 
Od: 24 paź 2017, 19:37
Posty: 4 (1/0)
Auto: Mazda 3 BM 2014 2.2D 150KM
Sportline

Postprzez darrecki » 17 lut 2020, 10:47

Masz diesla, problem dotyczy (teoretycznie) silnika.
Więc ten post powinien znaleźć się tam, gdzie go przeniosę.

Problem jest dziwny, nie spotkałem się z czymś takim u siebie. Jeśli silnik osiągnął optymalną temperaturę pracy, a kontrolka tak sobie mruga, to można by podejrzewać, że cos jest nie tak z jakimś czujnikiem.
Najprościej będzie podłączyć się pod komputer forscanem, sprawdzić bieżące wskazania temperatury płynu chłodniczego oraz wartości PM_GEN, PM_ACC, PM_ACC_DSD dla DPF.

Sprawdził bym też dla własnego spokoju ciśnienie oleju (nie pamiętam jaki to PID) na biegu jałowym, przy 1500rpm i 3000 rpm.
Avatar użytkownika
Moderator
 
Od: 14 cze 2006, 01:01
Posty: 3017 (40/152)
Skąd: UK - Worcs, PL - Rzeszow
Auto: 1. Mazda 3 BM Skyactiv-D
2. Mazda 2 DJ Skyactiv-G

Postprzez Jafma » 18 lut 2020, 12:06

Hej ,
Chyba znalazłem rozwiązanie.
Mianowicie w okolicy świat Bożego Narodzenia będąc w górach zatankowałem na takiej samotnej stacji paliw, gdzieś na odludziu.tego samego dnia , wracając do hotelu auto dziwnie się zachowywało ( jadąc około 20-30kmh, na lekkim gazie lekko poszarpywalo ,jakbym delikatnie wciskał i puszczał zaraz sprzęgło,a przecież mam automat).
Przypuszczam że paliwo było jakieś lipne, a że filtr paliwa miałem już 5tys ponad wymianę, myślę że musiał się przytkac.w ten sposób paliwo dochodziło ale zbyt mało żeby utrzymać obroty na odpowiednim poziomie, dlatego wystarczyło tylko dotknąć pedał gazu i kontrolka natychmiast się zapalała.
Tyle z mojej teorii,...
Wymieniłem filtr i problem znikł.

Pozdrawiam
Początkujący
 
Od: 24 paź 2017, 19:37
Posty: 4 (1/0)
Auto: Mazda 3 BM 2014 2.2D 150KM
Sportline

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Moderator

Moderatorzy 3 / 323