Ozdobne zakładki na progi OEM – porada

Dział przeznaczony do rozwiązywania wszelkich problemów dotyczących wyposażenia i karoserii. Nie zawiera elementów przenoszenia napędu.

Postprzez maku99 » 11 mar 2023, 14:12

Hej,
Potrzebuję waszej porady na temat ozdobnych nakładek na progi (oryginalnie zamontowane przy zakupie auta).
Oderwała sie uszczelka i teraz zastanawiam sie co z tym zrobic
1) nie odklejac, w miarę możliwości dokladnie umyć, osuszyć i zabezpieczyć sylikonem? Z jednej strony silikon zabezpieczy dostanie sie pod spód wpdy, ale z drugiej strony, jak juz tam wejdzie to i tak.latwo nie wyjdzie powodujac korozje.
2) oderwać całkiem uszczelkę i tak zostawić – woda latwo wejdzie pod spod ale i latwo wyjdzie.
3) bawic sie w odrywanie wszystkiego i solidnie wyczyścić i przykleić na nowo + zabezpieczyć silikonem. Niby najrozsądniejsze rozwiązanie, ale skoro to bylo montowane fabrycznie to nie wiadomo czy tak latwo sie to odklei i noe powyginać etc. Potem czym to dobrze przykleić i czy sie będzie trzymać jak oryginał etc. Czy gra jest warta swieczki?

Będę wdzięczny za wasze opinie
20230310_105010.jpg
Avatar użytkownika
Forumowicz
 
Od: 27 sty 2017, 12:41
Posty: 171 (21/12)
Auto: M3 2017 (HB), MT120@172
SkyPassion+Safety, Et.Blue

Postprzez Dariusz » 31 mar 2023, 17:55

Ja chciałbym założyć progi podświetlane oraz projektory z logo tak żeby przy otwarciu drzwi się zapalały jednak nie wiem gdzie znajduje się włącznik otwarcia drzwi. W starej Mazdzie to był zwykły mechaniczny włącznik i tyle a w obecnej Madzi 3 BM 2014r nigdzie go nie widać. Próbowałem magnesem myśląc że może za działa jednak nic to nie dało. Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Podejrzewam że może znajdować się w samym zamku ale pewności nie mam. Potrzebuję dostać się do niego i wyjścia minusa aby po otwarciu drzwi podświetlenie progu oraz logo się zaświeciło.
Początkujący
 
Od: 29 cze 2020, 19:32
Posty: 19
Auto: mazda 3 BM benzyna 2.0 214R. HB

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 7 gości

Moderator

Moderatorzy 3 / 323